Marszałek Województwa Pomorskiego w gronie zarażonych koronawirusem

  • 29.03.2020, 00:30
  • redakcja
Marszałek Województwa Pomorskiego w gronie zarażonych koronawirusem

Podziel się:

Oceń:

Dziś w godzinach wieczornych Marszałek Województwa Pomorskiego otrzymał wyniki testu na koronawirusa. Niestety, były one pozytywne. Poniżej treść wpisu, którą Mieczysław Struk opublikował na facebookowym profilu.

Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym.
Dziś, po otrzymaniu wyników, zostałem objęty obowiązkową izolacją domową i będę pełnił obowiązki Marszałka Województwa Pomorskiego na zasadach obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim w formie tak zwanej pracy zdalnej, przy wykorzystaniu środków komunikacji telefonicznej i internetowej.
Na moja żonę został nałożony obowiązek kwarantanny domowej. Czekam na wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące objęcia kwarantanną innych osób – szczególnie moich najbliższych współpracowników z Urzędu Marszałkowskiego.
W porozumieniu z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego ustaliliśmy, że zgodnie z życzeniem większości Radnych, a szczególnie Przewodniczącego Klubu Radnych PiS, zwołana na poniedziałek Sesja została odwołana i odbędzie się w trybie zdalnym w możliwie najszybszym terminie.
Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas.

_redakcja

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jurek
jurek 06.04.2020, 17:43
co za fałszywy uśmieszek tego nieodpowiedzialnego typa , tylko wysoka kara odniesie skutek i nie będzie więcej palić głupa
antystruk
antystruk 01.04.2020, 23:45
Pamiętać na wyborach - wyrzuć do kosza tego mądralę z wejrowa
Anty kur***l
Anty kur***l 29.03.2020, 20:32
Taki madrala teraz a kazał przyjechac starostom tydzien temu na spotkanie do urzedu marszalkowskiego. Marszalek nie potrafi zrobic telekonferencji? Bez odpowiedzialności kompletnie. Ale do puczania tych z którymi mu nie po drodze to jest pierwszy. I tacy właśnie ludzie rządzą na Pomorzu ...
gacek
gacek 31.03.2020, 12:12
nieodpowiedzialny typ , niech leczy się za swoje srebrniki i pokryje z własnej kieszeni koszty kwarantanny i utratę zarobków urzędników...
nie
nie 31.03.2020, 12:32
wywalić z urzędu na zbity ryj , po co tam taki nieodpowiedzialny zaraz ? , nie nadaje się do niczego - sam się skompromitował...
s.p.
s.p. 30.03.2020, 08:40
a starosta starogardzki już na kwarantannie??
LP
LP 30.03.2020, 13:50
TAK!!!
albercik
albercik 31.03.2020, 16:22
kazmnirz dał się wpuścić w kapustę i pojechał na spotkanie z tym zakażonym idiotą , dlatego natychmiastowa dymisja struka !!!
maryjanka
maryjanka 30.03.2020, 13:55
ciekawe , kogo jeszcze zaraził ??? , może przestanie chlać ???
Gość
Gość 31.03.2020, 10:22
Mówisz o Chyle ?
Niech siedzi na kwarantanie jak nadłuzej ,przyda mu się.
Potem będzie musiał rozliczyć się z publicznej kasy którą wydał na imprezy integracyjne z których nie ma żadnej korzysci dla społeczeństwa.
gość2
gość2 31.03.2020, 10:27
już dawno powinien się rozliczyć , mam nadzieję , że teraz to nastąpi !!!
albin
albin 31.03.2020, 12:29
a co na to koleś rzygający tczewem ??? , ten faryzeusz już został rozliczony ???
dd
dd 30.03.2020, 14:42
a co w Gminie Skórcz teraz w zwiazku z tym?
olo
olo 31.03.2020, 12:06
więcej debile chleją...
d-d
d-d 29.03.2020, 15:09
1. We Włoszech żyje najwięcej ludzi w podeszłym wieku
2. Średnia wieku wśród zmarłych kobiet to ponad 83 i pół roku, a wśród mężczyzn - ponad 79 lat.

