Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach i salonikach prasowych!

  • 15.07.2020, 11:10
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach i salonikach prasowych! Dtp Wydawnictwo Pomorskie

Podziel się:

Oceń:

W dzisiejszym numerze dużo miejsca poświęcamy wyborom (II Tura). Mamy także kilka lżejszych, wakacyjnych tematów.

Andrzej Duda Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na kolejne 5 lat - Tegoroczne wybory prezydenckie były zupełnie inne niż wszystkie dotychczasowe i z pewnością zapiszą się na kartach historii. Nie chodzi tu tylko o pandemię koronawirusa, ale o zaciętą kampanię wyborczą, wyniki sondażowe zmieniające się jak w kalejdoskopie, a także najwyższą w XXI wieku frekwencję wyborczą (68,18 % ). Głosów ważnych oddano 20.458.911. 

Kryminalne. 5 osób w szpitalu po zderzeniu cysterny z osobówką na A1 - Policjanci wyjaśniają okoliczności do którego doszło 9 lipca na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Bielawki. Mundurowi wstępnie ustalili, że 46-letni kierowca ciężarówki zajechał drogę skodzie, która następnie uderzyła w tył naczepy. W wyniku wypadku 5 osób podróżujących fabią trafiło do szpitali. 

Skuteczna akcja starogardzkich kryminalnych - Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość środków odurzających. W wyniku przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, ukrytej pod szafą. Wobec mieszkańca Kociewia sąd zastosował tymczasowy areszt. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

To cud, że nikt nie zginął - W pierwszy weekend lipca policjanci z Kalisk interweniowali wobec skrajnie nieodpowiedzialnego motorowerzysty, który mimo braku uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwym usiadł za kierownicą jednośladu. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Skarszewy uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku audi i przewrócił się na jezdnię. Funkcjonariusze udaremnili mu kontynuowanie dalszej jazdy. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pomagamy. 9 milionów za życie chłopca. Olek potrzebuje najdroższego leku świata - Wracamy do sprawy półtorarocznego Aleksandra Lewandowskiego z Czarnej Wody, u którego lekarze zdiagnozowali SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Aby uratować życie chłopca, potrzebna jest niebotyczna suma pieniędzy. W akcję zbierania pieniędzy włączyli się leśnicy, strażacy, samorządowcy oraz policjanci. Pomóc może każdy. Wystarczy wejść na stronę Siępomaga.pl i wesprzeć Olka w walce z chorobą. Liczy się każda suma.

Ważny temat. Czy zwycięży V wariant obwodnicy? Rozpatrzy to GDDKiA - 10 lipca, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, otrzymała dokumentacje techniczną (STEŚ) dotyczącą przebiegu V wariantu Obwodnicy Starogardu. Przesłane Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe niezbędne jest do ostatecznego zatwierdzenia przebiegu obwodnicy, który rekomendują przez władze miasta, powiatu, gminy, a także większość mieszkańców. Wg dokumentu wariant V liczyłby 16 kilometrów (omijałby miasto od strony południowej). Inwestycję oszacowano na 590 mln zł.

Z Powiatu. Media w Skarszewach - Wakacyjne studio terenowe Radia Gdańska, od lipca, co tydzień, odwiedza pomorskie miejscowości. Pierwsze wyjazdowe Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk, w piątek, 3 lipca, nadawało ze Skarszew. O wrażeniach ze Skarszew mówi nam red. Magda Manasterska.

Zblewo. Na stadionie widać już bieżnię - Trwa przebudowa zblewskiego stadionu. Pracownicy firmy Greta Sport dwoją się i troją, by mimo kapryśnej pogody prace postępowały zgodnie z planem. 

Na targu. Dużo POPiSu z kulturą i w maskach - W piątek, 10 lipca i pogoda dopisała, i klienci na starogardzkim targowisku też. Nawet było ich więcej. Część przyniosła swój „towar” i „sprzedawała” go z ręki. Nie, nie była to „kiełbasa wyborcza”, a darmowe gazety i gadżety promujące obu kandydatów do prezydenckiego fotela.

LZS. Powstanie Muzeum Sportu Wiejskiego - W 2021 roku Zrzeszenie LZS świętować będzie swój jubileusz 75-lecia działalności. Działacze planują utworzenie Muzeum Sportu Wiejskiego. Wśród patronów medialnych przedsięwzięcia jest Gazeta Kociewska.

