Kajakowa rewolucja na Wierzycy

  • 21.06.2020, 15:20
  • redakcja
Kajakowa rewolucja na Wierzycy

Podziel się:

Oceń:

Przystanie kajakowe, przenoski i pola namiotowe – to tylko część infrastruktury budowanej na Wierzycy przez Gminę Starogard Gdański. Dzięki niej w 7 wsiach powstanie 8 nowoczesnych stanowisk.

- To duża i ważna inwestycja. Liczymy, że przyciągnie kolejnych turystów, którzy zechcą aktywnie wypoczywać  w Gminie Starogard Gdański. Możemy się pochwalić wieloma malowniczymi i atrakcyjnymi zakątkami – mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.   
 
Gmina zaplanowała budowę 8 obiektów w 7 miejscach – Kręgskim Młynie, Żabnie, Nowej Wsi Rzecznej, Grodzisku Owidz (dwa obiekty), Kolinczu i Klonówce. Ukończono już prace przy budowie większości z nich. Do tej pory powstały: Przystań w Żabnie, przystań w Kręgskim Młynie, przenoska przy elektrowni wodnej Owidzu, przenoska przy elektrowni wodnej Kolincz oraz przenoska i przystań przy elektrowni wodnej w Klonówce.
 
Swoistym centrum kajakowym naszego odcinka Wierzycy będzie przystań w Owidzu. Powstanie tam pole namiotowe wraz z sanitariatami, miejscem do przyrządzenia posiłku i altanami. Całość będzie ogrodzona i monitorowana, aby goście czuli się bezpiecznie i komfortowo. Wszystko stylem będzie dopasowane do średniowiecznej architektury grodziska. Przy jednej z przenosek spotkaliśmy kajakarza z Elbląga, który sprawdził już powstającą infrastrukturę.
 
- Kajak daje mnóstwo radości. Pływanie nim daje poczucie wolności, relaksu, a dodatkowo jest świetną formą na aktywne spędzanie czasu. Dlatego cieszę się, że Gmina Starogard Gdański inwestuje w turystykę wodną – mówi kajakarz.

 
Całkowita, planowana wartość zadania wynosi niespełna 5,2 mln zł., a dofinansowanie unijne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi ponad 4,3 mln zł. Zadanie realizowane jest w partnerstwie 4 gmin – Starogard Gdański, Pelplin, Gniew oraz miasto Starogard Gdański.

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jacek
Jacek 23.06.2020, 05:14
Turystyka kajakowa rozwija sie bardzo szybko.Inwestycje cieszą nas wszystkich.
Zapraszamy na kajaki
www.kajgo.pl
Dawid
Dawid 23.06.2020, 07:51
To inwestycja z publicznych pieniędzy . Dlaczego więc pewna pani na której posesji jest przystań i parking zagrodziła wjazd do przystani palikami i biało-czerwoną taśmą? Nie powinno to być ogólnodostępne? A gmina powinna tego pilnować a nie tylko kawki i siedzą za biurkiem.
Robinson
Robinson 23.06.2020, 19:26
Chodzi Panu zapewne o Klonówkę ? Bardzo pięknie tam zrobiono. (Oby nie dotarło tam bydło niszczące wszystko.) Byłem, posiedziałem, odpocząłem. Samochód postawiłem przed ta taśmą. Możliwe, że jeszcze nie wszystko jest wykończone. Ale znając mentalność wielu to zapewne wjeżdżali by samochodami az na sam dół Mnie to nie przeszkadza.
Maciej
Maciej 22.06.2020, 21:28
Kolega zabrał mnie kiedyś ze sobą na ryby nad rzekę Wietcise pomyślałem ,może mi się spodoba i znajdę sobie jakieś hobby.Wszędzie śmieci, worki poupychane odpadkami,brzegiem ciężko przejść bo zalegają śmieci.Chwile postaliśmy ale zamiast ryb co chwile przepływający worek albo butelka po tanim bełcie.Obrzydzenie mnie takie wzięło, że miałem dosyć wędkarstwa.Wędkarze organizują spontaniczne czyszczenie rzeki, ale ludzie dalej wrzucają co sie da.
Kajakarz
Kajakarz 22.06.2020, 16:43
Rzeki zaśmiecają nie tylko kajakarze ale także okoliczni mieszkańcy. Kajakarz lodówki albo starej opony raczej na spływ nie zabiera, a trochę tego pływa. Byłem na kilku przystaniach kajakowych i na KAŻDEJ kosze na śmieci są pełne!!! Wybudowano fajną infrastrukturę, ale o porządku chyba nikt nie pomyślał.
Zbyszek
Zbyszek 22.06.2020, 21:03
Tak piszecie, jakby każdy Kajakarz , Mieszkaniec, Wędkarz zaśmiecał rzeki i tereny zielone.Ostatnio nawet w lasach Skarszewskich jakiś debil wywiózł stosy zużytych opon , to pewne, że jakaś firma pozbyła sie balastu, tylko jaka powinni zwiększać montowanie kamer pułapek.Osobiście gów... mnie obchodzi gdzie mają to oddawać, ale lasy i rzeki to nie wysypiska śmieci .mam zasady płacę, sprzątam po sobie,segreguje, a duże gabarty i elektro śmieci oddaje do punktów odbioru.Pracuje po 10-12h i nie mam zamiaru jeszcze chodzić i sprzątać po łajzach które chcą zaoszczędzić kilka groszy.
U
U 22.06.2020, 16:18
Co się dzieje ze śmieciami które generują kajakarze?
Kto i gdzie je wyrzuca?
Czekam na odpowiedz.
Michał
Michał 21.06.2020, 18:52
Rzeki są tak zanieczyszczone,że głowa boli.Znajomi wybrali się na kajaki w Skarszewach to kręcili się miedzy powalonymi konarami, workami ze śmieciami , na brzegach nic lepiej.Przystanie kajakowe wybudowali, ale trzeba też dbać o rzeki.
Sprzątacz
Sprzątacz 21.06.2020, 21:30
To nie śmieć to bedzie czysto!

Pozostałe