W jakich sytuacjach warto skorzystać z kredytu?

  • 22.07.2020, 11:09
  • redakcja
W jakich sytuacjach warto skorzystać z kredytu?

Podziel się:

Oceń:

Kredyty gotówkowe z każdym rokiem zyskują na popularności. Z opublikowanych badań wynika, że pod koniec ubiegłego roku liczba osób, które zaciągnęły taką pożyczkę, przekroczyła cztery miliony.

  1. Najlepsze kredyty gotówkowe
  2. Wpływ koronawirusa na branżę kredytów
  3. Kredyt gotówkowy na bieżące potrzeby
  4. Inwestowanie pożyczonymi pieniędzmi

Podobnie jednak jak wiele innych branż, pożyczki gotówkowe również odczuły wpływ epidemii. Sprawdź, co dokładnie zmieniło się w ofertach oraz kiedy warto rozważyć kredyt gotówkowy.

Najlepsze kredyty gotówkowe

Niezależnie jednak od wspomnianych zmian, przez cały czas dostępny jest kalkulator kredytowy, w którym można łatwo znaleźć atrakcyjne oferty. Kalkulator jest każdego dnia aktualizowany na podstawie najnowszych zmian w ofertach banków, więc klient może tu zawsze znaleźć atrakcyjną pożyczkę. Oprócz kredytów gotówkowych w kwocie od 1 000 do 150 000 złotych można tu również znaleźć atrakcyjne kredyty hipoteczne. Podczas używania kalkulatora każdy może wybrać dogodny dla siebie okres spłaty, dzięki czemu od razu pozna się informacje o całkowitym koszcie pożyczki oraz wysokości raty.

Wpływ koronawirusa na branżę kredytów

Przed skorzystaniem z kredytów warto jednak zwrócić uwagę na to, że cała branża mocno odczuła ograniczenia wynikające z epidemii. Tym samym zgodnie z nowymi przepisami oprocentowanie wszystkich pożyczek spadło, co teoretycznie powinno działać na korzyść kredytobiorców. W praktyce jednak obniżyło to zyski banków, które ostrożniej podchodzą przez to do pożyczania pieniędzy. O ile przed kryzysem łatwo można było zaciągnąć pożyczkę bez potrzeby dostarczania zaświadczenia o dochodach lub innych dokumentów, teraz banki dokładnie sprawdzają historię kredytową, zarobki, staż pracy, a nawet wysokość comiesięcznych wydatków. Nie oznacza to na szczęście, że trzeba całkowicie zrezygnować z kredytów gotówkowych, bo wspomniany ranking i kalkulator na pewno pozwolą ci znaleźć ciekawą ofertę. Musisz się jednak liczyć z tym, że otrzymanie pożyczki będzie trudniejsze niż przed kryzysem.

Kredyt gotówkowy na bieżące potrzeby

Większość osób pożyczających gotówkę od banków robi to po to, aby pokryć bieżące wydatki. Kredyt gotówkowy - szczególnie jeżeli znajdziesz ofertę charakteryzującą się niskim oprocentowaniem - można wykorzystać między innymi na zakup nowego samochodu (lub naprawę starego), remont mieszkania, opłacenie wakacji, zakup nowego telewizora i wiele innych rzeczy. Największą zaletą takiej pożyczki jest to, że w przypadku kredytu gotówkowego bank nie musi wiedzieć, na co planujesz go przeznaczyć. Dodatkowo takie oferty zapewniają czasami atrakcyjniejsze warunki niż pożyczki na konkretny cel. Niezależnie więc od tego, na co planujesz przeznaczyć pożyczoną kwotę, skorzystaj z kalkulatora i porównaj najlepsze oferty.

Inwestowanie pożyczonymi pieniędzmi

Niskooprocentowane kredyty rozpalają czasami wyobraźnię osób, które chciałyby te pieniądze zainwestować. W takiej sytuacji należy jednak dokładnie przemyśleć wszystkie plusy i minusy, bo chociaż tani kredyt może być świetnym źródłem finansowania biznesu lub inwestycji, to jeżeli stracisz pieniądze i tak będziesz musiał je zwrócić. Należy więc ostrożnie podchodzić do inwestowania pożyczonych pieniędzy. Nie bez powodu wielu doświadczonych specjalistów od finansów uważa, że nigdy nie powinno się korzystać z pożyczek na inwestycje. Jeżeli jednak jesteś przekonany do swojego pomysłu, rozważ pożyczenie kwoty, którą bez problemu spłacisz w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe