Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

  • 19.05.2020, 14:31
  • redakcja
Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Podziel się:

Oceń:

Ponad 1,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających zabezpieczyli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku w czasie kontroli drogowej. Podczas prowadzonych przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi marihuanę, amfetaminę, haszysz oraz tabletki ekstazy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do swojej jednostki dwóch mężczyzn w wieku 23 i 39-lat, którzy są podejrzani o posiadanie środków odurzających. Mieszkańcy Kociewia wpadli na gorącym uczynku podczas kontroli drogowej. Jak się okazało pasażer kontrolowanego mercedesa posiadał przy sobie blisko 50 gram suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna ukrywał ten narkotyk w lewym rękawie kurtki.
 

Dodatkowo podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 39-letniego kierowcy śledczy zabezpieczyli między innymi ponad kilogram marihuany, 150 gramów haszyszu, ponad 300 gramów amfetaminy, a także 67 tabletek ekstazy. Narkotyki ukryte były w słoju przechowywanym w kuchennej szafce oraz worku foliowym na balkonie.
 

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową z przeprowadzonych czynności, a podejrzani zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Obaj usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających.

Wiadomo już, że zatrzymany przez kryminalnych 39-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę od roku do 10 lat więzienia. Policjanci wystąpią do sądu za pośrednictwem prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowego aresztu.

 

Są to już kolejne zabezpieczone w tym roku środki odurzające, które dzięki pracy miejscowych funkcjonariuszy nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia wynikającego z zażywania narkotyków.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obywatel
obywatel 20.05.2020, 23:19
jakim trzeba być tępakiem by wydawać kasę na wszelkie narkotyki ! A cwaniacy śmieją się i dorabiają się na głupkach którzy ćpają !
dziab dziab
dziab dziab 20.05.2020, 13:13
I za takie akcje Polska policja nigdy nie będzie miała szacunku.

Złapać uciekającego psychopatę, który stwarzał poważne zagrożenie uciekając autem, a wcześniej porwał kobietę z dzieckiem tego nie potrafili.
Tym "ćpunkom" grozi do 10 lat, a porywaczowi do 5 lat :D

"Są to już kolejne zabezpieczone w tym roku środki odurzające, które dzięki pracy miejscowych funkcjonariuszy nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia wynikającego z zażywania narkotyków"
Uważacie, że to dziadostwo kupują ludzie NIEŚWIADOMI ?
Kto te głupoty pisze to ja nie wiem.

Pozostałe