Opłaty w parkometrach tymczasowo zawieszone

  • 17.03.2020, 14:32
  • redakcja
Opłaty w parkometrach tymczasowo zawieszone

Podziel się:

Oceń:

Prezydent miasta pozytywnie rozpatrzył propozycję radnego Rady Miasta Sebastiana Kucharczyka o tymczasowym zniesieniu strefy płatnego parkowania w mieście. Zdaniem radnego, dzięki takim przywilejom mieszkańcy częściej podróżować będą prywatnymi autami, co zmniejszy ryzyko zakażenia koronawirusem, a ponadto nie będzie trzeba dotykać przycisków parkometru.

Radny Sebastian Kucharczyk w poniedziałek skierował do prezydenta miasta Janusza Stankowiaka Pismo, w którym czytamy:
W związku z licznymi pytaniami i sugestiami ze strony mieszkańców Starogardu Gdańskiego, zwracam się do pana prezydenta z prośbą o informację czy w Starogardzkim Ratuszu był rozważany pomysł czasowego zawieszenia obowiązywania strefy płatnego parkowania.
W związku z zagrożeniem koronawirusem można założyć, że przemieszczanie się komunikacją miejską pozostaje mniej bezpieczne dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego, aniżeli komunikacja indywidualna.
Podjęcie decyzji o czasowym zawieszeniu obowiązywania strefy płatnego parkowania (także zabezpieczenia parkometrów np. folią)  na terenie całego miasta wydaje się zasadne i może wspierać działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Prośba rozpatrzona pozytywnie
Decyzją prezydenta miasta Starogard Gdański wstrzymane są opłaty w Strefie Płatnego Parkowania.
- Rozwijająca się epidemia powinna być powstrzymywana w każdy możliwy sposób. Wstrzymanie poboru opłat ma na celu umożliwienie dojazdu do pracy osobom, które zazwyczaj z uwagi na koszt parkowania korzystają z komunikacji miejskiej oraz ograniczenie dotykania parkometrów – mówi prezydent Janusz Stankowiak. - Podróż własnym samochodem, do której zazwyczaj zniechęcamy mieszkańców, tym razem wydaje się bardziej bezpieczna – dodaje.
Prezydent miasta zwraca się z prośbą do osób korzystających z parkingów, by zachowały czasowość postoju. Niech z możliwości pozostawienia samochodu skorzysta jak najwięcej osób.
- Niezależnie od tych ułatwień apelujemy o pozostanie w domach – podsumowują pracownicy magistratu.

 

_redakcja

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

genowefa pigwa
genowefa pigwa 22.03.2020, 09:39
co dalej w temacie chorej instruktorki fitnes , która zaraziła policjantów i pośrednio strażaków ???
miki
miki 19.03.2020, 07:48
Ponoć kuchara chwali się, że to dzieki niemu. Śmiech
Piotr
Piotr 19.03.2020, 16:36
Taka niestety prawda że to Pan Kucharczyk tą sprawę załatwił bo jako obywatel zgłosiłem to w piątek przed godziną 12- tą to potraktowano mnie z ironią przekazałem to również osobie sprawdzającej opłaty i to samo . Teraz widać kto może coś załatwić i kogo interesuje zdrowie mieszkańców Brawa dla Pana Kucharczyka.
adamek
adamek 18.03.2020, 13:50
Ludziska ze Starogardu Gdańskiego czy ktoś mnie słyszy? Kochani słucham radia Starogard facet gada parę godzin OK. ALE ZMIANA i zaczyna jakaś pinda pieprzyć bzdury zaraz zmieniam stację kiedyś był jakiś czech czy słowak też seplenił ale tej nie da się słuchać. Same bzdety i mą i mą gada jak za kamienia łupanego mam dość tego.Czy wam się podoba te radio Starogard? Mi tak ale bez tej kobiety mameii. Wywalcie ją z radia RADIO POWINNA PROWADZIĆ MĄDRA OSOBA NIE TA. Jak słyszę ją to idę wymiotować I to mnie mocno boli.
Ja
Ja 26.03.2020, 18:11
Ja słucham Radio Głos z Pelplina i Radio Maryja z Torunia. Radia dla Polaków.
tt
tt 19.03.2020, 11:05
Ja już dawno wróciłem do słuchania innego radia- tam więcej o Starogardzie mówią jak w tym pseudo radyjku Starogard. Słuchałem do czasu gdy zrozumiałem że wszelkie audycje i wiadomości są nagrane nie na żywo ! Kiedyś sportowe w których była mowa o wydarzeniach z przed kilku dni a oni że wczoraj :) Albo już dwa tygodnie po feriach było a głos z radia Starogard że dziś ostatni dzień ferii ! To świadczy o tym że mają bałagan i puszczają jak im leci - dodatkowo żadnych aktualnych wiadomości z regiony, a np. radio Gdańsk też często o Starogardzie.
Kaśka
Kaśka 18.03.2020, 06:48
Podobno w Tczewie szukają ludzi co chodzili na fitness Jakaś instruktorka podobno jest zarażona wirusem. O tym nikt nie pisze?
misza
misza 21.03.2020, 20:52
rozwińcie temat , bo strach się bać , jak dziewczyny mogą być tak lekkomyślne , tak samo ci , którzy z nią baraszkowali...
J
J 17.03.2020, 19:07
Informacja z dnia 17 marca 2020 roku związana z COVID-19 (zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2) w powiecie starogardzkim

Wtorek, 17.03.2020 r. godz.13:00Informacja z dnia 17 marca 2020 roku
związana z COVID-19
(zapaleniem płuc spowodowanym nowym koronawirusem SARS-CoV-2)
w powiecie starogardzkim

liczba osób poddana kwarantannie domowej - 12
liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 0
ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 59
liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 0
http://www.psse-starogard.pl/?…
Maciej
Maciej 17.03.2020, 16:12
A gdzie radni z Naszego Starogardu ? Nic nie robią ! Przez ich chora uchwale śmieciowa po epidemii koranowirusa będziemy mieli epidemie syfilisu. Dalej na nich glosujcie ! Tylko rodzinki po stołkach ustalić dobrze umieli reszta to porażka !
Ja
Ja 17.03.2020, 17:07
Oni biorą kredyty na miasto i chcieliby, żeby ludzie płacili za parkowanie.
adamek
adamek 17.03.2020, 15:01
Nic nowego sam nie wymyślił. Zapożyczył pomysł od prezydenta Gdyni ale i to dobrze.
Leon
Leon 19.03.2020, 17:20
Pan Kucharczyk jak widać dba o zdrowie mieszkańców a Prezydent Starogardu z radą niestety nie . Skoro ok godz 12-tej mieli zgłoszone w Urzędzie w piątek a o 14 - tej. mieli spotkanie rady miasta i sprawa nie została poruszona to widać kim są dla nich mieszkańcy.
Lidka
Lidka 17.03.2020, 15:25
Bardzo dobra decyzja . Mialam obawy przed przemieszczaniem się komunikacją miejską choć i tak bardzo staram się to ograniczać. Niestety koszty parkowania w mieści są stanowczo za wysokie ! I jeszcze znajdź wolne miejsce . Dlatego wybierałam dotychczas MZK. Dobrze że się tak dziś stało mniejsze ryzyko jeździć w potrzebie do miasta własnym transportem.
Troll
Troll 17.03.2020, 15:30
Lidka jak przy płatnych parkingach nie mogłaś zaparkować bo nie było miejsca , to teraz jak jest za darmo na pewno znajdziesz wolne miejsce

Pozostałe