Felieton. Krajobraz po wyborach - Mówią, że kampania przed wyborami prezydenckimi była brutalna. Może to i prawda, choć mnie bardziej raziły kłamstwa i nieodpowiadanie na pytania, a nawet pogróżki pod adresem dziennikarzy, którzy pytali o program, a nie o to, dlaczego podobno „mamy dość” i dlaczego podobno „czas na zmiany”. Uczono mnie zawsze, że „lepsze jest wrogiem dobrego” - pisze w swoim felietonie Piotr Szubarczyk.

Rowerowo. Starogard „jedzie” w górę! - W rankingu Rowerowa Stolica Polski Oficjalny Trening 2020 (na 13 lipca) Starogard Gdański zajmuje nadal 5 miejsce (przejechaliśmy ponad 42.748 km). Trenują 32 miasta, a klasyfikacja zmienia się codziennie, dlatego warto uruchomić aplikację jeszcze dziś. nasza Rowerowa Redakcja (Anna I Janusz) ma już odnotowane 48 aktywności i przejechane 751 km. A jakie Wy macie osiągnięcia?

Word Bike Ride - Michał Ebertowski i Kamil Komorowski, w sobotę (11 lipca) wyruszyli na Słowację. Planują przejechać ok 2100 km. Podczas jazdy zbierają pieniądze na na sprzęt dla strażaków OSP Rokocin oraz na leczenie małego Olka z Czarnej Wody, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (zbiórka na portalu zrzutka.pl.). Nasza redakcja wspiera medialnie ich przedsięwzięcie. 

Kociewska w Trasie: Starogard, Borówno, Bolesławowo - Kolejne sympatyczne spotkania i rozmowy z naszymi Czytelnikami, znajomymi. Mój PESEL i charakter wykonywanej pracy świadczy o tym, że pewnie tych znajomych mam więcej niż przeciętny Kowalski - pisze red. Janusz, który rozmawiał w trasie z Janiną i Stefanem, połączonych wspólną pasją – chodzenia z kijkami.

Zachęcamy do kupna papierowego wydania. Polskie Gazety są dobre i zawsze blisko ludzkich spraw.
Red. Janusz Rokiciński i red Jacek Trzosowski

Źródło: Gazeta Kociewska

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

on
on 21.07.2020, 23:54
ciemnogród pisowski barany
mecenas
mecenas 20.07.2020, 19:56
no i co POsrańcy , nowaka już mają , czas najwyższy na waszych kolejnych działaczy i złodziejskich kolesiów !!!
mecenas płać!
mecenas płać! 22.07.2020, 10:22
Mecenas oddaj ze swoich pieniądze za Sasina 70milionów. Co to dla ciebie, pewnie nic bo ty za pisem jesteś. A nie z pieniędzy wszystkich podatników teraz wyciągać by samowolny rajd tego ministerka przykrywać.
mecenas
mecenas 22.07.2020, 10:39
nigdy nie byłem za kościelnymi zbokami z pisu , to po pierwsze , po drugie , niech ospowaty odda 70 baniek z własnej kieszeni , skoro kazał drukować i tu podzielam twoje zdanie , społeczeństwa nie należy tym obciążać !!!
sędzia dreed
sędzia dreed 22.07.2020, 10:25
do pierdla sasina i innych pisowskich złodziei, ciekawe , kto i kiedy ich rozliczy ???
Wyborca
Wyborca 20.07.2020, 20:46
Póki co istnieje zasada domiemanej niewinnosci.
Od rana media trabią ,ze kierował grupą przestępczą,prał brudne pieniadze itd.
Jeszcze nie był przesłuchany a już zrobiono z niego przestępcę.
Okaże się o co takiego zrobił.
Szkoda ,ze w drugą stronę to nie idzie.
Co będzie z aferą ze Srebrną,Banasiem,Szumowskim,
Kuchcińskim itd ?

