Bezpiecznie w autobusach i na przystankach

  • 03.04.2020, 11:00
  • UM Starogard Gd. (JT)
Bezpiecznie w autobusach i na przystankach

Podziel się:

Oceń:

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów oraz obsługi autobusów każdorazowo przy zjeździe do zajezdni Miejski Zakład Komunikacji dezynfekuje wszystkie elementy pojazdu. Czyszczone są poręcze, przyciski, kasownik, biletomaty i uchwyty, które stanowią potencjalne zagrożenie przenoszenia się wirusa SARS CoV 2.

– W autobusach oznaczone zostały miejsca, które powinny pozostać wolne. Bez trudu znaleźć można także informację o maksymalnej ilości pasażerów, którzy jednorazowo mogą znajdować się w autobusie – mówi Piotr Pawłowski z MZK.

Na bieżąco prowadzona jest również profilaktyczna dezynfekcja wiat przystankowych oraz elementów wyposażenia przystanków komunikacji miejskiej. Zarówno w autobusach, jak i w oczekiwaniu na ich przyjazd mieszkańcy Starogardu Gdańskiego mogą czuć się bezpiecznie.

Przypominamy, że od 21 marca na czas zagrożenia epidemicznego kursowanie autobusów w dni powszednie ograniczone jest do rozkładu jazdy obowiązującego w soboty, natomiast w niedziele komunikacja miejska zawieszona jest całkowicie.

W autobusach wydzielono strefę przedniego pomostu przy kierowcy. Oznacza to wyłączenie przednich drzwi pojazdu i brak możliwości zakupu biletu u kierującego. Ograniczenia obowiązują do odwołania.

 

UM Starogard Gd. (JT)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adamek
adamek 04.04.2020, 07:33
Śmiech na sali. Cały dzień pojazd jezdzi setki ludzi przewozi a oni dezynfekcję robią jak pojazd zjedzie na bazę o godz 23. A może się mylę może co kurs zjedzie i go czyszczą.Parodia Kociewia.
autko
autko 03.04.2020, 11:12
zatrzymać autobusy i po problemie , niech nawiedzone katole chodzą piechty
obywatel
obywatel 03.04.2020, 14:06
do autko - a co z tymi którzy są zmuszeni korzystać z autobusów by dojechać do pracy ? Rozum zbyt malutki by to ogarnąć ? Czy nie wystarczy że w niedziele autobusy seniorów do kościołów nie wożą ?
Ultrafioled
Ultrafioled 03.04.2020, 12:00
Zatrzymać Wuhanwirusa, poruszyć gospodarkę i autobusy!

Pozostałe