Komunikat dotyczący działań koordynowanych przez Starostę

  • 22.03.2020, 01:20
  • redakcja
Komunikat dotyczący działań koordynowanych przez Starostę

Podziel się:

Oceń:

Działania koordynowane przez Starostę Starogardzkiego dotyczące walki z epidemią koronawirusa
  1. Powołany został Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, na posiedzeniu którego władze Powiatu Starogardzkiego podjęły decyzję o zakupie dodatkowego sprzętu medycznego na potrzeby Kociewskiego Centrum Zdrowia, w tym: 2 respiratorów, 6 łóżek intensywnej terapii, 6 materaców przeciwodleżynowych, 6 pomp infuzyjnych oraz 2 stacji dokujących na łączną kwotę ponad 250 tys. zł. Sprzęt ten trafi do szpitala do końca najbliższego tygodnia.
  2. Wojewoda Pomorski poinformował o przekazaniu 73 tys. zł na potrzeby KCZ. Ze środków tych zakupione zostały środki ochrony osobistej, m.in. gogle, fartuchy ochronne, maseczki.
  3. Władze Powiatu podjęły decyzję o przeznaczeniu 104 tys. zł na zakup dwóch kontenerów, które mogą pełnić funkcję polowej izby przyjęć.
  4. Starosta Starogardzki zwołał posiedzenie służb i inspekcji sanitarnych z udziałem prezydenta, burmistrzów i wójtów, na którym zaproponował samorządom możliwość wsparcia finansowego dla szpitala. Gminy zadeklarowały konkretne kwoty:

- Gmina Osiek – 12 000 zł

- Miasto i Gmina Czarna Woda – 16 000 zł

- Gmina Kaliska – 20 000 zł

- Gmina Lubichowo – 40 000 zł

- Gmina Osieczna – 12 000 zł

- Miasto i Gmina Skarszewy – 60 000 zł

- Miasto Skórcz – 20 000 zł

- Gmina Skórcz – 27 000 zł

- Gmina Zblewo – 50 000 zł

- Gmina Smętowo Graniczne – 40 000 zł

Za te pieniądze oraz dodatkowe 24 000 zł z budżetu Powiatu zostały zakupione: respirator, 7 kardiomonitorów, system kompresji klatki piersiowej, defibrylator, urządzenie do dekonteminacji pomieszczeń oraz 7 materaców zmiennociśnieniowych.

Czas realizacji tego zamówienia to 6-12 tygodni.

Ponadto Gmina Bobowo podjęła decyzję o niezwłocznym i nieodpłatnym użyczeniu kontenera, który dzięki pomocy firmy Eurobud został przetransportowany do Kociewskiego Centrum Zdrowia. Będzie pełnił funkcję polowej izby przyjęć do momentu dostawy wcześniej zamówionych 2 kontenerów.

  1. Odrębne decyzje o zakupie sprzętu dla szpitala podjęło Miasto Starogard Gdański (120 000 zł) oraz Gmina Starogard Gd. (65 000 zł).
  2. W pomoc szpitalowi zaangażowali się lokalni przedsiębiorcy. Starosta Starogardzki otrzymał deklaracje finansowe od rodzinnej firmy Graso państwa Sobieckich (zakup sprzętu medycznego) oraz od firmy Feniks (zakup respiratora).
  3. Ruszyła oddolna inicjatywa pani Aurelii Jankowskiej, dzięki której poprzez internetową zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Kupujemy respirator dla Kociewskiego Centrum Zdrowia” każdy z mieszkańców może wpłacić dowolną kwotę.
  4. Zarząd Powiatu podjął decyzję o zakupie 10 tys. sztuk atestowanych maseczek chirurgicznych, które zabezpieczą bieżące potrzeby KCZ.
  5. Wojewoda Pomorski wskazał miejsca kwarantanny zbiorowej. W naszym województwie znajdują się one obecnie:

- Dom Formacyjny św. Wojciecha, ul. Leśna 7, Mikoszewo,

- Powiatowa Bursa dla Młodzieży Szkolnej, ul. Świętopełka 1, Chojnice

- Powiatowe Centrum Młodzieży, Garczyn 1

- Sopocki Klub Żeglarski, ul. Hestii 3, Sopot,

- Sopocki Klub Lekkoatletyczny, ul. Wybickiego 48, Sopot

- Internat Zespołu Szkół w Kłaninie, Starzyno

Starosta Starogardzki również wskazał miejsce do kwarantanny zbiorowej w powiecie starogardzkim, ale aktualnie obowiązują jedynie miejsca wskazane przez Wojewodę Pomorskiego.

_redakcja

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edward Stachura
Edward Stachura 28.03.2020, 10:34
Zwalić by można się z nóg

Co rusz, co krok

Co noc, to szloch

I rozpacz

Ale czy warto?

Może nie warto?

Chyba nie warto ...

Raczej nie warto

Nie, nie - nie warto.

