Nowy sprzęt do edukacji zdalnej

  • 07.04.2020, 12:55
  • redakcja
Nowy sprzęt do edukacji zdalnej

Podziel się:

Oceń:

Gmina Starogard Gdański złożyła wniosek w Ministerstwie Cyfryzacji na dofinansowanie zakupu 23 laptopów. Komputer posłużą nauczycielom w prowadzeniu e-lekcji.

- Złożyliśmy wniosek o sfinansowanie zakupu 23 laptopów wraz z oprogramowaniem i słuchawkami. Zestawy trafią do 9 naszych placówek oświatowych i będą wspomagać nauczycieli w e-edukacji – wyjaśnia Bartłomiej Sadowski z Urzędu Gminy w Starogardzie Gdańskim.

Gmina Starogard Gdański nie czekając na zakończenie procedury zakupiła już niezbędny sprzęt. Niebawem trafi w ręce nauczycieli i  będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć elektronicznych. Po zakończeniu epidemii i  wznowieniu lekcji, sprzęt pozostanie w szkołach i będzie wykorzystywany na przykład w pracowniach komputerowych.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Do podziału jest ponad 180 mln zł. Górna granica dotacji dla samorządów naszej wielkości to 70 tys. zł. Resort cyfryzacji zapewnia, że każdy samorząd, który złoży wniosek otrzyma dofinansowanie.

- Stale monitorujemy potrzeby uczniów oraz nauczycieli i reagujemy na nie. Reagujemy na bieżąco a złożony wniosek to tylko jeden z elementów wsparcia nauczycieli i uczniów w czasie pandemii – mówi Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Pierwsze laptopy i tablety trafiły już do potrzebujących uczniów. Nasze szkoły wypożyczyły je rodzinom, w których jest za mało sprzętu, np. ze względu na dużą liczbę dzieci lub nie ma go wcale.

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziab dziab
dziab dziab 07.04.2020, 22:36
Dlaczego jesteście redakcjo tacy wybiórczy i przy firmach, które nie cieszą się dobrą opinią wśród klientów/pracowników blokujecie możliwość komentowania ?
Boicie się, że ktoś prawdę napiszę czy co ?
king
king 08.04.2020, 02:17
A o jaki artykuł chodzi?
Obywatel
Obywatel 07.04.2020, 22:14
I kto je otrzyma? Czyżby znowu patologiczne rodziny?

Pozostałe