WAŻNE! Nieznani sprawcy zniszczyli kilka hal sportowych w mieście. Straty sięgają setek tysięcy złotych

  • 14.05.2020, 22:26 (aktualizacja 15.05.2020, 11:24)
  • redakcja
WAŻNE! Nieznani sprawcy zniszczyli kilka hal sportowych w mieście. Straty sięgają setek tysięcy złotych

Podziel się:

Oceń:

Najprawdopodobniej w nocy ze środy na czwartek (13-14 maja) nieznani sprawcy zniszczyli dwa obiekty sportowe - kort tenisowy przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz halę II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie. Oba obiekty wykonane były w technologii szkieletowo-membranowej. Straty sięgają setek tysięcy złotych, a za wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Obie hale zostały zniszczone niemalże w ten sam sposób. Sprawca lub sprawcy użyli ostrego narzędzia, aby przeciąć namiot.

Zniszczenia w jednej z hal oszacowano na 100 tys. zł. Sam obiekt jest wart kilkaset tysięcy.
- Dzisiaj w nocy miedzy 23.00 a 3.00 dokonano aktu wandalizmu na naszych kortach tenisowych. Nasze korty, nasz drugi dom został celem przemyślanej i zorganizowanej akcji - opisują właściciele hali z kortami tenisowymi przy PSP 1. - Teren szkoły w nocy jest zamknięty, komu zależało na tym, aby dokonać tych szkód, aby uniemożliwić nam pracę, a naszym klientom krę? Od rana zadajemy sobie to pytanie. Nie poddajemy się! Policja od rana pracowała na miejscu. Poczyniliśmy również inne kroki w celu schwytania sprawcy - informują.

Podobny los spotkał halę II Liceum Ogólnokształcącego.
Pomimo trudnej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy dotknął naszą szkołę bardzo niemiły incydent. Otóż zostało pocięte poszycie naszej sali sportowej - poinformowały władze szkoły na portalu społecznościowym. - W tym skomplikowanym czasie spowodowanym wirusem otrzymaliśmy wsparcie oraz dużo miłych słów od wielu instytucji, rodziców oraz uczniów za które bardzo dziękujemy. Dziś jednak musimy się zmierzyć z zupełnie inną sytuacją spowodowaną przez ludzką głupotę oraz zwykły wandalizm. Wszystkie odpowiednie służby zostały powiadomione a w tej chwili zastępy strażaków PSP oraz OSP zabezpieczają tymczasowo poszycie hali - czytamy.


Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce przed kilkoma laty w szkole w Godziszewie. Nieznani dotąd sprawcy w niemal identyczny sposób zniszczyli obiekt. Niestety, do tej pory nikt nie odpowiedział za swój czy, a hala warta setki tysięcy złotych nadal niszczeje...


Mamy nadzieję, że sprawcy odpowiedzą są za swój czyn godny potępienia.

UWAGA! Za wskazanie sprawców wyznaczono nagrodę!
Macie informacje w tej sprawie? Powiadomcie policję, właścicieli kortu, dyrekcję szkoły lub naszą Redakcję. Przydatne mogą okazać się wszystkie informacje. Gwarantujemy anonimowość.

 

Policjanci wyjaśniają szczegółowo bliższe okoliczności dotyczące uszkodzenia hal namiotowych w Starogardzie Gdańskim. Jak ustalili mundurowi, przestępca pociął materiałowe poszycie dachu. Obecnie śledczy analizują zabezpieczony w tej sprawie monitoring, rozmawiają z okolicznymi mieszkańcami oraz prowadzą szeroko zakrojone działania operacyjne mające na celu zatrzymanie sprawcy bądź sprawców tego przestępstwa.
 - Wczoraj przed południem policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu 2 obiektów sportowych na terenie Starogardu Gdańskiego. Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 maja br. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady kryminalistyczne, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną – relacjonuje asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie. - Jak ustalili śledczy, przestępca najprawdopodobniej za pomocą ostrego narzędzia uszkodził obiekty rozcinając materiałowe poszycie dachu hal sportowych. Obecnie trwa szacowanie strat. Sprawą zajęli się również miejscowi kryminalni, którzy weryfikują wszelkie informacje w tej sprawie, analizują zabezpieczony monitoring oraz prowadzą szeroko zakrojone czynności operacyjne – mówi rzecznik policji.
 
Policjanci apelują do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące mieć związek z tą sprawą, o przekazywanie ich do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pod nr tel. 4774 27240 lub pod całodobowy numer telefonu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim 4774 27222.
 

