To nie był zwykły pożar. 41-latek zadźgał swojego znajomego, a następnie podpalił budynek

  • 30.03.2020, 22:23 (aktualizacja 30.03.2020, 22:31)
  • redakcja
To nie był zwykły pożar. 41-latek zadźgał swojego znajomego, a następnie podpalił budynek

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 41-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o zabójstwo. Do zbrodni doszło w miniony piątek w Gniewie. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca w trakcie kłótni zaatakował nożem swojego znajomego 34-latka, a następnie podpalił budynek. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator przedstawił 41-latkowi zarzuty zabójstwa. Dzisiaj funkcjonariusze doprowadzili go do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

27 marca br. przed godziną 16.00 policjanci z Tczewa otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z budynków w Gniewie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci oraz służby ratownicze. Podczas akcji gaśniczej w jednym z pomieszczeń w budynku ujawniono zwłoki mężczyzny. Zajmujący się tym zdarzeniem mundurowi sprawdzili każdy szczegół i ustalili personalia mężczyzny, który jako ostatni widziany był w budynku na chwilę przed powstaniem pożaru. Okazał się nim 41-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, którego zaczęli poszukiwać funkcjonariusze. Stróże prawa w pobliżu budynku znaleźli ukrywającego się poszukiwanego mężczyznę, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alcosensorem wykazało, że zatrzymany mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabrane do prosektorium celem ustalenia przyczyny śmierci. W wyniku przeprowadzonych policyjnych czynności ustalono, że pomiędzy sprawcą a pokrzywdzonym mężczyzną doszło do sprzeczki, w wyniku której 41-latek zaatakował nożem swoją ofiarę. Gdy 34-latek upadł na podłogę i stracił przytomność, sprawca podpalił budynek, w którym doszło do awantury.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego wczoraj został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzut zabójstwa. Dzisiaj zatrzymany mężczyzna trafił do sądu, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

didi
didi 31.03.2020, 01:44
Jaka kara dożywotniego pozbawienia wolności ?
Chłop się wywinie, oznajmi, że jest alkoholikiem, nie jest w pełni poczytalny.
Ja dostanie bezwzględnie 12 lat to będzie super.

Pozostałe