ROKOCIN. Nocny pożar stolarni. Z ogniem walczyło 13 zastępów, akcja trwała ponad 8 godzin (FOTO)

  • 15.05.2020, 11:03
  • JT
ROKOCIN. Nocny pożar stolarni. Z ogniem walczyło 13 zastępów, akcja trwała ponad 8 godzin (FOTO) KP PSP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj (15 maja) kilka minut po północy  roku do stanowiska kierowania komendanta
powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku
produkcyjno-magazynowego stolarni w Rokocinie.
- Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali budynek objęty pożarem. Wewnątrz nie przebywały   żadne osoby – relacjonuje bryg. Adam Szynalewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie.  - Zabezpieczono teren działań i przystąpiono do działań gaśniczych w   natarciu na   palący się obiekt oraz w obronie zagrożonego budynku gospodarczego. Zaopatrzenie wodne zbudowano na pobliskim zbiorniku wodnym oddalonym około 60 metrów od miejsca   pożaru.  Z chwilą  przybycia kolejnych zastępów, dalej prowadzono działania gaśnicze, również z użyciem prądu piany średniej na zbiornik z olejem napędowym typu mauzer w celu ograniczenia oddziaływania cieplnego, co uchroniło przed rozszczelnieniem się zbiornika – mówi bryg. Adam Szynalewski.

Częściowo rozebrano uszkodzone ściany i dach stwarzające dodatkowe zagrożenia. Pożar   ugaszono, działania zakończyły się około godziny 9.00.

W działaniach brało łącznie udział 13 zastępów straży pożarnej, w tym 6 zastępów PSP i 7 OSP oraz Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Nie wiadomo obecnie, jaka jest przyczyna powstania pożaru.

 

 

 

JT

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe