STAROGARD: Mieszkańcy powiatu nie stosują się do obostrzeń. Tylko wczoraj wystawiono 7 mandatów karnych

  • 03.04.2020, 13:39 (aktualizacja 03.04.2020, 13:44)
  • redakcja
STAROGARD: Mieszkańcy powiatu nie stosują się do obostrzeń. Tylko wczoraj wystawiono 7 mandatów karnych

Podziel się:

Oceń:

Tylko podczas minionej doby starogardzcy policjanci ujawnili kilka wykroczeń związanych z niestosowaniem się do zakazów dotyczących gromadzenia się oraz ujawnili przypadki łamania zasad kwarantanny. Jak widać mimo szeroko zakrojonych działań informacyjnych, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu, narażając siebie oraz innych na ryzyko zarażenia. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

Każdego dnia policjanci sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Funkcjonariusze egzekwują również przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. Dodatkowo mundurowi podczas codziennych służb emitują z radiowozów specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Niestety, wśród nas są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych. W celu niedopuszczenia do rozprzestrzeniania się wirusa obowiązkiem osób poddanych kwarantannie jest stałe przebywanie w miejscu jej odbywania.

Niestety, jak pokazują statystyki, tylko podczas minionej doby starogardzcy policjanci ujawnili 3 przypadki dotyczące złamania kwarantanny domowej. Wobec osób, które dopuściły się tego czynu, mundurowi wszczęli już stosowne postępowania dotyczące nieprzestrzegania nakazów i zakazów związanych z izolacją. Niezależnie od tego, policjanci przekazują informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tys. złotych. Warto podkreślić, że według nowych wytycznych, policja będzie kontrolować osoby poddane kwarantannie nawet kilka razy dziennie.

Ponadto tylko wczoraj na terenie powiatu starogardzkiego mundurowi podjęli kilka interwencji z powodu grupowania się osób podczas trwania stanu epidemii. W związku z naganną postawą mieszkańców Kociewia funkcjonariusze nałożyli 7 mandatów karnych na osoby, które nie stosowały się do obowiązujących nakazów.

Apelujemy do wszystkich osób o przestrzeganie obowiązujących zasad, a zwłaszcza do rodziców, aby zadbali o to, żeby ich dzieci pozostały w domu. Policjanci codziennie kontrolują miejsca, gdzie mogą się gromadzić mieszkańcy – parki, bulwary, targowisko miejskie oraz tereny zielone. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących w związku ze stanem epidemii wytycznych, musimy liczyć się z możliwością nałożenia na nas kar finansowych.
 

