DOVISTA wspiera Domy Pomocy Społecznej w walce z Covid-19

  • 05.06.2020, 08:53
  • redakcja
DOVISTA wspiera Domy Pomocy Społecznej w walce z Covid-19

Podziel się:

W DOVISTA na co dzień produkujemy okna, jednak co stoi na przeszkodzie, aby wyprodukować 6 tysięcy maseczek? Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego największa salka konferencyjna w firmie zamieniła się na 3 tygodnie w szwalnię.

Od pomysłu do realizacji

Pomysłodawcą akcji szycia maseczek był Dyrektor Zarządzający DOVISTA - Wojciech Baszkowski. Od pomysłu przeszliśmy do realizacji. Inicjatorem wszystkich działań był Dział BHP kierowany przez Kamilę Hrecką-Procińską.

Kamila: Zaczęliśmy od zakupienia materiałów potrzebnych do wyprodukowania maseczek. Od początku wierzyliśmy w powodzenie akcji, jednak faktem jest, że materiały kupowaliśmy w ciemno, nie mając pewności, że znajdziemy chętne osoby do szycia maseczek. Kolejnym krokiem było właśnie znalezienie ochotników wśród naszych pracowników, którzy zechcą zaangażować się w akcję.
 

Pomogła aplikacja mobilna

→ DOVISTA jest jedną z nielicznych firm, posiadających własną aplikację mobilną dla pracowników. Aplikacja została stworzona z myślą, aby usprawnić komunikację z pracownikami, co w tradycyjnej formie w naszej firmie jest sporym wyzwaniem. Pracujemy w różnych budynkach, które znajdują się na terenie o łącznej powierzchni 31ha.

Poprzez aplikację opublikowaliśmy ogłoszenie o tym, że poszukujemy krawcowych i osób chętnych do pomocy przy szyciu maseczek wielorazowych. Zgłoszeń było więcej niż miejsc! Zespół utworzył się w dwa dni. Zgłosiły się głównie Panie, mające doświadczenie w krawiectwie, a także osoby do pomocy przy wykroju materiału oraz do innych drobnych prac. Pomocnikami były też dzieci naszych pracowników. Ale to nie wszystko! Do szycia zgłaszali się też pracownicy, którzy pracowali zdalnie z domu i również chcieli wesprzeć firmę w tym nietypowym wyzwaniu.

Panie szyjące zapytane o to, jak to jest być SuperBohaterkami DOVISTA odpowiadają naprędce: - Żadne z nas bohaterki!
 


Zespół szyjący maseczki: Irena Koprowska, Magdalena Czaja, Beata Machalewska, Beata Judycka

 

Ambitny cel

Naszym celem było uszycie maseczek dla wszystkich pracowników DOVISTA oraz dla lokalnych Domów Pomocy Społecznej. Dziennie powstawało średnio 400 sztuk. W ciągu 3 tygodni własnymi siłami uszyliśmy 6 tysięcy maseczek.
 


 

Pomoc dla lokalnych ośrodków


Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku
 

Gdy prace w naszej szwalni nadal trwały, skontaktowaliśmy się z lokalnymi Domami Pomocy Społecznej z Szpęgawsku, Bielawkach oraz z Domem Dziecka w Tczewie z propozycją uszycia i dostarczenia maseczek dla podopiecznych. Dodatkowo zaoferowaliśmy uszycie prześcieradeł. Gdy wszystko było już gotowe, odwiedziliśmy wspomniane placówki z podarunkami. Maseczki otrzymało od nas także Izolatorium w Sopocie. Łącznie przekazaliśmy ponad 1000 maseczek oraz 90 prześcieradeł.


Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Tczewie

 


Dom Pomocy Społecznej w Bielawkach


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt osobom
                                                                            - Pracownicy DOVISTA
                                                                                          heart

 

_redakcja

Zdjęcia (6)


Pozostałe