Transporter dla OSP Skarszewy

  • 01.07.2020, 08:57
  • Urząd Miejski w Skarszewach
Transporter dla OSP Skarszewy

Podziel się:

Oceń:

Spółka Volkswagen Financial Services Polska przekazała strażakom z OSP Skarszewy Transportera T6.

 

Wyposażony pojazd został użyczony strażakom na pół roku z możliwością wydłużenia tego okresu, w ramach projektu realizowanego przez tę spółkę w partnerstwie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Łącznie do jednostek OSP w Polsce trafi 30 takich pojazdów, a województwie pomorskim 2, a mianowicie do OSP Skarszewy i OSP Sulęczyno. Volkswagen Transporter T6 TDI L2H1 4Motion trafił do Skarszew w wyniku złożonego przez OSP stosownego wniosku.

Obok przestronnego 6-osobowego nadwozia, ważną cechą Transportera jest napęd 4x4. Co istotne, wozy te są wyposażone w karty paliwowe, ubezpieczone i objęte pełną obsługą serwisową. Natomiast Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP doposażył wszystkie Transportery w środki i urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. W pojeździe są: trójwarstwowe maseczki medyczne, kombinezony, rękawiczki nitrylowe, płyny do dezynfekcji powierzchni oraz rąk, a także opryskiwacz ciśnieniowy. Przed wydaniem strażakom pojazdu, został on zdezynfekowany i poddany ozonowaniu.

Porozumienie zawarte pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP a Volkswagen Financial Services Polska zakłada wsparcie przez VWFS działalności strażaków związanej ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19 oraz z zapobieganiem i walką z suszą i zagrożeniem pożarowym w określonych regionach w Polsce.

 

Urząd Miejski w Skarszewach

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe