1-kwietniowy numer Gazety Kociewskiej już w Waszych sklepach!

  • 01.04.2020, 05:25
  • redakcja
1-kwietniowy numer Gazety Kociewskiej już w Waszych sklepach!

Podziel się:

Oceń:

Starogard wciąż wolny od koronawirusa - Pomimo wielu doniesień, w Starogardzie Gdańskim wciąż nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Choć liczba osób zakażonych stale wzrasta, w województwie pomorskim wykryto jedynie 46 przypadków. W minioną niedzielę do grupy zakażonych dołączył Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Na szczęście w naszym regionie nie odnotowano żadnego śmiertelnego przypadku zakażenia wirusem Codiv-19.

Na targu. Czy handel ruszy przez świętami? - Targowiska prowadzi i zarządza nimi samorząd a decyzję ich dotyczące podejmuje wójt, burmistrz, prezydent miasta. Inspekcja Sanitarna kontroluje stan zabezpieczenia sanitarno-epidemiologicznego i wydaje zalecenia a w sytuacjach nieprzestrzegania zasad higieny, zaleca ich zamknięcie – wyjaśnia na swoim profilu minister rolnictwa.

Złamał kwarantannę. 28-latkowi grozi do 30 tys. zł grzywny - Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad. Dodatkowo mundurowi z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Pomimo tego tym razem brakiem odpowiedzialności wykazał się mieszkaniec powiatu tczewskiego, który podczas kwarantanny opuścił swoje miejsce zamieszkania.W obecnej sytuacji, hasło #Zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Policjanci dzieciom - Do sieci trafiło nagranie na którym widać, jak pomorscy policjanci tańczą w rytm znanego utworu dzieciom, które objęte są kwarantanną i swój cały czas muszą spędzać w domu. Nagranie zachwyciło użytkowników wielu portali i stało się hitem Internetu.

Pijany 40-latek dachował nissanem - Policjanci ze Skarszew interweniowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili funkcjonariusze nietrzeźwy 40-latek, który usiadł za kierownicą nissana stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od rozbitego auta. Niebawem mieszkaniec Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. - Za jazdę w stanie nietrzeźwym ustawodawca przewiduje karę do 2 lat więzienia –wyjaśniają funkcjonariusze.

Ścieżka rowerowa dla rowerzystów i dla rolników - Droga, która kiedyś była drogą publiczną zamieniła się w ścieżkę rowerową. Powstał problem kto ma prawo się nią poruszać. Rowerzyści złym okiem spoglądają na rolników, którzy mają obok pola, a rolnicy nie mogą zrozumieć dlaczego pozbawiono ich drogi dojazdowej do upraw.

LGD zaprasza. Złóż wniosek w konkursie grantowym - Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia" we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko

Samorządy pomogą firmom i mieszkańcom cz.2 - Zapytaliśmy w jaki sposób samorządy, urzędy i organizacje planują pomóc lokalnym firmom i ochronić je przed kryzysem spowodowanym koronawirusem. Jako pierwsi w ub. tygodniu odpowiedzieli włodarze Skarszew, Zblewa i Powiatowy Urząd Pracy. W tym tygodniu odpowiadają kolejne.

Po 29 dniach Starostwo Powiatowe odpowiada - 26 marca otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania, które skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego 27 lutego 2020 roku. Pytaliśmy m. in. o koszta organizacji 20-lecia Powiatu Starogardzkiego oraz o koszta organizacji Spotkania Samorządowców.

Świetne wieści dla mieszkańców Janina - Wójt gminy Magdalena Forc-Cherek podpisała umowę na rozbudowę sieci wodociągowej w Janinie. Warta 287 tys. zł infrastruktura będzie gotowa do końca roku.

80. rocznica śmierci Księdza Senatora - We wtorek minie 80 rocznica śmierci człowieka, który był jedną z najpiękniejszych postaci w dziejach polskiego Pomorza. Zamęczony w KL Stutthof przez Niemców ks. Feliks Bolt (*7 I 1864 †7 IV 1940) był posłem na Sejm RP, senatorem, wicemarszałkiem Senatu RP. Urodził się i wychował w Barłożnie!