Ponadto w analizie zaznaczono, że średni wiek zmarłych pacjentów zakażonych koronawirusem - ponad 80 lat - jest o 17 lat wyższy od średniej wieku osób, u których potwierdzono obecność tego patogenu (około 63 lat).

Najczęstszym powikłaniem u osób chorych jest niewydolność oddechowa. Wystąpiła ona u 97 procent pacjentów. Ponadto pojawiają się takie problemy, jak ostra choroba nerek (prawie 28 proc.), schorzenia kardiologiczne (10,8 proc.) i nadkażenia (10,2 proc.).

Najwięcej krzyczą te pseudo celebryci sportowcy, aktorzy (czyli ludzie co mają duże domy z ogrodami są bogaci). Na dworzu nie możesz przybywać w 3 osoby, ale w marketach mija Cię sporo więcej osób.
Firmy produkujące drzwi, okna np Wędkowy dalej pracują, a raczej nie produkują nic niezbędnego.
Bartek
Bartek 29.03.2020, 16:18
Celebryci mają forsy jak lodu i nie muszą pracować i jeszcze pouczają innych.Wiele firm w powiecie i całym kraju normalnie pracuje a to co wytwarzają nie jest niezbędne do życia.Ci ludzie pracują czesto w dużych skupiskach i narażają swoje zdrowie, współpracowników oraz własne rodziny.Wszystkich zakładów nie zamkną, bo politycy kasy potrzebują na swoje premie i obiecane sojale.Jak się skończy ta pandemia to dowalą nam takie podatki że z butów wyskoczymy, bez względu czy cały czas pracowałeś czy siedziałeś w domu .
Radek
Radek 29.03.2020, 12:32
Teraz pokazuje się jakąś znaną osobę i mówi, że ma wirusa, jak mamy to zweryfikować?, a może to zwykła grypa.Ten cały wirus to pewnie zwykła grypa po tuningu.Wystarczy pokazać ludziom zagrożenie a sami dobrowolnie oddadzą wolność za bezpieczeństwo.Totalna inwigilacja, płatności bezgotówkowe, aplikacje śledzące itp. a to już pachnie NWO.Każdy od zwykłego człowieka po znane osobistości może się zarazić, a potem nagle ktoś wyskoczy ze szczepionką i zarobi kupe kasy.
korona
korona 29.03.2020, 15:21
ciekawe , gdzie był ten cwaniak i gdzie grzebal , pies go je..ał
obywatel
obywatel 30.03.2020, 20:21
nie powinni go leczyć , za to , że bezczelnie kłamał , zaraził pracowników , naraził podatników na wielkie koszty , ot taki tępy kaszub , niech się leczy za swoje !!!
sanepid
sanepid 30.03.2020, 20:26
odwołać w trybie natychmiastowym tego nieodpowiedzialnego barana !!!!!
das
das 29.03.2020, 13:27
Zwykła grypa, która zabiła w samych Włoszech ponad 10 tysięcy ludzi na 90 tysięcy zakażonych w przeciągu 3 tygodniu. Faktycznie, nie ma się czym przejmować.
Tomek
Tomek 29.03.2020, 11:45
Wybaczcie ludziska, ale tego wirusa można by porównać do błota lub obornika na butach.Mam pytanie czy wasza żona która wysprzątała dom lub mieszkanie na tip top pozwoli wam wejść do domu w ufajdanym obuwiu?, czy raczej będziesz musiał zostawić buty przed domem?.Również obcej osoby raczej większość z was nie przenocuje u siebie,a u nas zamiast kwarantanna odbywać sie przy granicach to co sie dzieje ludzie z tymi obłoconymi butami jadą po całej Polsce i nie wiadomo gdzie zaniosą i co.
odkażalnik
odkażalnik 29.03.2020, 11:49
racja , a opozycja jest cała zagnojona i uświniona , niech siedzą w psich budkach !
lucas
lucas 29.03.2020, 11:57
a ta durnowata z gdańska , specjalistka od 0,7 L , już tatusia znalazła , bo budynia już ni ma...
adamek
adamek 29.03.2020, 09:10
I to wszystko? A gdzie podłapał wirusa?Był we Włoszech i chodził do pracy?
temat
temat 31.03.2020, 07:22
a gdzie PIP , powinni zająć się tym ananasem...
urzędnik