Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

  • 19.05.2020, 14:31
  • redakcja
Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Podziel się:

Oceń:

Ponad 1,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających zabezpieczyli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku w czasie kontroli drogowej. Podczas prowadzonych przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi marihuanę, amfetaminę, haszysz oraz tabletki ekstazy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do swojej jednostki dwóch mężczyzn w wieku 23 i 39-lat, którzy są podejrzani o posiadanie środków odurzających. Mieszkańcy Kociewia wpadli na gorącym uczynku podczas kontroli drogowej. Jak się okazało pasażer kontrolowanego mercedesa posiadał przy sobie blisko 50 gram suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna ukrywał ten narkotyk w lewym rękawie kurtki.
 

Dodatkowo podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 39-letniego kierowcy śledczy zabezpieczyli między innymi ponad kilogram marihuany, 150 gramów haszyszu, ponad 300 gramów amfetaminy, a także 67 tabletek ekstazy. Narkotyki ukryte były w słoju przechowywanym w kuchennej szafce oraz worku foliowym na balkonie.
 

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową z przeprowadzonych czynności, a podejrzani zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Obaj usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających.

Wiadomo już, że zatrzymany przez kryminalnych 39-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę od roku do 10 lat więzienia. Policjanci wystąpią do sądu za pośrednictwem prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowego aresztu.

 

Są to już kolejne zabezpieczone w tym roku środki odurzające, które dzięki pracy miejscowych funkcjonariuszy nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia wynikającego z zażywania narkotyków.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

didi
didi 21.05.2020, 02:05
Obywatel racja. Tylko debil wyda z 50 zł za 1 grama szemranego pochodzenia "trucizny". No ale JEGO wybór.

dziabdziabie ludzie sobie nawet sprawy nie zdają jak bardzo są uzależnieni od innych substancji ale ciesza sie jak psiarnia zlapie kogoś z marihuaną XD
Ogromna większosc nie zauwazyla jak jest uzalezniona od kawy ktora niczym narkomani MUSZA codziennie rano sobie strzelic
To samo tyczy sie cukru ktory nie na darmo nazywany jest biala smiercia. Cukier dewastuje zeby prowadzi do otylosci sprzyja wielu chorobom i bardzo mocno uzależnia.

Ale coo ja tam wiem...
obywatel
obywatel 20.05.2020, 23:19
jakim trzeba być tępakiem by wydawać kasę na wszelkie narkotyki ! A cwaniacy śmieją się i dorabiają się na głupkach którzy ćpają !
dziab dziab
dziab dziab 20.05.2020, 13:13
I za takie akcje Polska policja nigdy nie będzie miała szacunku.

Złapać uciekającego psychopatę, który stwarzał poważne zagrożenie uciekając autem, a wcześniej porwał kobietę z dzieckiem tego nie potrafili.
Tym "ćpunkom" grozi do 10 lat, a porywaczowi do 5 lat :D

"Są to już kolejne zabezpieczone w tym roku środki odurzające, które dzięki pracy miejscowych funkcjonariuszy nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia wynikającego z zażywania narkotyków"
Uważacie, że to dziadostwo kupują ludzie NIEŚWIADOMI ?
Kto te głupoty pisze to ja nie wiem.
Indzia
Indzia 19.05.2020, 22:38
Nie wiem kto się za mnie niżej podaje, ale to jest śmieszne pisać takie rzeczy i podawać się za kogoś. Jesteś chory człowieku to jest mój facet i brat myślisz ze ktoś uwierzy żebym tak napisała jak ty niżej. Ludzie ogranijcie się a jak ktoś coś do nas ma to może napisze na priv a nie daje takie bezczelne komentarze w moim imieniu! I ja się podpisuje zawsze Indzia a nie Inga. Pozdrawiam panią/pana z dołu.
Kaśka
Kaśka 24.05.2020, 09:05
Pisząc swój komentarz odczuwam że byłaś naćpana. Bo nie ma tu nic sensownego.
inga
inga 19.05.2020, 17:14
dotkliwie ukarać tych dilerów i ćpunów
Darek
Darek 19.05.2020, 18:43
Ludzie pracują i kokosów za to nie ma, a ci się Mercami obracają.Każdego uzależniony niech się leczy na własny koszt albo rodzinki, a diler po przesłuchaniu powinien to wszystko spożyć, Amatorzy słoikowych przetworów.Muszą się naćpać aby poprawić sobie humor i poczuć się kimś ważnym, w końcu zabraknie kasy albo zdrowia.

Pozostałe