Mógł zginąć i zabić innych... 47-latkowi zabrakło wyobraźni i oleju w głowie

  • 06.07.2020, 13:33
  • redakcja
Mógł zginąć i zabić innych... 47-latkowi zabrakło wyobraźni i oleju w głowie

Podziel się:

Oceń:

Podczas minionego weekendu policjanci z Kalisk interweniowali wobec skrajnie nieodpowiedzialnego motorowerzysty, który mimo braku uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwym usiadł za kierownicą jednośladu. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Skarszewy uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku audi i przewrócił się na jezdnię. Funkcjonariusze udaremnili mu kontynuowanie dalszej jazdy. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim został powiadomiony o tym, że w Zblewie na ulicy Głównej doszło do zderzenia motorowerzysty z osobowym audi. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejsce mundurowi, do kolizji doszło, gdy 47-letni kierowca jednośladu stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał  na lewą stronę drogi i uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku audi.

Jak się okazało, mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Badania alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Skarszewy nie posiada uprawnień do kierowania.

 

Policjanci udaremnili przestępcy drogowemu możliwość kontynuowania dalszej jazdy. W najbliższym czasie mężczyzna  stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 47-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Mimo wielokrotnych apeli o zachowanie trzeźwości w trakcie jazdy, na drogach ciągle dochodzi do licznych zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego! Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów i ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

X mateo
X mateo 07.07.2020, 21:48
Qurwa, muszę napisać. Siedzę sobie spokojnie po robocie, jest 21.35 a jakiś de#il napier#ala jakimś skuterkiem udającym enduro rajdy po polach w okolicach Żabna. Na początku myślałem, że pole orze ale chyba stara go z domu wyje#ała i musi dpf w skuterze wypalić.
Człowieku zlituj się, trocję spokoju po robocie.
wiesiek
wiesiek 08.07.2020, 09:05
Potwierdzam, jeszcze w nocy lub nad ranem w okolicach Żabna na Kormoraniej jeżdża bez tłumików motocykle i samochody sportowe, gdzie policja? gdzie dzielnicowy?
X mateo
X mateo 08.07.2020, 09:33
Milicja często tam jeździ ale po to aby statystyki wyrobić. Niestety, ale tym przygłupom z IQ węża ogrodowego co hałasują na moturach to zrobię jesień średniowiecza.

Pozostałe