Informacje w tej sprawie można przekazywać również drogą mailową na adres: [email protected]
 
Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość.

 


 

_redakcja

Zdjęcia (13)

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

analityk
analityk 17.05.2020, 14:25
"Chamy niedouczone" - czyli autor z pewnością jest "douczony". Krąg podejrzanych się zawęża.
podejrzliwy
podejrzliwy 17.05.2020, 12:30
Prześwietliłbym producenta i firmę montującą te obiekty.Spotyka się takie praktyki u szklarzy, kamieniarzy itp.
zaba
zaba 15.05.2020, 22:15
Rozumiem, że niema monitoringu i alarmu na tak łatwym do zniszczenia obiekcie? Same lampy z czujnikiem ruchu powinny wystraszyć, wystarczy troche wyobraźni.
Krystian
Krystian 15.05.2020, 15:24
Takich zniszczeń dopuszcza się Psychopata, ze skrzywioną psychiką.W Godziszewie też ktoś rozpruł hale 2 czy 3 lata temu i też była nagroda i jakoś wszystko ucichło, chyba nie znaleźli kto to zrobił.Jak złapią sprawcę lub sprawców to pójdą siedzieć a społeczeństwo sfinansuje ich wikt w *** oraz koszty naprawy.Namierzyć, zatrzymać , obciążyć kosztami oraz pokazać facjatę w mediach dla przykładu dosyć anonimowości.
Hercule Poirot
Hercule Poirot 15.05.2020, 10:09
podpisał się jak ten od "czas na sąd ostateczny" tylko czy to nie za oczywisty trop dla naszych śledczych?
Luis
Luis 15.05.2020, 09:32
Albo trzeba sprawdzić pracowników firm które naprawiajà te plandeki. Wandale zniszczyliby jedyną a nie dwie w tym samym czasie i to po dwóch krańcach miasta.
Luisa
Luisa 17.05.2020, 14:15
Podejrzewam, że autor chciał zaznaczyć, że chodzi mu o krzywdę dzieci. Dlatego wybrał szkoły. Taki "artysta".
w pis du
w pis du 19.05.2020, 09:31
o krzywdzie dzieci jeden taki b03 teraz cały czas beczy
sztyc
sztyc 15.05.2020, 09:26
do obozu pracy , albo w kamieniołomy bydlaków...
Starogardzianin
Starogardzianin 15.05.2020, 09:24
Jak przypomnę sobie głośną sprawę gdzie niejaki Nikodem Ch. prawie zabił 3 letnie dziecko rzucone ciężkim kamieniem w głowę, a po kilku dniach aresztu wyszedł bezkarnie na wolność to ciężko się nie zgodzić z napisami. Z kolei jego brat brał udział w głośnej sprawie torturowania bezdomnego w Starogardzie za co również otrzymał symboliczną karę. Taka wesoła rodzinka, z sądem po sąsiedzku to może prawo funkcjonuje tam inaczej? Nie neguje tego aktu wandalizmu, ale może warto poruszyć taką sprawę jeśli jest okazja (stety, niestety)
Karol
Karol 15.05.2020, 18:29
Czy brat tego 3 latka też czasem nie nawywijał na Kościuszki?.
somsiad
somsiad 15.05.2020, 08:43
Dariusz Cz. znowu w akcji?
Ja
Ja 17.05.2020, 07:47
Obejrzał "zabawę w chowanego" i musiał odreagować
Ale
Ale 15.05.2020, 08:11
Chyba tęsknią za prokuratorem. Już niedługo. W ramach kary poza kratami polecam prace społeczne np. przy naprawach i utrzymaniu zniszczonego mienia.
kamera
kamera 15.05.2020, 07:22
a gdzie monitoring ?
dziab dziab
dziab dziab 15.05.2020, 01:07
UWAGA! Za wskazanie sprawców wyznaczono nagrodę!
Nie chcecie się pochwalić co to za nagroda ? Coś słaba musi być
Jak chcecie kogoś złapać jak wszyscy są zamaskowani ?
A dlaczego nikt się nie skupia na napisie "sad prokuratura chamy niedouczone" ?
Cjx
Cjx 15.05.2020, 11:28
Skad wiesz ze zamaskowani? Mam nadzieje ze policja juz namierza twoj adres po ip.
polonista i politolog
polonista i politolog 15.05.2020, 07:31
o prawdach objawionych się nie dyskutuje

Pozostałe