koala
koala 21.07.2020, 07:29
nowak z innymi kolesiami już dawno zasłużył na więzienie !!! , grużlik rerający go broni , ale nie da rady !!! , on też trafi za kraty ...
Gość
Gość 21.07.2020, 12:25
Bo ty wiesz kto zasłużył ?
Moze Banaś ?
Moze Szumowski i Kuchciński.?
kali
kali 21.07.2020, 12:28
te bandziory złodziejskie też zasłużyli na *** i konfiskatę majątku...
doktor
doktor 20.07.2020, 20:32
Mają i jeśli zasłużył to prawidłowo bo nie powinno być świętych krów. Jest tylko pewna rzecz, a mianowicie ty się tak nie ciesz bo mają go za wałki które robił u ukraińców i na ich wniosek (tak trąbią w ich mediach). Natomiast jak przewałkarzy z obecnej władzy zaczną wyłapywać ta za numery wykręcane tutaj.
farosz
farosz 20.07.2020, 12:01
ciekawe , że rozwodnik jacek kurski dostał zgodę na ślub kościelny z rozwódką , widać w kk zboczeńcy w koloratkach za pieniądze zrobią wszystko !!!!!! , sodoma i gomora...
ministrant
ministrant 22.07.2020, 10:46
za pieniądze ksiądz się modli , a lud się podli , jeszcze chwila i ogłoszą jacusia męczennikiem za wiarę , z trójką dzieci i dwudziestocztero-letnim małżeństwem , SKANDAL , co na to watykan i franciszek ???????
pankracy
pankracy 21.07.2020, 07:46
a marta od kaczora , 4 dzieci , każde z innym i 4 razy ślub kościelny , to dopiero katolicki badziew , pytanie ile czarni batmani za to zgarnęli szmalu ??? i pewnie dlatego jarusiowi został tylko kot
stefek
stefek 21.07.2020, 07:59
oto przykład matki polki , wylęgarnia 500+
daria
daria 21.07.2020, 08:22
katolicka patologia...
Stg.
Stg. 20.07.2020, 14:19
Czarni samego Chrystusa by sprzedali a nie tylko jakiś byle kościelny rozwód , tylko kwestia kasy, za pieniądze ksiądz się modli , za pieniądze świat się podli". Obudźcie się, po co nam KONKORDAT? By księża mogli nas okradać !. Ci wszyscy kapelani zastąpili sekretarzy PZPR w Wojsku, Straży Pożarnej , Policji czy innych instytucjach.
danka
danka 20.07.2020, 12:44
skoro na TVP duda dał 2 mld zł , to były prezio reżimowej TVP miał z czego zapłacić księżulkom , a na dodatek zwiększyli im jeszcze emerytury !!!
Kaź
Kaź 19.07.2020, 13:50
Urzędasy to urzędasy ,ciagle mają mało?
Niektórym np.w Smętowie wydaje się,ze są pępkiem swiata.Uwaga do zastępcy wójta J.Szarmacha :To pan jest dla mieszkanców a nie odwrotnie.
Może przyda się panu szkolenie z kultury obsługi klienta ?Albo odejscie na emeryturę.
Zresztą przykladu dobrego w tym urzędzie nie ma,Galant to zarozuniała i arogancka osoba.

