Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 25.03.2020, 11:01
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Uszyją 3 tysiące maseczek ochronnych - Skarszewska firma produkująca meble poinformowała, że uszyje dla Kociewskiego Centrum Zdrowia 3 tysiące sztuk maseczek ochronnych. Już wkrótce środki ochrony mają zostać przekazane starogardzkiemu szpitalowi.

#NieKłamMedyka - Ratownicy Kociewskiego Centrum Zdrowia mają w ostatnim czasie ręce pełne roboty. To właśnie od ich zdolności do pracy zależy zdrowie i życie wielu pacjentów. Czasami wystarczy jeden pacjent, by sparaliżować pracę całego szpitala. Dlatego ekipa z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przyłączyła się do akcji „#NieKłamMedyka”. - Pamiętajcie! Nasze bezpieczeństwo jest również Waszym bezpieczeństwem! – apelują ratownicy.

Lekarz skierował bezdomnego... na kwarantannę - Do naszej Redakcji zgłosił się jeden z właścicieli sklepów w Starogardzie. Poinformował nas o sprawie pana Piotra, który od kilku lat jest osobą bezdomną. Pan Piotr postanowił udać się do Schroniska dla Bezdomnych św. Brata Alberta w Smętowie Granicznym, jednak by móc się tam dostać, wymagane jest zaświadczenie o stanie zdrowia. Bezdomny udał się więc do lekarza, który zalecił mu...14-dniową kwarantannę. Niestety, mężczyzna nie ma stałego dachu nad głową, aby mógł bezpiecznie przeczekać okres dwóch tygodni...

Zmiana zasad przyjmowania pacjentów - W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa i stosując się do zaleceń Narodowego Funduszu Zdrowia SPZOZ Przychodnia Lekarska im. Marii Orlikowskiej-Płaczek wprowadza nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów.

Okradały pracodawcę. Straty sięgają obecnie ponad 90 tys. zł. - Tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie kobiety, które podejrzewali o okradanie biura nieruchomości, w którym pracowały. Śledczy ustalili, że sprawczynie ukradły pracodawcy łącznie ponad 34 tys. złotych, choć właściciel firmy twierdzi, że straty opiewają nawet na kwotę 90. tys. zł. 71 i 72-latka zostały doprowadzone do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży, za co prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zatrzymanym kobietom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Recydywista podszywał się pod policjanta - Tczewscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Wrocławia, którego podejrzewali o oszustwa tzw. metodą „na policjanta''. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił zarzuty czterech oszustw oraz usiłowania kolejnego. Mundurowi ustalili, że 40-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa w recydywie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Z uszkodzonej rury wydobywał się gaz - 20 marca mieszkańców ulicy Kwiatowej w Starogardzie zaniepokoił bardzo intensywny zapach gazu. Okazało się, że uszkodzeniu uległa jedna z rur. Mieszkańcy niezwłocznie powiadomili służby ratunkowe, które już po kilku minutach przybyły na miejsce. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i  straży i pogotowia gazowego nie doszło do tragedii.

Ulica Paderewskiego bliska finiszu - Coraz ładniej prezentuje się starogardzka ulica Paderewskiego. Jest nadzieja, że do Świąt Wielkiej Nocy będzie przejezdna.

Prezydent zamknął Targowisko Miejskie - W związku z tym, że w ubiegły piątek krążyły różne informacje o tym kto i z jakiego powodu zamknął, do odwołania, Targowisko Miejskie, poprosiłem prezydenta miasta o odpowiedź na pytanie czy to Urząd Miasta zamknął targowisko i czym kierowano  podejmując taką decyzję.

W „rybowozie” na Skarszewskiej - Pani Marylka handluje naprzeciw „Renu” rybami. Ma na rękach rękawiczki, płyn do dezynfekcji, jest informacja dla klientów dotycząca bezpiecznego kupowania. Kolejki nie ma. Jestem sam, mogę spokojnie porozmawiać.   

Gazeta pyta rzecznik PPIS odpowiada - W piątek, 20 marca, zapytaliśmy PPIS o decyzję dotyczącą zamknięcia starogardzkiego targowiska; czy zamknęła, lub wskazała na zamknięcie, wszystkich targowisk w obszarze jej podlegającym i czym kierowano się podejmując taką decyzję. Odpowiedź przyszła bardzo szybko, za co dziękujemy.

Ostatni targ w marcu. Dziś każdy patrzy, żeby przetrwać... - W piątek na targu handlowało 35 kupców. Szybko dowiedzieli się, że od soboty targowisko zostaje zamknięte. Zaskoczony informacją postanowiłem zapytać „u źródła” o powód takiej decyzji, ale w Miejskim Zakładzie Komunikacji po godzinie 12.00 drzwi sekretariatu były zamknięte.

O pomocy dla firm - Zapytaliśmy w jaki sposób samorządy/urzędy chcą/planują pomóc lokalnym firmom i ochronić je przed kryzysem spowodowanym koronawirusem. Do wtorku uzyskaliśmy trzy odpowiedzi.

30 tysięcy złotych grzywny za nieprzestrzeganie kwarantanny - Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną.

TOW Gryf Pomorski – nasza chluba - Zupełnie niezauważalnie przeszła przed rokiem uchwała Sejmu RP o uczczeniu Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski, która podczas wojny prowadziła działalność niepodległościową na terenie Kaszub i Kociewia, ale też w innych rejonach Pomorza. W pewnym momencie w siatce terenowej Gryfa było – według Niemców – ponad 8 tysięcy, a według danych organizacyjnych ponad 20 tysięcy ludzi!

