Wielkanocne wydanie Gazety Kociewskiej już w sprzedaży

  • 09.04.2020, 11:13
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Wielkanocne wydanie Gazety Kociewskiej już w sprzedaży Collage BR

Podziel się:

Oceń:

W najnowszym numerze Gazety Kociewskiej mamy życzenia dla naszych Czytelników od kociewskich samorządów i firm oraz jak zwykle kilka interesujących tekstów.

W numerze:
Jeszcze będzie pięknie... Święte dni. Ksiądz dr. Stanisław Człapa (wywiad z 2010 r.): - Święte Triduum Paschalne, na które składa się Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania to najważniejsze dni w Roku Kościelnym. Przeżywanie tych dni jest punktem kulminacyjnym w życiu Kościoła - . 
Wielkanoc 2020 – inna i zawsze ta sama. Piotr Szubarczyk: - Wielkanoc tego roku zapowiada się smutno i chyba każdy z nas żałuje czegoś, czego nie będzie, a co ma dla niego szczególną wartość duchową albo po prostu sentymentalną, wspomnieniową: z całego Wielkiego Tygodnia, z Triduum Paschalnego, z Wielkiej Soboty, z radosnego Alleluja w niedzielny poranek.
Okradł seniorkę na 47 tys. złotych. Starogardzcy policjanci publikują wizerunek mężczyzny, który oszukał mieszkankę Kociewia metodą na fałszywego „policjanta”. Kobieta przekonana, że uczestniczy w tajnej akcji, wręczyła przestępcy ponad 47 tys. zł.
Posypały się mandaty. Sanepid nakłada wysokie kary. Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu stosują się do tego obowiązku. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna, by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji. Mundurowi ze starogardzkiej komendy stwierdzili przypadki łamania tych procedur. Na podstawie informacji przekazanej przez policjantów wobec dwóch takich mieszkańców Starogardu Gdańskiego Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył grzywny w wysokości 5 tys. zł.
„Na zająca” sprzedają mniej ryby. Handel wrócił na targowisko. Decyzję o wznowieniu handlu na starogardzkim targowisku traktujemy jako mały sukces naszej gazety w walce z zamykaniem targowisk, czyli miejsc pracy polskich kupców i rolników. Rolników i kupców, których wspiera także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Do 15 kwietnia trzeba sprawdzić instalację. Czytelnik: Boimy się o nasze zdrowie - Do naszej Redakcji zgłosił się pan Maciej Gaj, właściciel jednego z domków wypoczynkowych w Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym „Borówno”. Jak twierdzi, władze ośrodka ściągają właścicieli nieruchomości, by przygotowali obiekty do nadchodzącego sezonu. – Jest to niedorzeczne w dobie koronawirusa – mówi nasz Czytelnik.
- Termin został wydłużony z uwagi na obecnie panującą sytuację w kraju. Daje to łącznie 37 dni, w ciągu których właściciele domków powinni przygotować się do puszczenia wody w instalacji – odpowiada zarząd GOSIR-u.

Kupując Polskie gazety wspieracie Polskich Wydawców!

Źródło: Gazeta Kociewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe