Harcerze zbierają na remont stanicy

  • 24.06.2020, 11:34
  • redakcja
Harcerze zbierają na remont stanicy

Podziel się:

Oceń:

Stanicę Harcerską koło starogardzkiego parku z pewnością kojarzą niemal wszyscy mieszkańcy miasta. Od wielu pokoleń było to miejsce zbiórek i zgrupować starogardzkich harcerzy. Budynek jest jednak leciwy i wymaga niezbędnych remontów. Większość prac harcerze wykonują na własną rękę, jednak tym razem bez Waszego wsparcia nie da się osiągnąć celu. Pomożecie?


 „Pytasz sia, gdzie Kociewiaki majó swoje dómi?”
Gdyby zmienić słowo „Kociewiaki” na „Harcerze” w słowach hymnu kociewskiego, oczywiście każdy mieszkaniec powiatu starogardzkiego odpowie - nad rzeką, obok parku miejskiego w Starogardzie Gdańskim. Jest to miejsce bardzo charakterystyczne i urokliwe, a już wkrótce może odzyskać swój piękny, dawny wygląd.


Za rok stulecie powstania harcerstwa w Starogardzie!
Związek Harcerstwa Polskiego powstał w 1911 roku, natomiast pierwsza drużyna w Starogardzie już w 1921 roku. Mieszkańcy Starogardu zawsze wspierali harcerzy, chociażby w roku 1960, pomagając budować Stanicę Harcerską.
- Dzięki temu, nasze zuchy i nasi harcerze - a zapewniamy państwa, że są to fantastyczne dzieci - mają gdzie przychodzić na zbiórki, szkolenia i inne zajęcia. Niestety ten sześćdziesięcioletni budynek wymaga kapitalnego remontu – mówią przedstawiciele ZHP w Starogardzie. - Pozyskujemy fundusze z różnych źródeł, rozpoczęliśmy już remont, ale jego kontynuacja wymaga sporych nakładów finansowych. Instalacje elektryczną i centralnego ogrzewania już wymieniliśmy, wzmocniliśmy też fundamenty i wymieniliśmy okna. Mamy prawie ukończony remont dachu wraz z ociepleniem. Rozpoczęliśmy wymianę posadzek i w tej chwili najpilniejszą sprawą jest ukończenie tych prac, których koszt szacujemy na minimum 25 000 złotych. Kolejnym etapem będą prace wykończeniowe – tłumaczą.

„Na nas zawsze można liczyć”
- Ta zbiórka, ten cel to jeden z niewielu które realizujemy dla naszego miasta. Już dzisiaj dziękuję za wszelkie wpłaty przekazane na remont naszej stanicy. Ten budynek to nie byle jaki budynek. To historia z ponad 60- letnim stażem wspomnień, przygód harcerskich i doświadczonych ludzi, którzy dzisiaj szerzą misje braterstwa i działania na rzecz drugiej osoby – podkreśla hm. Angelika Siemieńska, komendant Hufca ZHP Starogard Gdański. - Na nas zawsze można liczyć! Dziś my liczymy na wsparcie naszych mieszkańców i wszystkich przyjaciół starogardzkiego harcerstwa – mówi w imieniu zuchów i harcerzy hm. Angelika Siemieńska.


Marzeniem harcerzy jest...
Obecnie największy marzeniem harcerzy jest ukończenie remontu Stanicy przed obchodami 100-lecia harcerstwa w Starogardzie, które zaplanowano na kwiecień 2021 roku. Niestety, kwota jest spora i znacznie przewyższa możliwości finansowe ZHP.
Aby pomóc, wystarczy wpisać w wyszukiwarce link: pomagam.pl/zhpstg i wesprzeć harcerzy dowolną kwotą.

 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

U
U 24.06.2020, 21:45
Ale co to za harcerze? Pisiory czy Wolnej Polski?
Jendrek
Jendrek 24.06.2020, 21:56
Czy to ważne? To harcerze wychowywani jako przyszli liderzy w szacunku do każdego człowieka.

Pozostałe