Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 22.04.2020, 10:55 (aktualizacja 22.04.2020, 14:00)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach! Dtp Wydawnictwo Pomorskie w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W dzisiejszym numerze polecamy szczególnie wywiad red. Jacka Trzosowskiego z Krystianem Machnikiem z grupy Napromieniowani.pl na temat obecnej sytuacji na Ukrainie i pożarze w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej oraz reportaż red. Janusza Rokicińskiego o Brunonie Tubisie, świętującym w tym roku 63-lecie pracy w zawodzie zegarmistrz. Szukajcie się na zdjęciach na stronie ZAMASKOWANI. Polecamy papierowe wydanie. Jeszcze będzie pięknie!

Koronawirus powiecie starogardzkim. Potwierdzono dwa przypadki! - Pomorski Państwowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku potwierdził, że w powiecie starogardzkim odnotowano dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Pierwszy potwierdzony przypadek odnotowano 16 kwietnia, kolejny natomiast 20 kwietnia. Jak zapewnia dyrektor WSSE w Gdańsku Tomasz Augustyniak, stan zdrowia pacjentów jest stabilny.

Nowe drogi i remonty. Wsparcie dla samorządów, praca dla firm - Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę zadań objętych dofinansowaniem w ramach FDS w roku 2020. W Pomorskim to 158 inwestycji o łącznej wartości 470 402 962 zł, z czego 242 495 913 zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS).

W gospodarstwie rolnym można pracować bez maseczki - Wprowadzony rozporządzeniem (15 kwietnia) obowiązek zakrywania nosa i ust nie dotyczy rolników podczas pracy w gospodarstwie rolnym czy też podczas przebywania na terenie prywatnym wokół domu.

Pomoc w kwietniu od czwartku do wtorku - Skarszewy. Jak zapewniają organizatorzy, w kwietniu, żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, trafi do wszystkich zakwalifikowanych. W czwartek i piątek do mieszkańców miasta a w poniedziałek i wtorek - mieszkańców gminy.

Mitsubishi Canter dla OSP Pączewo - Strażacy OSP Pączewo mają wóz bojowy, Mitsubishi Canter GLBA 1,5/12 (rocznik 2000).

Dar od sióstr i obiady dla potrzebujących - Skarszewy. Mimo obecnie trudnej sytuacji wspólnota Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego  spieszy z pomocą najuboższym. W kwietniu do Parafii dotarł prezent.  

Akcja ratunkowa w Mariance - O ogromnym szczęściu mówić może 67-letni mieszkaniec Gminy Skarszewy, który w ubiegły czwartek wybrał się na ryby. Mężczyzna wypadł z łódki do jeziora i resztkami sił wzywał pomocy. Wołanie usłyszała żona, która o zaistniałej sytuacji powiadomiła służby ratunkowe. Dzięki szybkiej reakcji strażaków, mężczyznę udało się uratować.

Specjaliści badali przyczyny wypadku. „Nie stwierdzono uchybień” - 11 kwietnia na drodze powiatowej pomiędzy Dąbrówką, a Bobowem doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku uderzenia osobowego volkswagena w drzewo śmierć poniósł 16-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. 16 kwietnia w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badającego przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Bez uprawnień i po alkoholu. Swój rajd zakończył na latarni - Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który uderzył autem w słup oświetleniowy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W najbliższym czasie 35-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo drogowe. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia.

Na targu. Palcówka z Podlasia. Pobałaganili i poszli - Prezydent, otwierając targowisko w piątek, 17 kwietnia, liczył na odpowiedzialność i rozsądek kupujących i handlujących. Pięcioosobową obsługę targu, w pilnowaniu porządku, wspierać miała Straż Miejska.  

Adam Borys. Radny o ogromnym sercu - Okres pandemii to bardzo trudny czas dla nasz wszystkich. Zakazy i obostrzenia negatywnie wpływają na nasze samopoczucie, a właściciele firm główkują, w jaki sposób przetrwać kryzys. Wśród nas nie brakuje jednak ludzi o wielkim sercu. Każdy pomaga jak potrafi – jedni szyją maseczki, inni robią zakupy osobom objętym kwarantanną, a jeszcze inni... dzielą się swoją „dietą” z osobami potrzebującymi. Tak właśnie uczynił radny gminy Smętowo Graniczne Adam Borys. Jak jednak mówi, nie zrobił tego dla poklasku, a dla przykładu, mając nadzieję, że w jego ślad pójdą pozostali radni z gminy i powiatu.

Lasy i parki otwarte. Co się zmieniło? - Pokazujemy drogę, pełną nadziei, która musi oznaczać utrzymywanie dyscypliny społecznej. Ta nadzieja to powrót do w miarę normalnego funkcjonowania w gospodarce i społeczeństwie –powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas ubiegło tygodniowej konferencji.

Na ratunek bobrom - 10 kwietnia o godzinie 11.29 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o uwięzionych bobrach w elektrowni wodnej w Kolinczu.

Czarnobyl w ogniu. Spłonęło już ponad 11 500 hektarów lasu - Od 4 kwietnia w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej rozwija się pożar. W walkę z żywiołem zaangażowano kilkuset strażaków, ciężki sprzęt, wozy gąsienicowe, a nawet samoloty i helikoptery. Kiedy wydawało się, że sytuacja jest już niemalże opanowana, w strefie wybuchły kolejne ogniska pożarów, którym bardzo sprzyja silnie wiejący wiatr.
Ogień strawił już tzw. Czerwony Las – jedno z najbardziej napromieniowanych miejsc w całej strefie oraz zbliżył się na około 500 metrów do Arki, która skrywa pod sobą IV reaktor – ten sam, w którym 26 kwietnia 1986 roku doszło do wybuchu. Na kilka dni przez kolejną rocznicą tamtych wydarzeń, rozmawiamy o obecnej sytuacji na Ukrainie z Krystianem Machnikiem z grupy Napromieniowani.pl. Czy mamy się czego obawiać?

63 lata w zawodzie. Niezwykły jubileusz znanego zegarmistrza - Centrum Handlowe „Kupiec” istnieje od 1995 roku. Był to pierwszy tego typu w Starogardzie Gdańskim obiekt handlowo – usługowy gdzie na powierzchni ok. 2500 m², w ponad dziewięćdziesięciu pawilonach, działalność prowadziło ponad 50 przedsiębiorców. W jednym z boksów swój Zakład Zegarmistrzowski prowadzi Brunon Tubis. 

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alan Alborn
Alan Alborn 23.04.2020, 22:09
Od znajomej słyszałem że wszystko było ugadane. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów samorządowych i kto ile zdobył głosów. Strażak Kucharczyk miał być wyrzucony z rady, a na jego miejsce z PiSu miał podobno wskoczyć Naczelny Historyk Starogardu, ps. Choinka.
gonzalo
gonzalo 24.04.2020, 15:47
pisowskie menele
moc
moc 29.04.2020, 09:02
kościelne lizo***

Pozostałe