Najlepszy ochotnik w służbie

  • 05.07.2020, 10:15
  • redakcja
Najlepszy ochotnik w służbie

Podziel się:

Oceń:

Druh Marcin Lemke został najlepszym strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim w 2019 r. Wyróżnienie 10 czerwca przyznali mu radni. Docenili jego zaangażowanie i wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Nagrodę 2 lipca odebrał z rąk przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert i wiceprezydenta Tadeusza Błędzkiego.

Wszechstronność, profesjonalizm i zaangażowanie – to cechy, które wyróżniają zwycięzcę konkursu dla najlepszego strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim za rok 2019. Został nim druh Marcin Lemke.

– Bardzo się cieszę, że mam zaszczyt wręczyć panu tę nagrodę. Służba w straży pożarnej jest niezwykle niebezpieczna. Wymaga przede wszystkim odwagi, siły, nie tylko fizycznej, a przede wszystkim solidnego przygotowania – powiedziała przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

– Serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że to wyróżnienie doda Panu energii. Jestem przekonany, że do swoich obowiązków będzie podchodził pan z jeszcze większym zapałem – dodał wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

Nagrodzonemu strażakowi towarzyszyli prezes OSP w Starogardzie Gdańskim Łukasz Zblewski oraz druh Marek Liss. W imieniu całej załogi podziękowali władzom miasta za dostrzeżenie i docenienie trudu pracy strażaków.

– To dla mnie wielki zaszczyt oraz ogromne wyróżnienie, ale jak wspomniał już pan wiceprezydent, też motywacja do jeszcze większej aktywności i zaangażowania zwłaszcza, że praca w Straży Pożarnej i pomaganie innym to moja pasja – mówił druh Marcin Lemke.

Najlepszy strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim w szeregi działającej przy OSP Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wstąpił w 1988 r. Po uzyskaniu pełnoletniości został druhem OSP i rozpoczął sukcesywne szkolenia. Ukończył podstawowy kurs ratownika, kurs ratownictwa technicznego, dowódców i kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Od 2001 r. czynnie uczestniczy w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Pracuje z dużym zaangażowaniem jako strażak, ratownik, kierowca, operator sprzętu i dowódca. W 2016 r. został sekretarzem zarządu OSP. Jego zasługą jest skatalogowanie członków organizacji, zarówno w sprawach osobowych, jak i formalnych. Odznaczony w 2004 r. odznaką „Strażak Wzorowy”, w 2005 r. brązowym medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”, w 2009 r. srebrnym medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”. W 2014 r. otrzymał złoty medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”. Wyróżnia go profesjonalizm i wielkie zaangażowanie w wykonywaną pracę. W wolnym czasie udziela się w pracach społecznych na rzecz OSP.

W uzasadnieniu nagrody podkreślono wzorową służbę oraz dużą aktywność strażaka w codziennych i bezpośrednich kontaktach z obywatelami miasta. Gotowość do podejmowania wyzwań, pracowitość, umiejętność pracy w zespole oraz nastawienie na rozwój zawodowych kwalifikacji.

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jagoda
jagoda 08.07.2020, 19:27
a może by tak ten bufon z um zabrał się do roboty , a nie pier.dolił głupoty...
anna
anna 09.07.2020, 08:44
Który? Ten specjalista od inkubatorów przedsiębiorczości? Chyba żaden nie powstał, czy się mylę?
Lolo to gupek
Lolo to gupek 06.07.2020, 22:57
Lolo jaki ty glupi jestes...
Lolo
Lolo 06.07.2020, 18:29
A moim powinni być tylko zawodowcy a nie amatorzy
Emil
Emil 09.07.2020, 20:27
Naszego państwa nie było by stać na utrzymanie takiej ilości strażaków zawodowych. Musisz pogodzić się z tym że główny ciężar ratownictwa spoczywa na barkach OSP.....
Przykład z ostatnich dni - podtopienia na południu naszego kraju - 1.000 strażaków zawodowych , 1.000 żołnierzy WOT i 10.000 strażaków OSP.
OSPek
OSPek 07.07.2020, 01:39
Gdyby nie Ci "amatorzy" to Ci zawodowi guzik by sami zdziałali.
dziab dziab
dziab dziab 05.07.2020, 23:22
Moim zdaniem OSP powinna być dużo lepiej wynagradzana

Pozostałe