FILM: Okradli co najmniej 5 kościołów w powiecie starogardzkim. Działali też w ościennych powiatach. 19 i 22-latkowi grozi do 10 lat więzienia

  • 17.03.2020, 12:44
  • redakcja
FILM: Okradli co najmniej 5 kościołów w powiecie starogardzkim. Działali też w ościennych powiatach. 19 i 22-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 19 i 22-latka podejrzanych o włamania do skarbon kościelnych. Sprawcy zostali zatrzymani w chwili gdy podróżowali pociągiem na trasie Chojnice-Tczew. To zatrzymanie było możliwe dzięki sygnałom otrzymanym po publikacji wizerunków. Podejrzani mężczyźni usłyszeli już pierwsze zarzuty, okazało się, że na swoim koncie mają kilka włamań. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali wczoraj 2 mężczyzn podejrzanych o okradanie kościelnych. Sprawcy zostali zatrzymani dzięki publikacji wizerunków oraz doskonałej współpracy z internautami oraz redakcjami portali internetowych. Już po kilku minutach od opublikowania zdjęć i materiału wideo, śledczy zaczęli otrzymywać sygnały, które naprowadziły ich na trop podejrzanych.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Olsztyna oraz 22-latka z powiatu starogardzkiego. W chwili zatrzymania podejrzewani podróżowali pociągiem relacji Chojnice-Tczew. Podczas przeszukania okazało się, że mieli przy sobie kominiarkę, śrubokręty, gaz oraz metalową pałkę teleskopową.

 

Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że zatrzymani okradli co najmniej 5 kościołów na terenie powiatu starogardzkiego. Śledczy ustalili, że włamywacze działali również na terenie ościennych powiatów.

Obecnie policjanci szczegółowo analizują dotychczasowe zgłoszenia oraz zabezpieczony materiał dowodowy. Jeszcze wczoraj podejrzani usłyszeli pierwsze zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci dziękują za pomoc w ujęciu sprawców. Po raz kolejny udowodniono, jak ważna jest współpraca służb z obywatelami.

  

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obywatel
obywatel 17.03.2020, 19:13
Nie ważne czy księża kradną czy zarabiają - nie tu to powinno być rozstrzygane ! Ważne że złodzieje zostali złapani ! Okradali nie ważne kogo - może w przyszłości co niektórzy zostaną sami okradzeni potem będą inaczej oceniać złodziei !
Brawo policja że nie boi się upubliczniać wizerunków złodziei !
kilo
kilo 17.03.2020, 19:48
"Brawo policja że nie boi się upubliczniać wizerunków złodziei "
Wow naprawdę udostępnili zdjęcie 19 letniego chudego szczawika co ukradł skarbonkę z kościoła z zawartością paru stówek.
zdziwiony
zdziwiony 17.03.2020, 20:44
ty kilo a tobie co ? jesteś złodziejem że nie podoba ci się złapanie tych gówniarzy ?. Czy może u ciebie wydawali kasę którą ukradli a teraz nie masz klientów ? 19 lat i kradnie to do czego to doprowadzi ? W przyszłości może zabije twoją babcię by mieć na narkotyki itd.
kilo
kilo 18.03.2020, 14:03
Nie napisałem nic ze mi sie to nie podoba tylko irytuje mnie to gloryfikowanie policjantów ktorzy nic nie robia.
Dostali chlopakow na nagraniu wiec zlokalizowanie ich to takie WIELKIE ZADANIE jak dla strażaka ugaszenie paczkii zapałek.
Zlapali ich i brawo - jeszcze bardziej sie bede cieszyl jak oboje dostana najwyższe wymiary kary, ale znajac rzeczywistosc (skruche szczawikow) to dostaną prace społeczne lub MAX 6 miesiecy w pace.
obywatel
obywatel 18.03.2020, 15:16
kilo chyba sam nie wiesz co pisałeś :)
Ja uważam że każdego złodzieja trzeba pokazywać! A co twoim zdaniem policja mogła więcej zrobić ? Myślisz że oni są jasnowidzami ? Policjantów jest bardzo mało i bez pomocy obywateli mało by mogli zrobić ! Przestań oglądać bajki w tv które tak jak seriale o szpitalach nie odzwierciedlają tego jak jest naprawdę !
Lubiący
Lubiący 17.03.2020, 15:07
Jak ktoś bierze za pogrzeb, ślub czy inną posługę kasę bez wydania paragonu czy faktury to jest wszystko OK? A na dodatek mówi co łaska ale nie mniej jak 900zł.
Polak
Polak 17.03.2020, 13:41
Jak księża okradają nas z miliardów złotych to co są święci? a jak gówniarze chcą małą mikroskopijną cząstkę odebrać to są bezbożniki?. Dziwny i zacofany kraj.
Antyklerykalizm to choroba
Antyklerykalizm to choroba 21.03.2020, 06:47
Dla ciebie kraj w którym ściga się złodziei okradających kościoły jest dziwny i zacofany? Ty pewnie byś im dał wolną rękę, żeby pokazać jaki jesteś nowoczesny i cywilizowany.
Milicja
Milicja 19.03.2020, 06:28
Jeżeli okradają, to zgłoś to do prokuratury. Na co czekasz? Bo oskarżą Cie o ukrywanie przestępstwa, o którym wiesz, a go nie zgłosiłeś
Proboszcz
Proboszcz 17.03.2020, 13:10
Bezbożniki ***

Pozostałe