CBA
CBA 19.07.2020, 21:56
Ciekawie się dzieje w UG Smętowo.Jak przetargi panie Szarmach ?
Wie pan co mam na myśli?
majka
majka 19.07.2020, 11:29
radni miasta , sprawdzcie te wypłaty w um po 1500 zł , janusz szasta kasą na lewo i prawo , a rzecznik mówi , że na nic nie ma pieniędzy , to jak to jest ????
jeżowska
jeżowska 20.07.2020, 15:41
Radni miasta to niech sprawdzą po co oni w ogóle są? Niech sobie obniżą diety do stu złotych na obiad. Dajcie przykład panowie i panie. Dla pieniędzy podobno nie jesteście. Prezydium niech pierwsze da sygnał do zmian.
Podatnik
Podatnik 20.07.2020, 17:16
Zgadzam się z Tobą.Radni nie powinni być dla kasy,ale zeby działać na rzecz dobra mieszkańców.Tak przynajmniej zarzekali się w kampanii wyborczej.Co najgorsze to radni wszystkich szczebli samorzadowych ustalają sobie sami wysokość diety.
Spójrzmy np.na radnych powiatowych.To szok tyle kasują co miesiac za jedno lub dwa spotkania.
Prawie tyle co najnizsze wynagrodzenie.Natomiast przewodniczacy rady powiatu i jego zastępcy to grubo wyzej.Pewnie dlatego przewodniczacy trzyma się stołka od chyba dwudziestu lat.
Do tego utworzono dodatkowy etat dla
radnej co otrzymała najmniej głosów w wyborach do rady powiatu i dzisiaj Konkolewska kasuje peawie 10 tysięcy miesięcznie.Nikt z rady nie patrzy ,ze etat jest kosztowny i niepotrzebny.
Co kogo obchodzą srodki z naszych podatków.
Widać jak się pasą tłuste koty ? .
jeżowska
jeżowska 20.07.2020, 20:37
Pełna zgoda. Taki twór jak rada powiatu to powinien się składać z wójtów burmistrzów i prezydenta z poszczególnych gmin naszego powiatu a nie z franów palących głupa. W mieście też wystarczałby jeden wiceprezydent od spraw technicznych. Stanowisko wiceprezydenta od spraw społecznych jest niepotrzebne. Te obowiązki powinny podlegać pod głównego. A od czego w powiecie jest etatowy członek to pewnie ja jaki większość mieszkańców nie mamy pojęcia.
zen
zen 19.07.2020, 11:42
kasa jest tylko dla tych którzy są z nasz Starogard , dla mieszkańców kasy brak.
ula
ula 19.07.2020, 07:41
w MOPS-ie "działacze" z um zrobili kontrolę , bo tamci pracownicy też chcieli po 1500 zł i tym akurat się to należało - kolejny skandal z udziałem wiejskiego grajka
genio
genio 19.07.2020, 07:32
ciekawe kto zatwierdził wypłatę 1500 zł dla pracowników um , za pseudo-walkę z koronawirusem , psia krwia samorządowcy - nieroby...
ola
ola 19.07.2020, 07:34
myśleli , że ludzie się nie dowiedzą , a głosowali na trzaskowskiego , a tu niespodzianka - bo wygrał duda
Wyborca
Wyborca 15.07.2020, 18:42
Jeszcze nie milkną echa wyborów i dlatego kilka słów w tym temacie.
Niektórzy czlonkowie komisji
wyborczych zachowywali sie nie adekwatnie do powagi wyborów.
Njaka Ela i jej mąz Stanisław (obydwoje w jednej komisji 6 w Smętowie) bez pardonu perfidnie plotkowali na temat wyborcy zanim ten opuścił budynek komisji.
Skandaliczne.
karafka
karafka 16.07.2020, 13:30
dodaj , że głosowali na szambiarza , ot POsrańcy , ale na flaszkę od rudego dostali
on
on 21.07.2020, 23:57
ty jesteś prymityw i dzban
no
no 22.07.2020, 08:17
kościelna łajzo , patologio i zakało społeczeństwa , że ciebie ta ziemia jeszcze nosi...
kieliszek
kieliszek 15.07.2020, 19:06
kolesie ryżego pijanicy - skandal !!!!!
Gość
Gość 15.07.2020, 19:38
Czy w innych gminach tez tak jak tu cale rodziny zasiadały w komisjach ?
Czy Radna była tak zapobiegliwa ,ze 4 osoby z jej rodziny obsadziła w komisjach ? Ponadto urzędniczka i jej mąż oraz dwa małżeństwa każde z nich razem w jednej komisji ? O co tu chodzi ? O idee i poparcie dla osób kandydujących czy tylko i wyłącznie o kasę ?
Jeżeli tylko o kasę to kiepsko ,bo czy takich członków w ogóle interesowali kandydaci czy było im wszystko jedno.
Jak do tego ma się etyka ?
Gość
Gość 16.07.2020, 12:10
Nie mówiąc o tym ,ze tesciowa wójtowej smętowa ma kilku lat gwarantowane miejsce w komisji NR 6
józuś
józuś 16.07.2020, 12:17
to też funfela ryżego pijanicy z pałacyku ?
wrrr
wrrr 16.07.2020, 13:11
raczej dobra znajoma blondasa z beżowej kamienicy
Ewka
Ewka 16.07.2020, 13:59
Tego "jąkałe" z ul.Kociewskiej co to się zapowietrza na maxa ,chleje gorzałe, móżg się zawiesza ale udaje madrale?
czakusz
czakusz 15.07.2020, 13:08
"Czy zwycięży V wariant obwodnicy? Rozpatrzy to GDDKiA" chyba nie słuchali Prezydenta RP na starogardzkim rynku, który powiedział że zrealizowany będzie wariant wybrany przez mieszkańców. w ciągu kilku dni po tym zainteresowane samorządy przyjęły wariant V jako wybrany przez mieszkańców w konsultacjach
Mieszkaniec