ROWEROWO. Starogard „jedzie” w górę i ma już 5 miejsce w Treningu RSP!

  • 09.07.2020, 12:13
  • Źródło: Gazeta Kociewska
ROWEROWO. Starogard „jedzie” w górę i ma już 5 miejsce w Treningu RSP! Janusz Rokiciński

Podziel się:

W rankingu ROWEROWA STOLICA POLSKI Oficjalny Trening 2020, wg danych na 9 lipca, Starogard Gdański zajmuje 5 miejsce (37.532 pkt) co znaczy, że przejechaliśmy ponad 37 tys. kilometrów!

Dane aktualizowane są codziennie, dlatego warto dołączyć do rywalizacji jeszcze dziś.

Jako to zrobić?
Pobieramy na komórkę darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski, rejestrujemy się (to proste pod warunkiem szybkiego Internetu) i z listy miast biorących udział w rywalizacji wybieramy STAROGARD GDAŃSKI. Dalej w menu RYWALIZACJE  wybieramy zakładkę OGÓLNE – OFICJALNY TRENING RSP, potem trening OGÓLNY, grupa OGÓLNA i klikamy DOŁĄCZ. Musimy pamiętać, aby wsiadając na rower, włączyć  aplikację, bo liczy się każdy kilometr (to punkt). Trasy (i osiągi) są weryfikowane, dlatego nie ma co „kręcić inaczej”. Kilometry dla Starogardu zbieramy do 16 sierpnia, a każdy, kto bierze udział w treningu, automatycznie weźmie udział we wrześniowej rywalizacji. 

Klasyfikacja
W Treningu RSP zdecydowanie prowadzi organizator rywalizacji - Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz) 112433 pkt i ich raczej nie dogonimy, bo są bardzo zorganizowani i mają doświadczenie. Na miejscu drugim jest Ostrowiec Świętokrzyski - 56.926 pkt a „pudło” zamyka Gniezno 53.559 pkt. Kolejne, 4. miejsce zajmują Puławy 43.962 pkt, 5. jest Starogard Starogard Gdański 37.532 pkt, a tuż za nami, na 6. miejscu, jest Przemyśl 36.662 pkt.
Sklasyfikowano aktualnie 32 miasta.

Rowerowa redakcja
Od początku nagłaśniamy akcję w Gazecie Kociewskiej na stronie ROWEROWO i jak widać mamy duże efekty. Rowerowa Redakcja Gazety Kociewskiej ma już odnotowane 43 aktywności – przejechała ok. 670 km (spalone ponad 28.000 kcal): Janusz (391,7 km) i Anna (275,2 km). Oczywiście z aplikacją jeździ jeszcze red. Jacek.
A jakie wy macie osiągnięcia? Podajcie w komentarzach (też na moim fb, i wyślijcie z fotą na adres [email protected]), bo chętnie podam, kto jest u nas liderem punktującym w grupie. 
Uwaga! Wszyscy mieszkańcy powiatu moją jeździć dla jego stolicy!
Janusz Rokiciński   

Źródło: Gazeta Kociewska

Komentarze (7)

zen-prawdziwy
zen-prawdziwy 11.07.2020, 11:16
Zwracam się z prośbą do administratora : dlaczego nie zrobicie komentowanie tylko dla osób zalogowanych ? Czy nie widzicie że oprócz kilku normalnych ludzi którzy z sensem próbują komentować jest kilku troli którzy tylko obrażają piszą głupoty podszywając się pod czyjeś nicki ? Czy nie potraficie ogarnąć tak prostej sprawy by forum było normalne ?
Michał
Michał 11.07.2020, 15:19
Wejdż sobie na popularny portal społecznościowy, tam to dopiero wypisują głupoty, wulgaryzują , podszywają się pod innych i jeszcze plują na swoje miasto to dopiero dno !!!.Krytyka jest wskazana jeśli jest konstruktywna, no chyba że ktoś się jej obawia.
Antyrowerzysta
Antyrowerzysta 10.07.2020, 22:00
Już jest za dużo rowerzystów. Powinno być:
1. OC dla rowerzystów.
2. REJESTRACJA rowerów.
3. Badania psychologiczne dla rowerzystów którzy jeżdżą ulicami.
Badanie psychologiczne
Badanie psychologiczne 11.07.2020, 06:27
Takie coś może wymyślić tylko eurolewak - może jeszcze zażądasz rejestracji i OC dla hulajnóg, wózków inwalidzkich i balkoników dla emerytów?
Antyrowerzysta
Antyrowerzysta 11.07.2020, 17:18
Wszystko co jeździ ulicami powinno być zarejestrowane i mieć opłacone OC. No sorry, nie mogę znieść rowerzystów, którzy "nagle" się zagapią i "nagle" zapomną o istnieniu znaków drogowych i wymuszą pierwszeństwo. Dojdzie do wypadku i np rowerzysta zginie, czy będzie mocno pokaleczony i... co dalej?
Damian
Damian 11.07.2020, 18:03
Jestem jak najbardziej za!.Proponuję jeszcze aby każdy rower, nawet ten dziecięcy na bocznych kółkach posiadał tablicę rejestracyjną , aktualny przegląd oraz Oc, ac , nw.Do tej grupy dodać bieżnie i ich użytkowników, każdemu robić bez względu na wiek psychotesty.Kolego!, dla mnie rower to wolność, zepsuje mi się auto, czy jest ładna pogoda, wsiadam i jadę nie patrze czy mam ubezpieczenie i przegląd.Oczywiście mam rower sprawny, z oświetleniem i stosuje sie do przepisów.Wśród użytkowników rowerów zdarzają się osoby które nie powinny samodzielnie chodzić po mieście a co dopiero korzystać z dróg, jednak patrząc na niektórych kierowców zawodowych co wyczyniają a mają robione regularnie testy człowiek jest zdumiony.Opodatkowanie rowerów to dodatkowe działy w urzędach, kolejne osoby, wpływy do budżetu a w mojej kieszeni coraz mniej.Może od razu powinienem zostawić sobie 100 zł w portfelu.
rower stacjonarny
rower stacjonarny 09.07.2020, 15:55
stanowczo nie popieram !!!

Pozostałe