Okradały pracodawcę. Straty sięgają obecnie ponad 90 tys. zł.

  • 25.03.2020, 11:33
  • redakcja
Okradały pracodawcę. Straty sięgają obecnie ponad 90 tys. zł.

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie kobiety, które podejrzewali o okradanie biura nieruchomości, w którym pracowały. Śledczy ustalili, że sprawczynie ukradły pracodawcy łącznie ponad 34 tys. złotych, choć właściciel firmy twierdzi, że straty opiewają nawet na kwotę 90. tys. zł. 71 i 72-latka zostały doprowadzone do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży, za co prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zatrzymanym kobietom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

16 marca tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że na terenie jednego z biur nieruchomości w powiecie tczewskim dochodziło do kradzieży. Mundurowi ustalili, że dwie księgowe tej firmy od 2018 roku regularnie okradały swojego pracodawcę.
- Śledczy ustalili, że sprawczynie miały dostęp do firmowych pieniędzy, a księgowały część otrzymywanych wpłat – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

10 tys. zł poręczenia majątkowego
W związku z ustaleniami kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali 71 i 72-latkę, które trafiły do policyjnego aresztu. 18 marca funkcjonariusze doprowadzili zatrzymane mieszkanki powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży. Prokurator zastosował wobec kobiet policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. złotych, na poczet przyszłej kary. Teraz zatrzymane kobiety za te czyny odpowiedzą przed sądem – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski.

W firmie od 12 lat...
Jak ustalili dziennikarze z naszego tczewskiego oddziału, kobiety mogły wyprowadzić z firmy nawet 90 tys. zł.
Firma zajmuje się wynajmem mieszkań. Jak poinformował jej właściciel, kwota przestępstwa rosła systematycznie przez lata. Księgowe, o których mowa zatrudnione były od ok. 12 lat. Przedsiębiorca twierdzi, że kwota kradzieży wynosi na tę chwilę już ponad 90 tys. zł
- Ciężko było to wykryć, bo oszukiwały raz na cześć kwoty, a raz na całą - przyznaje pracodawca. - Te panie nie pracowały chwilę, ale 12 lat. Sprawa jest rozwojowa, a kwota, na którą mnie oszukały po - sprawdzaniu dokumentów - rośnie. Te 34 tys. zł, to było na poniedziałek. Teraz jest to już ponad 90 tys. zł... – mówi.
Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rekin
Rekin 30.03.2020, 23:31
Co za pazerne babcie
obywatel
obywatel 27.03.2020, 17:09
kradzież jest kradzież , myślę że skoro miały emeryturki to zgodziły się na pracę jako dorabianie . Wiec nie jest wytłumaczeniem że mało zarabiały. Po prostu są to nieuczciwe osoby. Wcale bym się nie zdziwił że w młodości były to niezłe aparatki , a teraz babcie to wyglądały na godne zaufania - starszy wygląd jednak nie świadczy o uczciwości. Myślicie że na cmentarzach z grobów kto kradnie ? Młodzi ludzie nie chadzają po cmentarzach.
Obi
Obi 27.03.2020, 16:43
Chłopie ciesz ze ludzi masz do pracy za grosze a przy koronavirusie grunt sie mu pali i szuka trefnych piniedzy
Obywatel
Obywatel 25.03.2020, 18:58
Płacił babciom grosze,bo maja emeryturę,nie płacił składek bo emerytki i jeszcze płacze.Nie popieram złodziejstwa,ale na samych składkach dużo więcej do przodu jest.Powinni tego zakazać .
lol
lol 26.03.2020, 20:05
Koszt pracodawcy za 1 pracownika zatrudnionego na najniższej krajowej to około 3 tys - to chore, wiec mńie nie dziwi ze kombinują. Zanim jednak ciemny lud się ogarnie,ze to nie ten skubany prywaciarz okrada pracownika a rząd to minie trochę lat
komornik
komornik 26.03.2020, 16:54
biznesmenek z przeceny psia go mać , podatkowy lawirant i kombinator - co na to urząd skarbowy ?
d-d
d-d 25.03.2020, 13:33
a potem się płacze, że nie ma roboty dla młodych jak takie babcie ciągną emeryturę i jeszcze sobie pracują...
Brak slow
Brak slow 26.03.2020, 09:50
Dokladnie :D

Pozostałe