(WIDEO) Wet za wet . Radny Naszego Starogardu pod lupą posła i radnych z Prawa i Sprawiedliwości

  • 20.05.2020, 11:05
  • JT/ JR
(WIDEO) Wet za wet . Radny Naszego Starogardu pod lupą posła i radnych z Prawa i Sprawiedliwości

Podziel się:

W poniedziałek, 18 maja przed budynkiem starogardzkiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa zwołana przez posła Kacpra Płażyńskiego. Wzięli w niej udział również radni Sebastian Kucharczyk oraz Tomasz Cylkowski. Spotkanie dotyczyło nietransparentnego działania radnego Marka Jankowskiego oraz uchylenia mu mandatu radnego.


Jak ustalił radny Sebastian Kucharczyk, stowarzyszenie Klub Piłkarski „Starogard”, składało w minionych latach wnioski w sprawie przyznania dotacji na rozwój sportu w klubach sportowych w Starogardzie Gdańskim. Wnioski składane przez stowarzyszenie Klub Piłkarski „Starogard” zostały rozpatrzone   pozytywnie, a stowarzyszenie   otrzymało   środki   publiczne na działalność.
– Reprezentantem ww. stowarzyszenia jest m.in. radny miasta Starogard Gdański – Pan Marek Jankowski – zauważa.


„Wszystkich nas dotyczą takie same zasady”
Konferencję rozpoczął poseł, który poinformował o wykrytych nieprawidłowościach.
- Spotykamy się w tym miejscu, dlatego, że doszły nas niepokojące wieści, które już zweryfikowaliśmy i które okazały się prawdą.
Wszystkich nas – czy to radnych klubu Nasz Starogard, czy  to radnych Platformy Obywatelskiej – dotyczą takie same zasady i równość wobec prawa. Niestety doszło do sytuacji, która z transparentnością i prawem nie ma nic wspólnego. Po weryfikacji przez nas dokumentów okazało się, że doszło do piastowania mandatu przez wiceprzewodniczącego Rady Miasta Marka Jankowskiego z działalnością, która jest niezgodna z piastowaniem tego mandatu. Marek Jankowski jest jednocześnie delegatem Stowarzyszenia „Klubu Piłkarskiego Starogard”, który jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą – oznajmił podczas  briefingu mec. Kacper Płażyński.

Miasto wspiera klub
W piśmie złożonym do przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert, radni Prawa i Sprawiedliwości  wskazują, że Marek Jankowski reprezentował ww. stowarzyszenie, uczestnicząc w jego imieniu (jako delegat) w posiedzeniu delegatów na Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, które odbyło się 20 sierpnia 2016 roku w Gdańsku.
- Pan Marek Jankowski został zgłoszony na ww. posiedzenie jako przedstawiciel Klubu   Piłkarskiego „Starogard”, jednocześnie został wybrany na   ww. posiedzeniu na członka zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mandat Pana Marka Jankowskiego trwa nadal, ponieważ w myśl statutu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej delegaci na Walne Zgromadzenie zachowują swoje mandaty do dnia zwołania nowego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego. Wskazuję ponadto, że Pan Marek Jankowski od 2006 roku sprawuje funkcję radnego miasta   Starogard Gdański, a stowarzyszenie Klub Piłkarski „Starogard, którego jest przedstawicielem otrzymało w roku 2016 kwotę 221.000 zł z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. W roku 2020 Klub Piłkarski „Starogard” otrzymał z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański kwotę 355.000 zł na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – wyszczególnia w piśmie radny Kucharczyk.
Radny zaznacza równie, że powyższe okoliczności budzą wątpliwości w kontekście przepisu art.
24 f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym.


Prezydent Janusz Stankowiak zaprosił nas na konferencję prasową, dotycząca oświadczenia na FB Klubu Beniaminek 03, która odbyła się we wtorek w samo południe. Niestety, ze względu na skład gazety (deadline) nie mogliśmy w niej uczestniczyć. 
Red. Janusz Rokicinski 


 

 

JT/ JR

Komentarze (0)


Pozostałe