WIELKI SUKCES starogardzkich policjantów. Funkcjonariusze zlikwidowali dwie dziuple samochodowe. Sprawa jest bardzo rozwojowa

  • 07.05.2020, 10:59
  • redakcja
 WIELKI SUKCES starogardzkich policjantów. Funkcjonariusze zlikwidowali dwie dziuple samochodowe. Sprawa jest bardzo rozwojowa

Podziel się:

Oceń:

Dwóch członków grupy zajmującej się kradzieżami i rozbiórką samochodów zatrzymali kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Funkcjonariusze zlikwidowali również dwie dziuple, w których przestępcy demontowali auta oraz przechowywali części pochodzące ze skradzionych pojazdów. Wstępna szacunkowa wartość odzyskanych pojazdów oszacowana została na kwotę ponad 300 tys. zł.

Kryminalni ze starogardzkiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości samochodowej, w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych zlikwidowali 2 dziuple, w których przestępcy demontowali skradzione auta oraz przechowywali pozyskane w ten sposób części i podzespoły. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch członków grupy przestępczej, która zajmowała się kradzieżami i rozbiórką aut. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego w wieku 28 i 29 lat zostali wczoraj przesłuchani. Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży.

 

 

Już teraz wiadomo, że w zlikwidowanych dziuplach samochodowych znajdowały się podzespoły od aut klasy premium. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi pocięte karoserie od skradzionego na terenie Niemiec volvo oraz pozyskanego w wyniku przestępstwa volkswagena arteon. Wartość tylko tych aut oszacowana została wstępnie na kwotę ponad 300 tys. zł.

 

Przeprowadzona do tej pory wstępna identyfikacja części wskazuje na to, że zabezpieczone przez śledczych pocięte elementy karoserii, podzespoły i akcesoria pochodzą z co najmniej czterech utraconych w wyniku przestępstwa pojazdów.

Obecnie śledczy szczegółowo badają okoliczności związane z działalnością tej grupy. Trwa również identyfikacja zabezpieczonych części. Sprawa jest rozwojowa, mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Policjanci wystąpią do sądu za pośrednictwem prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn tymczasowego aresztu.

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 09.05.2020, 16:24
karać bezwzględnie tych złodziei i paserów samochodowych !!!
stg on
stg on 07.05.2020, 22:41
i wtedy lasy sa zasmiecane czesciami od aut plastiki itd....
Tomek
Tomek 08.05.2020, 12:48
Stg on pełna racja, trzepać tych co naprawiają auta po stodołach i prowadzą sprzedaż aut na swoich posesjach.Tych wszystkich pseudo mechaników, podejrzane warsztaty, autohandle regularnie kontrolować.
K.R.
K.R. 07.05.2020, 16:39
Pamiętajmy , że wybory nie zostały odwołane 10 maja. Więc okażmy szacunek Rzeczypospolitej Polskiej i każdy komu jej los nie jest obojętny niech uda się w niedzielę do swojej komisji wyborczej i zrobi zdjęcie lokalu , że jest zamknięty. Bo oni powiedzą , że był otwarty ale ciebie nie było.
albin
albin 07.05.2020, 17:05
i podać dziadów do sądu...
Do poniższego.
Do poniższego. 07.05.2020, 14:24
Dla mnie wszyscy , którzy nie przekazali naszych danych Poczcie Polskiej to bohaterowie.
Dziękuję.Pamiętamy.
Jan
Jan 08.05.2020, 12:51
Niech oddadzą nasze pieniądze, które przez lata przeznaczali na socjale dla nierobów.Oczywiście cała kasę niech oddają ze swoich,niech sprzedadzą swoje majątki.
wkurzony
wkurzony 07.05.2020, 15:27
co dalej z naszymi danymi , pisiory powinni za to odpowiedzieć , w pierwszej kolejności kur***l i jego przyboczni , a dalej wszyscy członkowie pisu całym swoim majątkiem za druk kart do głosowania , albo jest prawo w naszym kraju , albo debile sporządzają notatki , które stają się prawem...
kodeks
kodeks 07.05.2020, 15:44
kacza sraka jest śmierdzącym fetorem , prawda pisuary ??? , macie to na własne życzenie , życzę wam jeszcze więcej tego szamba !!!
"Kopertus" Tomasz
"Kopertus" Tomasz 07.05.2020, 22:33
Z "kaczej sraki "to Ty wychyliłeś swoją głowę i teraz się udzielasz.....
arecki
arecki 07.05.2020, 15:17
*** się dekiel

Pozostałe