(...).
Zygi
Zygi 29.03.2020, 21:39
Czujesz, że ktoś cię atakuje ? Może to mania prześladowcza, albo alkocholizm i z tąd ta podejżliwość. Może egoizm każe ci atakować każdego kto myśli inaczej niż ty ? Może sumienie i strach cię zabija?
Edward Stachura
Edward Stachura 31.03.2020, 00:57
Panie Zygi, cieszę się, że na forum portalu Kociewiak.pl, ujawnił się miłośnik poezji, co prawda nie poezji romantycznej, ale jednak! Z całą pewnością, w dobie narastającej w Polsce pandemii koronawirusa, są zdecydowanie ważniejsze problemy niż poezja. Z całą pewnością! Tym bardziej, cieszy zainteresowanie poezją. Chociażby dlatego, że jak Panu zapewne wiadomo, już od bardzo dawna, można szukać miłośników poezji z przysłowiową świecą w ręku. Jednocześnie Panu dziękuję, za zamieszczenie na forum, swoich autentycznie pouczających, trafnych, niezwykle precyzyjnych i wiekopomnych przemyśleń, godnych - co najmniej Immanuela Kanta. A także, życzę Panu - nadal dobrego samopoczucia.
A teraz, Panie Zygi, proszę sięgnąć po Słownik ortograficzny oraz Zasady pisowni języka polskiego i solidnie się z nimi zapoznać. Koniecznie!

Z wyrazami szacunku i pełnego zrozumienia,
Edward Stachura.
xxx
xxx 28.03.2020, 16:45
Deprecha ?
gorzelnia
gorzelnia 27.03.2020, 07:27
" wielkieś mi uczyniła pustki w mózgu moim , moja droga wódeczko tym zalewem twoim "
xxx
xxx 30.03.2020, 17:00
Kłamstwo jest objawem alkocholizmu. Trzeba po prostu z tego wyjść. Inni i tak to widzą. wIĘC WALCZ Z KŁMSTWEM. Bo to zdrowe i nikt nie będzie cię poniża, Będą cię podziwiać za zasiłę jaką okazałeś !!!!
xxx
xxx 28.03.2020, 16:47
Jedni przeliczają na flaszki, inni są normalni.
Adam Mickiewicz
Adam Mickiewicz 23.03.2020, 17:01
Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą,,
I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.
Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imion miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie . Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, mali,ciemni, mali ludzie.
xxx
xxx 29.03.2020, 21:43
Czytają i ***ą ze strachu!!!
piko
piko 23.03.2020, 14:23
A kiedy zarząd powiatu starogardzkiego w imię solidarności zrezygnuje z miesięcznego uposażenia???
kiler
kiler 23.03.2020, 14:43
a kiedy ty zrezygnujesz z pensji nierobie?
jumbo
jumbo 24.03.2020, 09:05
kiler , ty im jeszcze wódę wozisz , przestań popatrz na zdjęcie - ledwo zipią
lekarz
lekarz 23.03.2020, 13:06
gdzie wsparcie procesów leczenia zarażonych : gdzie fartuchy,kombinezony,maseczki,płyny,respiratory,miejsca w szpitalach ??? , wasze zdjęcia zostawcie na póżniej i historii...
gorzelany
gorzelany 23.03.2020, 12:24
C2H5OH zostawia trwały ślad w mózgu i to widać
lebo
lebo 23.03.2020, 10:14
2 kontenery za 104 tyś zł ? nawet na epidemii robią przekręty. kontenery mieszkalne stoją za 20-30tyś zł., doliczyć transport max. 10 tyś zł., to daje 50-70tyś zł.
A taki kontener za 20 tyś zł. stoi przed szpitalem:
http://direktkontenery.pl/kont…
Maria
Maria 23.03.2020, 08:39
Jedynie samorzady cos robia i organizuja pieniadze i sprzet, bo nasz rzad poza gadaniem i zakazami nie robi nic, taka jest prawda.
U
U 23.03.2020, 22:21
Właśnie dlatego te samorządy trzeba rozmontować.Tak nam kazał mówić Jarosław Kaczyński nasz jedyny prawdziwy.
Gość
Gość 23.03.2020, 09:14
Ciekawe czy w tym kryzysowym czasie starosta ,wice starosta ,czlinkowie zarzadu powiatu i radni powiatu zrezygnują z części swoich wysokich uposażeń na rzecz pomocy szpitalowi?
Ciekawe jak się zachowają ?
To nie sztuka oczekiwać pieniędzy od gmin.
Proponuje ,zeby rada powiatu ograniczyła m.in bardzo duze wydatki na promocje.
Nie potrzebna nam w tej sytuacji kosztownej "propagandy".

kiler
kiler 23.03.2020, 14:45
A niby czemu mają zrezygnować?Takie wytyczne dostałeś od nojmana?i wypisujesz te brednie?
AA
AA 23.03.2020, 15:59
Brednie to ty piszesz, moze już jesteś nachlany albo nacpany ?
Pewnie razem z nimi siedzisz przy żlobie i jesteś na uslugach rudego ?