_redakcja

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

momo
momo 07.04.2020, 20:28
marszałek struk dał bardzo zły przykład i powinien ponieść srogą karę za swoją butę , głupotę i nonszalancję !!!
marek
marek 07.04.2020, 16:19
na podstawie jakiego prawa bo o ile wiem nie ogloszono stanu wyjatkowego
Piotr
Piotr 06.04.2020, 16:24
A to, że się nie stosują to jest akurat prawda.Widać dzieci biegające z psami bez opieki osoby dorosłej. Nawet sklep budowlany Brikomarche na Skarszewskiej mimo zakazu handlu tych sklepów w weekendy był otwarty i w sobotę i w niedzielę. Obostrzenia dotyczą wszystkich czy są lepsi i gorsi? Ktoś to u nas wogóle kontroluje?
eh
eh 08.04.2020, 15:55
Była handlowa niedziela - więc wszystkie sklepy były otwarte oprócz ( tak sądzę) galerii Neptun
obywatel
obywatel 08.04.2020, 16:57
w zeszłym tygodniu weszło nowe rozporządzenie - wielkopowierzchniowe sklepy budowlane w weekendy zamknięte.
Monia
Monia 06.04.2020, 16:37
Ludzi jest zdecydowanie mniej na ulicach. Dzieki temu roznoszenie sie tego wirusa można ograniczyc do minimum. Ale faktycznie bylam w niedziele w biedronce na zakupach i sklep o którym piszesz był otwarty choć nie powinien. Cieżko zapewne jest teraz policji wszystkie przypadki łamania obostrzeń wyłapać.
eh
eh 08.04.2020, 15:57
A dlaczego, skoro była handlowa niedziela? Jeśli nie zaznaczono tego szczegółowo, miał do tego prawo.
Wojt
Wojt 11.04.2020, 02:06
https://wiadomosci.onet.pl/kra…
Bardziej szczegółowo się nie dało.
Wojt
Wojt 11.04.2020, 01:59
Co ma piernik do wiatraka? Bzdury piszesz.Jeżeli rozporządzenie szczegółowo mówi, że sklepy budowlane w weekendy mają być zamknięte to dotyczy to soboty i niedzieli a Ty zaczynasz tu swoją niezrozumiałą ideologią omijać zakaz pisząc o handlowej niedzieli.
zdziwiony
zdziwiony 04.04.2020, 18:08
info dla henryka który chce dowodów - proszę otworzyć link mowa o staroście starogardzkim jest czasie 2:05 : https://gdansk.tvp.pl/47411541…
danziger
danziger 04.04.2020, 18:26
wsadzić struka za całokształt wrogiej działalności , a kolesie niech leczą się za jego prywatną kasę !!!
Gosc
Gosc 04.04.2020, 16:27
Piszesz nie prawdę . DPS Szpekawsk posiada wszystkie srodki dezynfekcyjne jakie są potrzebne, do dezynfekcji rąk i do dezynfekcji medycznych powierzchni plaskich. Posiada również maseczki i fartuchy ochronne.
Andrzej Kieszkowski
Andrzej Kieszkowski 04.04.2020, 18:34
To jest bomba z opóźnionym zapłonem!!!!
Gosc
Gosc 04.04.2020, 18:33
Proponuję slownik ortograficzny, to prawda, ktos pisze , tam brakuje wszystkiego
Stary Solidaruch
Stary Solidaruch 04.04.2020, 11:47
Starosta się na FB lansuje przy powstającym oddziale kardiologicznym a w domu pomocy w Szpęgawsku brakuje maseczek,rękawiczek,płynów dezynfekujących i mówią nam "spokojnie".Ludzie ze strachu uciekają na zwolnienia!!!!!Niech PAN coś ZROBI !!!!!!!
Szpęgawianka
Szpęgawianka 06.04.2020, 07:54
I tacy nieochronieni , wracając z pracy,odwiedzają swoje Rodziny i spotykają się nagminnie w małych pomieszczeniach. Proponuję, co by se od razu kulkę w łeb strzelili, bo to wstyd takim głupim po świecie chodzić!!
Zdziwiony
Zdziwiony 04.04.2020, 13:29
Wczoraj o o godzinie 18.30 w panoramie była informacja że starogardzki starosta jest na kwarantannie. Dlaczego podvzas kwarantanny odwiedza oddział kardiologiczny ?
Wyborca
Wyborca 04.04.2020, 16:50
Jest na kwaratannie odwykowej?
henryk
henryk 04.04.2020, 13:52
jeśli masz dowody , to zgłoś to na policję , mają obowiązek sprawdzenia i ukarania takich nieodpowiedzialnych dziadów
zdziwiony
zdziwiony 04.04.2020, 18:01
henryk może ty potwierdzisz czy to prawda - ja napisałem tylko że w tv w programie panorama o godzinie 18.30 - mówili że Wśród starostów którzy byli na spotkaniu z marszałkiem który okazał się zarażony był też starosta starogardzki, a wszystkie osoby teraz są na kwarantannie. Dodatkowo już u jednego z starostów (Pucki) wykryto koronawirusa . A ja niby mam mieć dowody jakie ? podaj nr telefonu do niego to zadzwonię i się zapytam czy to o niego chodziło czy jakaś pomyłka i go na tym spotkaniu nie było ?
Gość
Gość 04.04.2020, 16:25
Odzywa sie klaker tego dziada.
Ile ci płaci rudy ?