Nie tamujmy rzek, niech płyną!”. Godzina dla Ziemi - W trosce o naszą Planetę i promowanie idei ochrony środowiska naturalnego co roku symbolicznie na godzinę gasimy światło. Tegoroczna akcja Godzina dla Ziemi WWF, przypadła w sobotę 28 marca. Odbyła się pod hasłem „Nie tamujmy rzek, niech płyną!”

Szczęśliwa „szóstka” padła w Starogardzie! Gracz LOTTO wygrał milion złotych - Miniona sobota była wyjątkowo szczęśliwa dla jednego z graczy. W punkcie LOTTO na osiedlu 60-lecia ONP 1G w Starogardzie Gdańskim padła „szóstka” w Lotto Plus warta równy 1 000 000 zł. Wylosowane 28 marca w Lotto Plus liczby to: 6, 16, 33, 35, 38, 49.

Kociewiacy dla hospicjum i... szpitala - Akcja szycia maseczek dla personelu medycznego cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Włączają się w nią wielkie firmy przemysłowe jak Feniks, czy Polmet, ale także organizacje, stowarzyszenia i fundacje. Jedną z nich jest fundacja „Kociewiacy dla hospicjum”.

Na Dane.gov.pl szybko znajdziemy najbliższą aptekę czy posterunek policji - W ostatnich dniach portal GOV.pl bije rekordy popularności. Od początku marca odwiedziło go ponad 22 miliony osób! Wiele z nich zagląda tam, by sprawdzić m.in. najbardziej aktualne informacje o sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Zmiany w Komendzie Wojewódzkiej PSP - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powołał, z dniem 31 marca, st. bryg. Piotra Sochę  na stanowisko Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Podpatrzone na ulicy ks. Kellera - Co dalej z remontem ulicy księdza Kellera i placu 16 Dywizji? Mówiąc w dużym skrócie miasto chce w miarę szybko dokończyć to, co jest „rozgrzebane” na zapleczu starogardzkiego Rynku.  

 

 

 

_redakcja

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cov 18,5
cov 18,5 29.04.2020, 15:53
gnuśny *** dostał gorączki i ataku wściekłości , bo założył maseczkę na kuper...
pielęgniarka
pielęgniarka 03.04.2020, 11:22
wybudujcie karłowi 2 wieże na plaży z piasku i pomalujcie srebrzanką , niech opętany nienawiścią złośliwiec się cieszy...
historia
historia 03.04.2020, 21:36
wcześniej kombinował ze spółką telegraf , żydowskie nasienie
lekarz
lekarz 03.04.2020, 12:08
jakim trzeba być karłem umysłowym ,żeby taki brednie pisać,fee,wstyd
john
john 03.04.2020, 12:33
ty lekarzu od kibla idz się zdezynfekuj i przytul się do jarka zawsze dziewicy kłamczyńskiego , bo opłakuje jeszcze kota alika , którego wykończył...
jj
jj 03.04.2020, 13:49
He he.....jaki przygłup z ciebie. Szkoda tlenu dla takich.... po co ty żyjesz roślino!!!
jj1
jj1 03.04.2020, 13:52
ale wybrałeś sobie ofermę i bezjajowca za wodza , konusa...
kociewiak
kociewiak 03.04.2020, 11:08
złośliwy kaczy wirus nas prześladuje , jest upierdliwy i śmiertelny
last minut
last minut 03.04.2020, 13:36
może wyleci do smoleńska i już nie wróci ? , wtedy wszyscy odpoczniemy od dziada
yto
yto 03.04.2020, 13:00
stary i chory z nienawiści zgred , mameła bez śmiałości do kobiet , fuj gamoń z pnia cięty !!!
franc maurer
franc maurer 03.04.2020, 13:11
nie dała mu bozia wzrostu , to głupieje na stare lata , a padalce mu usługują

Pozostałe