Na targu. „Na zająca” zawsze sprzedają mniej ryby

  • 09.04.2020, 09:14 (aktualizacja 09.04.2020, 09:52)
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Na targu. „Na zająca” zawsze sprzedają mniej ryby Janusz Rokiciński We wtorek handlowało 30 kupców.

Podziel się:

Gdy w poniedziałek poinformowałem moich targowych Przyjaciół o otwarciu starogardzkiego targowiska, reakcje były różne. Nie wszyscy byli pewni czy warto będzie z powrotem handlować. Jednak było warto.

Prezydent Starogardu pozwolił na sprzedawanie na targowisku, do Świąt Wielkanocnych, produktów i artykułów pierwszej potrzeby, czyli warzyw, owoców, artykułów spożywczych, kwiatów i ryb. 
- Nie mam gwarancji, że ktoś przyjdzie - mówił mi w poniedziałek jeden z kupców, lekko przestraszony sytuacją w Inowrocławiu, gdzie targ otworzono po dwóch tygodniach przerwy i... klienci nie przyszli, bo się bali dużych ograniczeń, mandatów, policji. 
Na naszym targu tak nie było. 

Zamaskowany redaktor
We wtorek, 7 kwietnia, pogoda dopisała. Handlujący do tej pory na dolnym targu nabiałem i rybami, handlowali wraz z kupcami od kwiatów i spożywki na głównym, górnym placu. I tak będzie do Świąt. Wasz redaktor przyszedł na targ w masce FFP1. Takie maseczki podarowali naszej redakcji właściciele firmy EGA, którym pięknie dziękujemy. 

Kolorowo
Po 9.00 handlowało 30 kupców. Głównie warzywami i kwiatami rabatowymi. Wszyscy handlowali w rękawiczkach, część w maskach. Kupcy prosili klientów o zachowanie odległości. 
Pięknie kolorowo wyglądały oferowane do sprzedaży rabatowe kwiatki, od 2 zł za doniczkę. Na stosiku „rybaka” Zbyszka ruch był nieduży. 
- Mniej dziś ludzi niż zwykle, ale zainteresowanie rybą jest – ocenia Zbyszek. - Troszkę sprzedałem pstrąga. Cena?  21 zł/kg za pstrąga w całości a 26 zł za wyczyszczonego. Śledź duży – 8 zł a wyczyszczony - 12 zł/kg. Zeszło tez trochę flądry – 8 zł/kg i okoń duży – 17 zł/kg. Będę handlował na pewno w środę, w czwartek jestem na targu w Zblewie, a tu w piątek.
W piątek będą handlowali także Bogusia i Rysiek. Rysiek rybę na swoje stoiska przywiezie z Darłowa, od polskich rybaków. 

Od redaktora
Zdaniem obsługi targu kupcy przestrzegali procedur a klienci, którzy popełniali błędy, od razu  byli pouczani. Część kupców będzie handlowała codziennie, do Wielkiej Soboty. Bardzo dziękuję  wszystkim za cieple słowa pod adresem naszej gazety (wasze stoimy po stronie polskich kupców. Zachęcam do kupowania polskich produktów w polskich sklepach. Razem damy radę. Jeszcze będzie pięknie! 
Janusz Rokiciński

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Kociewskiej.

Kupując Polskie gazety wspieracie Polskich Wydawców!

Źródło: Gazeta Kociewska

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)


Pozostałe