Służby w akcji – na straży Twojego bezpieczeństwa - Kiedy zewsząd płyną komunikaty i apele o tym, aby pozostać w domach, oni sznurują mocno buty, żegnają się z rodziną i wychodzą na służbę, która często bywa niełatwa i wymagająca.
To właśnie dzięki nim, dzięki niezwykłej pracy służb możemy czuć się bezpiecznie. Policjanci, strażacy, czy ratownicy medyczni wielokrotnie udowadniali, że zawsze i w każdej sytuacji można możemy na nich liczyć. Tak jest i tym razem. Zobaczcie, jak wygląda ich codzienna służba w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Ratownicy medyczni - Nic nie dzieje się bez przyczyny. Były wirusy, różne pandemie. Ten wirus jest różnorodny i niesie  śmierć. Wszyscy musimy mieć świadomość, że będziemy (możemy być) pacjentami.

Nowa kanalizacja sanitarna w Suminie - Rozpoczęto procedurę odbiorów technicznych nowej kanalizacji sanitarnej w Suminie. Budowa 3 przepompowni i niezbędnej infrastruktury kosztowała 3,9 mln zł.

Będą trzy nowe laboratoria na Pomorzu - Marszałek Mieczysław Struk podjął w piątek 20 marca decyzję o pilnym zakupie sprzętu i uruchomieniu trzech laboratoriów do wykrywania koronawirusa dla mieszkańców naszego regionu. Laboratoria powstaną w Kościerzynie, Wejherowie i w Słupsku, tym samym wspierając dwa laboratoria działające już w Gdańsku.

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lolo
Lolo 25.03.2020, 18:21
Oj Januszki uważajcie na swoje stoleczki
Wyborca
Wyborca 25.03.2020, 18:19
Szanowna Redakcjo a co z odpowiedzą starostwa na zadane pytania odnośnie kosztów organizacji spotkań integracyjnych ?
Starostwo obowiazuje udzielenie odpowiedzi na pytania w ramach dostępu do informacji publicznej.
elbo
elbo 25.03.2020, 14:59
Pytanie do SM Kociewie: Ile razy i średnio w jakiej wysokości miały miejsce w latach 2016-2020 podwyżki w administracji spółdzielni w centrali na Sobieskiego i w adm. poszczególnych osiedli? (każdy szczebel pracowników, nie licząc zarządu). To samo pytanie oczywiście oddzielnie do Zarządu SM i Rady Nadzorczej SM.
PS.może Głos Kociewia też ich zapyta??
Obywatel
Obywatel 25.03.2020, 12:34
Pytania do Zarządu SM Kociewie w większości członków Naszego Starogardu? Jaki SM wprowadziła program ochrony mieszkańców przed koronawirusem, szczególnie ludzi starszych? Czy firma sprzątająca czyści codziennie klamki od drzwi wejściowych, poręcze od schodów, itp. i czy w ogóle wprowadziła częstsze sprzątanie klatek? Jak zabezpieczeni są przed epidemią pracownicy SM Kociewie oraz pracownicy firmy sprzątającej? Czy w tak trudnych czasach, które nadchodzą Zarząd SM oraz Radni SM planują zmniejszenie swoich pensji? Czy Zarząd SM Kociewie planuje zmniejszenie wysokości czynszów oraz na wniosek mieszkańców w związku z np. utratą przez nich pracy zawieszenie płatności czynszów?
kuba
kuba 26.03.2020, 21:00
panie prezesie i wy przy***sy , już najwyższy czas opuścić ten spółdzielczy las !!!!!!!!!! , z zyskiem dla nas mieszkańców...
Janusze Starogardu
Janusze Starogardu 25.03.2020, 14:28
Słuchajcie co tu się dużo zastanawiać nad tymi nierobami ze spółdzielni. Większość etatów obsadził Nasz Starogard . Już w czerwcu wybory do rad spółdzielni pokażmy im czerwoną kartkę . Proponuję założyć grupę na FB dla osób chętnych którzy chcieliby wystartować w tych wyborach i zmienić to co się tam wyrabia.
Konstytycji 4
Konstytycji 4 26.03.2020, 18:31
Ha ha ha już o tym słyszałem , że jeden pan K. z Wybickiego chce to robić. Olszaki mu na to nie pozwolą, będą się trzymać stołków jak pijany płota. Urobią babcie i dziadków na wybory przyjdzie kilkadziesiąt osób i przez kolejne trzy lata nic się nie zmieni. Będzie marazm i brak pieniędzy na wszystko. Spółdzielnię należy zaorać i utworzyć wspólnoty!
Gość
Gość 25.03.2020, 12:56
Prezesi i Zarządcy Wspólnot powinni mieć niższe pensje, bo nic nie jest robione, a wszystko usprawiedliwiane wirusem.Wielu ludzi w tym ja musimy codziennie się narażać wychodząc do pracy i mając kontakt z innymi a czynsze płacimy ,za co w takim razie wy bierzecie pieniądze?.
mieszkaniec sm kociewie
mieszkaniec sm kociewie 25.03.2020, 13:32
skandal z tymi nierobami , te kwestie wałkuje się od lat i nic na lepsze się nie zmienia , a ich pazerność na nasz szmal jest coraz większa !!!
roman
roman 25.03.2020, 13:56
do tego potworny przerost administracji , a ci też mają ssanie na dużą kasę , a w ślad za tym nie idzie nic dobrego...

Pozostałe