Na targu: Dużo POPiSu z kulturą i w maskach

  • 19.07.2020, 15:35 (aktualizacja 22.07.2020, 08:26)
  • Janusz Rokiciński
Na targu: Dużo POPiSu z kulturą i w maskach seba Na targu w Skarszewach

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 10 lipca i pogoda dopisała, i klienci na starogardzkim targowisku też. Nawet było ich więcej. Część przyniosła swój „towar” i „sprzedawała” go z ręki. Nie, nie była to „kiełbasa wyborcza”, a darmowe gazety i gadżety.

Piątkowy targ był rozpolitykowany. Wiadomo, dwa dni przed wyborami, a targowisko to przecież taki troszkę Hyde Park dla uprawiania polityki. Targ, w różnych godzinach, odwiedzili przedstawiciele sztabów wyborczych obu kandydatów, rozdawali gazety i zagadywali kupców. Każda grupa chwaliła swojego kandydata, a promocyjne gazety niektórzy kupcy brali je chętnie, inni mniej. Najważniejsze, że traktowano się życzliwie. Czyli się dobrze się spisali (POPiSali) a potem, w poniedziałek wieczorem, dowiedzieliśmy się, że nic nie „trzasnęło” i jest jak było.

Aktywny Sebastian
Ekipa Sebastiana odwiedziła starogardzkie targowisko nawet dwa razy (7 i 10 lipca).
- Ostatnia prosta kampanii wyborczej dla Andrzeja Dudy! Na targowisku w Starogardzie Gdańskim rozdaliśmy setki gazet, ulotek, naklejek. Dziękujemy mieszkańcom za kolejny wspaniały dzień, Jest moc – oceniał w piątek pan Sebastian, któremu trzeba oddać to, że na swoim profilu prowadził kampania pozytywną, bez ataków na kontrkandydata z PO i jego wyborców co doceniła jedna z internautek „pokazywał dobre strony swojego kandydata, robił to ze szczerością i entuzjazmem, inaczej niż publiczne i liberalne media oraz profile ogromnej części jej znajomych”.
Podobny sukces odniósł na targowisku w Skarszewach.

POzytywna Wiola i Patryk
Materiały promocyjne roznosili także przedstawiciele sztabu Rafała Trzaskowskiego. Wpierali ich ludzie z politycznego świecznika: członkowie zarządu powiatu, pani poseł i jeden Janusz. Nie, nie ja, europoseł. Ta grupa nosiła obowiązujące na targu maski. Z rozdawanych, dobrze wydrukowanych gazetek, uśmiechały się „Gwiazdy za Rafałem”.      

Szef Jarek
Na targu jest zawsze w dni targowe. Mój kolega Jarek, jestem tu nieformalnym szefem polfowskich emerytów, od targowych spotkań. Obok niego często stoi Klemens.
- Klemens to mój zastępca, bo ja, jako emeryt od 13 lat, muszę już mieć zastępcę – żartuje Jarek. Znany się od 1980 r, z początków Solidarności w Polfie. Znamy i szanujemy. To ważne bo z tamtej PaniS wspomnienia mam różne...   


Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

 

Janusz Rokiciński

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

skarszewianka
skarszewianka 20.07.2020, 15:19
Artykuł dotyczy starogardzkiego targowiska a zdjecie ze Skarszew. Czy to nie jest jawne wprowadzanie w błąd?
foka z helu
foka z helu 20.07.2020, 11:30
gdzie maseczki ???
klient
klient 19.07.2020, 19:08
jak urzędasy z urzędu miasta dostali za koronawirusa po 1500 zł , to mogą kupować , co na to rzecznik um ???
Halina
Halina 19.07.2020, 17:43
Targ odwiedzam rzadko, ponieważ w tych właśnie godzinach jestem w pracy.W tak małej społeczności jakiej są Skarszewy albo jesteś za tymi co byli, albo za tymi co są teraz, dla dużej liczby od razu masz łatkę którejś z partii chociaż nie uczestniczę w wyborach od lat.Razem z mężem pracujemy, dzieci odchowane a na obietnice socjalne albo jesteśmy za młodzi albo za starzy.Czasem myślę, że takie osoby jak ja, to nie powinny mieć własnego zdania tylko pracować na to wszystko.Czytanie ze zrozumieniem wielu osobom sprawia olbrzymi kłopot, patrząc na komentarze.Tv nie oglądam , bo ci prowadzący są tak stronniczy, jakby partia im pracę dawała, a to my na nich pracujemy.No i te trole sympatyzujące z określonymi partiami jedne z przekonania, a inne nie wiem czy dla korzyści finansowej obrażają normalnych ludzi.
Dawid
Dawid 19.07.2020, 18:12
Nie rozmawiam na tematy polityczne, bo pojedyncze osobniki dostają piany w mordzie.Dla przykładu taki emeryt który ma obiecane 13-tkę chociaż bez bonu turystycznego ale zawsze,a może następny taki stary z którym pracuje a córka pobiera na dzieci 500 -tki ten to dopiero toczy ślinotok, jak mu powiesz, że każdy powinien sam na siebie pracować.
Marcin
Marcin 19.07.2020, 20:35
Ktoś, kto pracuje na innych kim jest no kim?.......... i to często wbrew swojej woli.

Pozostałe