Ranking najlepszych kredytów hipotecznych

  • 02.07.2020, 10:59
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Ranking najlepszych kredytów hipotecznych

Podziel się:

Marzysz o mieszkaniu, a może chcesz wybudować lub kupić dom? Kredyt hipoteczny pomoże Ci sfinansować własną nieruchomość. Jakie warunki musisz spełnić, żeby otrzymać zobowiązanie? Prezentujemy praktyczne informacje o kredytach na mieszkanie, a także aktualny ranking ofert.

Kredyt hipoteczny należy do długoterminowych zobowiązań, za które można nie tylko kupić dom, mieszkanie lub działkę, ale także wybudować nieruchomość. Banki pozwalają na zaciągnięcie kredytu nawet na 30 lat, a rozłożenie zobowiązania na wiele rat sprawia, że miesięczne opłaty nie są wysokie – często wynoszą tyle, ile koszt wynajmu mieszkania. Właśnie dlatego tak dużo osób decyduje się na zaciągniecie kredytu hipotecznego. Oczywiście nie każdy konsument ma szansę na otrzymanie środków na zakup własnego mieszkania, do tego potrzebna jest zdolność kredytowa. Banki rozumieją ją jako zdolność do terminowej spłaty zobowiązania – bez opóźnień i przestojów. Na zdolność kredytową mają wpływ przede wszystkim zarobki klientów, ich zobowiązania, forma zatrudnienia, wiek i stan cywilny, liczba osób pozostających na utrzymaniu, a także wiele innych czynników.

Który kredyt hipoteczny będzie najlepszy?

Chcesz wybrać kredyt, który nie obciąży domowego budżetu zbyt wysoką ratą? W określeniu, który kredyt będzie najkorzystniejszy, pomogą rankingi ofert. Uwzględniają one wysokość miesięcznych opłat, określają prowizję banku, dodatkowe ubezpieczenia, a także inne czynniki, które bezpośrednio wpływają na koszt zobowiązania. Ranking kredytów hipotecznych dostępny w serwisie totalmoney.pl pokazuje nie tylko oprocentowanie, ale również RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), całkowitą kwotę do spłaty czy sumę odsetek w okresie kredytowania. Dzięki temu można poznać najlepsze kredyty hipoteczne dostępne obecnie na rynku.

Kredyt hipoteczny – aktualny ranking ofert

Na potrzeby naszego zestawienia porównaliśmy oferty kredytów hipotecznych w kwocie 450 tysięcy złotych z okresem kredytowania na 30 lat. Według rankingu najlepsza oferta kredytów hipotecznych należy do PKO Banku Polskiego. Miesięczna rata zobowiązania wynosi 1669,60 zł, oprocentowanie – 2,03% (marża – 1,74%, WIBOR – 0,29%). Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego. Nie jest również wymagana polisa na życie oraz dodatkowe ubezpieczenie od utraty pracy. Konieczne jest jednak wykupienie ubezpieczenia nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych. Całkowita kwota do spłaty kredytu wynosi 601 054 zł, a suma odsetek – 151 054 zł.

Kredyt hipoteczny oferuje również ING Bank Śląski. Osoba, która zaciągnie zobowiązanie, będzie płacić miesięcznie ratę w wysokości 1785,71 zł. Oprocentowanie wynosi 2,39% (marża 2,10%, WIBOR – 0,29%). Prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego wynosi 8550,00 zł. Bank nie wymaga natomiast polisy na życie oraz dodatkowego ubezpieczenia. Nie stosuje również ubezpieczenia pomostowego, jednak do czasu ustanowienia zabezpieczenia docelowego marża jest podwyższona o 0,05%. Klient, który skorzysta z kredytu hipotecznego oferowanego przez ING Bank Śląski, zapłaci ostatecznie 642 856 zł. Suma odsetek wyniesie 184 306 zł.

Na trzecim miejscu rankingu znalazła się propozycja Banku Pekao S.A. W tym przypadku rata kredytu hipotecznego wynosi 1878,51 zł. Oprocentowanie to 2,77% (marża – 2,50%, WIBOR 0,27%), a RRSO 2,96%. Bank pobiera od klientów prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego w wysokości 1,99% (8955 zł). Wymagana jest także polisa na życie – 112,50 zł oraz dodatkowe ubezpieczenie – 0,10%. Do czasu uprawomocnienia się zabezpieczenia w postaci wpisu hipoteki, doliczane jest także ubezpieczenie pomostowe w wysokości 375 zł. Całkowita kwota do spłaty wynosi 676 263 zł, a suma odsetek – 217 308 zł.

Warto zaznaczyć, że parametry ofert prezentowane w rankingach są orientacyjne, a dokładny koszt kredytu zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta. Przy ocenie wniosku bank weźmie pod uwagę nie tylko zarobki kredytobiorcy czy jego zobowiązania, ale również wysokość wkładu własnego oraz inne czynniki.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Pozostałe