Dobra wiadomość! Ruch wraca na ulice Paderewskiego i Podgórną

  • 13.04.2020, 13:17
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Dobra wiadomość! Ruch wraca na ulice Paderewskiego i Podgórną Janusz Rokiciński Ulica Paderewskiego (fot. 10 kwietnia)

Podziel się:

Od wtorku (14 kwietnia) starogardzka ulica Paderewskiego będzie przejezdna a od środy pojadą nią autobusy MZK. Koniec długiego i uciążliwego remontu na pewno ucieszy kierowców i kupców.

Jeszcze pod koniec marca wykonawcy czekali na dostarczenie zamówionych elementów do wykończenia infrastruktury technicznej (studnie telekomunikacyjne, świetliki). Były kłopoty z dostawą. O realizacji tej inwestycji rozmawialiśmy ostatnio z wiceprezydentem Tadeuszem Błędzkim, o czym informowaliśmy naszych Czytelników. Pan prezydent ostrożnie określił termin oddania ulicy po świętach. I tak się stało.

Realizowana przez Strabag 
inwestycja to część projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Starogardu Gdańskiego”  współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Jej koszt to ok. 3,4 mln zł. 
Na terenie objętym inwestycją, wybudowano nowy wodociąg oraz rozdzielono kanalizację na  sanitarną i deszczową, przebudowano całą infrastrukturę podziemną (kable energetyczne, telekomunikacyjne) oraz gazociąg. Teren zostanie oświetlony i będzie monitorowany. 
O Placu 16 Dywizji i ulicy Kellera, przyległych do Paderewskiego, też mamy dobre informacje, bo prace tam trwają. Kolejne ich etapy są objęte nadzorem konserwatora zabytków. 
Janusz Rokiciński

Źródło: Gazeta Kociewska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)


Pozostałe