gogo
gogo 04.04.2020, 13:44
takie rzeczy trzeba dokumentować i bezwzględnie ukarać tego pijaka , jak ma kwarantannę , to niech siedzi w chałupie osioł nieodpowiedzialny !!!
Nemo
Nemo 04.04.2020, 16:26
Jego miejsce jest na odwyku !!!!
adamek
adamek 04.04.2020, 07:15
Niech sprawdzają przy okazji jak tak sobie spacerują czy właściciele małych sklepów zapewniają rękawiczki. Podobno to ich obowiązek. Ale są tacy co zapewniają ale po 30 groszy. Takich karać i to porządnie.Traugutta.
Józek
Józek 03.04.2020, 21:47
Myślałem ,że znam Starogard ,ale tego miejsca nie poznaję :)
mieszkaniec
mieszkaniec 03.04.2020, 21:23
Dlaczego między tymi panami nie ma odstępu 2m ? Popełnili wykroczenie.
miaumiau
miaumiau 03.04.2020, 21:38
jarek był z kotem jeszcze bliżej...
starogardzianka
starogardzianka 03.04.2020, 21:16
a osoby małoletnie i tak dalej chodzą sobie jak gdyby nic,powinny z automatu być mandaty już bez pouczeń!!jak się zwróci im uwagę to i tak sobie nic z tego nie robią ,
Przeczytałem
Przeczytałem 03.04.2020, 21:05
Przeczytałem na wp komentarz mieszkańca Lubichowa który twierdzi że dziś duży napływ samochodów z ludźmi z różnych stron kraju? Jeżeli to prawda to co na to policja?
nnn
nnn 03.04.2020, 20:07
Chodzą pieszo ? Nie wierze, to chyba tylko do zdjęcia. Ostatnie piesze patrole pamiętam jak wyruszały wieczorem spod komendy która to mieściła się na Sikorskiego.
U
U 03.04.2020, 19:12
Czyli jak? Jeśli dwóch meneli pije piwo pod sklepem spożywczym to nie jest jeszcze zgromadzenie?
anka
anka 03.04.2020, 20:51
tylko prohibicja
Robinson
Robinson 03.04.2020, 18:59
Przez bardzo długi okres, dopiero dzisiaj zobaczyłem dwóch policajów "z buta".Ani razu nie słyszałem żadnego komunikatu z radiowozu.
Lolo
Lolo 03.04.2020, 18:49
Trzeba być ofiarą losu aby od takiej policji mandat dostać i jeszcze się zgodzić na kara. Ludzie są śmieszni a policja też glopkow szuka bo gdyby zaczepiliby kogoś światłego ten by inaczej zareagował a nie tam mandat.
pppp
pppp 03.04.2020, 18:16
Od dzisiaj zakaz wstępu do lasu. Jesteśmy więźniami we własnych domach. W kolejnym etapie zabiorą nam oszczędności (bo państwo potrzebuje), zakłady pracy już nam zamknęli, trzeba było się tego spodziewać, bo dla PIS Konstytucja jest potrzebna tylko do przeprowadzenia wyborów 10 maja. Prze 5 lat jej nie przestrzegali, a ostatnimi decyzjami ograniczającymi wolność obywateli . Tylko przez wprowadzenie stanu wyjątkowego lub klęski żywiołowej mogli to zrobić.
xxxcz
xxxcz 04.04.2020, 14:07
Ta,a lasy zamknęli,żeby nie było partyzanów.Puknij się w łeb chłopie!
yolis
yolis 04.04.2020, 08:05
Oszczędności z offe to już nam tusek zajumał,nie masz się co bać!
ciemny ludku
ciemny ludku 04.04.2020, 08:38
... nie tylko Tusk. Drugą część zabrały PiSiory.
wg
wg 03.04.2020, 20:08
To z oszczędnościami to jest jak najbardziej możliwe. W pierwszym kroku ograniczą sumę transakcji (wypłacanych pieniędzy)
Piotr
Piotr 03.04.2020, 22:43
już ograniczyli
mijar
mijar 04.04.2020, 16:29
To znaczy?
K.
K. 03.04.2020, 17:47
Jo, jo, jo! 7 mandatów na prawie 130 tys. mieszkańców powiatu. No faktycznie się nie stosują ?
Jaruzelski
Jaruzelski 03.04.2020, 16:53
Wrazie potrzeby zrobienia zakupów zadz 997 lub 112
DD
DD 03.04.2020, 14:21
Niech Partia wprowadzi stan wyjątkowy, to będziemy siedzieli w domach. Ale ten najgorszy PZPR-owski Towarzysz z Żoliborza tylko sobie kpi ze wszystkiego.
eh
eh 08.04.2020, 16:02
stan klęski żywiołowej mocarzu wiedzy, a nie stan wyjątkowy
xxxcz
xxxcz 04.04.2020, 08:06
kpi,bo może,a wam zostaje się tylko pienić!
Rr
Rr 03.04.2020, 15:17
Stan wyjatkowy !!! Ty sam chlopie nie wiesz co piszesz. wiesz co to za soba ciagnie ??? Gospodarka by upadla pomysl za nim cos napiszesz
Xx
Xx 03.04.2020, 16:06
W czasie stanu wyjatkowego NIE WOLNO przeprowadzac WYBORÓW , zmieniać USTAW ani KONSTYTUCJI. Ani jedno ani drugie nie jest pisowi na rękę. Bo na jesień gospodarka po koronowirusie i tak bedzie w kiepskiej formie wiec wybory przegrają. A w stanie epidemii mozna majstrowac przy ustawach. Nikt nie patrzy na ręcę a media skupiają sie na koronowirusie... nie wróży to dobrze...
O n a
O n a 03.04.2020, 14:21
W lesie się schówcie ?

Pozostałe