yellowstone
yellowstone 23.03.2020, 09:34
uczciwie mówiąc , już dawno powinni to zrobić !!!
re
re 23.03.2020, 09:00
żartujesz , czy o właściwą drogę pytasz Marysiu ???
Dyki
Dyki 23.03.2020, 08:10
Słabizna ta strona.
Kaśka
Kaśka 23.03.2020, 06:11
Cienka ta strona Kociewiak.Brak wiadomości.Wszystko stare. A tyle się dzieje. Tyle tylko kto ma pisać jak wszyscy w domach.Nasz Starogard bez wirusa tylko Tczew opanował. CUD.
Gość
Gość 22.03.2020, 22:37
Wsparcie finansowe przez samorzady to jakaś kpina ?
Niech zlikwidują etat w zarzadzie powiatu konkolewskiej ,obniżą sobie pensje i diety radnych,zamrożą nagrody,ograniczą wyjazdy zagraniczne to wystarczy na szpital.
Po co starosta wydawał kasę na bale samorzadowców w grudniu ubieglego roku i spotkanie polityków w styczniu br bez konkretnego celu ?
Szastają publicznymi pieniędzmi a potem gminy mają ich finansować ?
SKANDAL.
Kiedy wreszcie media poruszą temat i ujawnią te wydatki ?
Starosto zapnij pan marynarkę jak przemawiasz i daj spokój samorządom gminnym.
Najlepiej chłopie idz już na odpoczynek!
miki
miki 23.03.2020, 00:01
Jakim im? Jakim im? A co to mieszkańcy gmin nie leczą się w tym szpitalu? Jak się nie podoba i nie chce się dorzucać do wspólnego wora to leczyć się też w Tczewie albo Kościerzynie.
Gość
Gość 23.03.2020, 09:00
Byle co gadasz ,zobacz jakie obowiazki ma powiat . Nie do samorzadów gminnych nalezy łozenie na szpital.Wielu mieszkańców leczy sie w innych szpitalach ,jeżdzą do Koscierzyny, do Kwidzyna czy Grudządza.
Po co ten powiat ?
Zlikwidować go !!!



Kociewiak
Kociewiak 22.03.2020, 21:05
wszyscy malkontenci zanim coś napiszą , mogliby poczytać kodeks karny ze zrozumieniem , szczególnie art. 216 par. 2 kodeksu karnego. Ale to już Wasz wybór........
re
re 23.03.2020, 09:03
ty już chyba zachorowałeś , że takie pierdoły piszesz kociewiak
Zasada
Zasada 22.03.2020, 23:17
Zapamiętaj proszę, szczególnie gdy jesteś mężczyzną: gdy siedzisz – rozpinasz marynarkę; wstajesz, wyrób sobie nawyk automatycznego zapinania marynarki.
Robin
Robin 22.03.2020, 14:34
O "śfienta trujca", która za nic w naszym mieście nie odpowiada, a hajs za uśmieszki mają ogromny.
Kuracjusz
Kuracjusz 22.03.2020, 12:36
Panie starosto co Pan klepie???W Domach pomocy podlegających Panu,brakuje nawet płynów dezynfekcyjnych nie mówiąc o rękawiczkach dla pacjentów i pracownikow!!!!A wracający z przepustek i zwolnień nie podlegają żadnym procedurom!!!!Tylko czekać jak wybuchnie pandemia!!!
xxxcz
xxxcz 22.03.2020, 19:15
Pandemia,słonko już dawno wybuchła!
jadzia
jadzia 22.03.2020, 16:55
to nic , ważne , że ma na flaszkę...
jasiek
jasiek 22.03.2020, 17:04
a czy alkomat w urzędzie działa , czy już go rozkalibrował ?
kinga
kinga 22.03.2020, 09:34
ciekawe , co z odbytymi wycieczkami do zarażonych krajów , podajcie informacje
waluś
waluś 22.03.2020, 07:30
wreszcie się przebudzili , ciekawe co pożytecznego robią , bo do tej pory efektów nie było widać , a to co za uszami... ?
Alo
Alo 22.03.2020, 06:08
Konkolewska jak zawsze uśmiechnięta. Nic jej do szczęścia nie brakuje odkąd jest etatowym członkiem.
patrycja
patrycja 22.03.2020, 17:06
i nic dobrego z tego nie wynika dla społeczeństwa
ono
ono 22.03.2020, 07:14
ci ze zdjęcia poza braniem dużego szmalu , nie są do niczego potrzebni
Alo
Alo 24.03.2020, 18:44
Tak. Wystarczy ich poobserwować na różnego rodzaju uroczystościach, które tak aktywnie odwiedzają. Gabriel niby celebryta rzuca publicznie dow***mi, a Konkolewska non stop przegląda telefon. Żenada.
xxxcz
xxxcz 24.03.2020, 18:00
tak jak i ty!
lew
lew 24.03.2020, 20:40
lizo.*** , znowu palisz głupa ?

Pozostałe