Prezydent 14 kwietnia ponownie zamknął targowisko. Czy do piątku zmieni decyzję? Zmienił

  • 13.04.2020, 10:22
  • UM Starogard/redakcja/RedJ
Prezydent 14 kwietnia ponownie zamknął targowisko. Czy do piątku zmieni decyzję? Zmienił Janusz Rokiciński Na targowisku miejskim, 10 kwietnia.

Podziel się:

Oceń:

Jak podał dziś portal starogard.pl od wtorku, 14 kwietnia, targowisko miejskie zostaje ponownie zamknięte do odwołania "ze względu na pogłębiający się stan epidemii oraz zakaz przemieszczania się".

Uwzględniając obowiązujące zakazy, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, władze miasta zdecydowały nie otwierać targowiska miejskiego po Świętach. Będzie nieczynne od 14 kwietnia do odwołania. 

– Zgodnie z rządowymi obostrzeniami obowiązującymi od 1 kwietnia, związanymi z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, na targowiskach i bazarach przebywać mogą maksymalnie trzy osoby przy jednym straganie. Niestety w piątek i sobotę przed świętami na naszym miejskim targowisku było ich zdecydowanie więcej. Obawiamy się, że po Świętach ta sytuacja się nie zmieni, a wręcz przeciwnie może być trudniejsza, ze względu na dodatkowe obostrzenia. Nie możemy i nie chcemy ryzykować, stąd taka decyzja – powiedział wiceprezydent Tadeusz Błędzki. – Jak tylko sytuacja się zmieni,  natychmiast przywrócimy handel na miejskim targowisku w Starogardzie Gdańskim – zapowiedział wiceprezydent.

Dla przypomnienia od 1 kwietnia obowiązują dodatkowe obostrzenia przy wychodzeniu z domów na zakupy:
limit osób przebywających w sklepie: maksymalnie 3 osoby na jedną kasę,
limit osób na bazarach i targowiskach: dopuszczalne 3 osoby do jednego straganu,
limit osób w urzędach pocztowych: do dwóch osób na jedno okienko,
obowiązek zakładania rękawiczek przez klientów przed wejściem do sklepów,
obowiązek zakrywania ust i nosa po wyjściu z domu – od 16 kwietnia
w weekendy sklepy budowlane są nieczynne,
w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach w godz. 10 – 12 zakupy robią tylko seniorzy 65+. Oczywiście, osoby starsze mogą robić zakupy także w innych godzinach, ale wówczas będą narażone na kontakt z innymi, którzy mogą zakażeni.

UM Starogard/redakcja/RedJ

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klijent
Klijent 15.04.2020, 06:40
Wybrac nowego Prezedenta
Nie rozumie kupcow zaco maja zyc
Co za cwok
Kaśka
Kaśka 14.04.2020, 18:33
A czy w tym urzędzie są wszyscy zdrowi po jakiś tam wycieczkach?Podobno gdzieś ktoś tam sobie był jak był wirus i wrócił tak pisano. Tą decyzję to uważam że to wirus wydał.Tylko szkodzi nam obywatelom. Z naszych podatków żyją a nam zabraniają wszystkiego. Trochę trzeba logicznie pomyśleć a nie trzymać się tylko tego co z góry przyjdzie. Kaczyński był na cmentarzu a nam zabroniono pod karą w święta posiedziedz z naszymi co odeszli. Do sądu z nimi.Banda.
erwin
erwin 14.04.2020, 18:38
teraz żadna podróżnicza menda się nie przyznaje , dziadostwo !!!!!
gupek
gupek 14.04.2020, 09:18
a po co stali tam strażnicy miejscy i synalek z skb?
Obywatel
Obywatel 14.04.2020, 08:04
Puste słowa Prezydenta ,bawi się obywatelem, gdzie są obiecane maseczki? Z targiem to samo ,przed świętami nie widział ryzyka po świętach już tak?
starogardzianin
starogardzianin 13.04.2020, 20:58
Nie darzę szacunkiem ludzi którzy rzucają słowa na wiatr.Gdzie obiecane maseczki dla mieszkańców?
J
J 13.04.2020, 20:43
Mam PYTANIE do władz samorządowych :Czy władza naszego miasta śledzi jaka jest sytuacja w naszym powiecie ? Czy w ogóle ktoś z urzędników wchodzi na strony SANEPIDU ? Na jakiej podstawie wydaje sie takie pochopne decyzje ? Budżetówka ma zagwarantowane dochody co miesiąc , a kupców zostawia się na lodzie ? Czy to tak trudno wprowadzić procedury tak jak piszą tu poniżej na forum ?

Poniedziałek, 13.04.2020 r. godz. 17:00

Informacja nr 2 z dnia 13 kwietnia 2020 roku
związana z COVID-19
(zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2)
w powiecie starogardzkim

liczba osób poddana kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim - 2

liczba osób poddanych kwarantannie domowej bez wydania decyzji PPIS w Starogardzie Gdańskim – 633, w tym liczba osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących - 227

liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 2

ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 98

liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 0

http://www.psse-starogard.pl/?…
Lolo
Lolo 13.04.2020, 18:35
Zamknąć do chwili kiedy wirus nie odpusci
jan
jan 13.04.2020, 17:19
Władza nasza nie zdała egzaminu. Zamiast rozdzielić stoiska na jak największym obszarze 3/4 placu było puste i stąd to zagęszczenie .Czy ktoś tam tym zarządza? Rozwiązaniem byłoby wyznaczenie miejsc na terenie miasta i tam zezwolić na handel owocami i warzywami. Dlaczego po jabłka muszę chodzić do Biedronki?
Henryk
Henryk 13.04.2020, 12:08
Zły pomysł ,lepiej zezwolić na handel ale tylko po jednej strony alejek co rozładuje i rozdzieli kupujących na większy obszar . Przed świętami handel odbywał się w trzech alejach a połowa targowiska od strony kupca i mały targ puste. można to rozsądnie ułożyć aby ludzie nie musieli się ścieśniać a handlować dla dobra kupujących i handlujących , chyba ktoś tym zarządza i bierze pieniądze. Myślę ,że bezpieczniej kupować na wolnym powietrzu w odpowiednim rozplanowaniem stoisk niż w ciasnych sklepikach.

Pozostałe