WAŻNE. Nie potwierdzono pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce

  • 27.02.2020, 12:19 (aktualizacja 28.02.2020, 19:11)
  • RedJ
WAŻNE. Nie potwierdzono pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce  Getty Images

Podziel się:

Oceń:

Jak podali dziennikarze Radia Łódź, na oddział chorób zakaźnych łódzkiego szpitala im. Biegańskiego trafiła kobieta, u której w jednym z testów wykryto koronawirus. Byłby to pierwszy taki przypadek w Polsce. Ministerstwo Zdrowia nie potwierdza tej informacji. W tej sprawie premier Mateusz Morawiecki zwołał pilne spotkanie "na szczycie" na godzinę 12.00.

- Wielce prawdopodobne, że mamy w Łodzi pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa - dowiaduje się Radio Łódź. U pacjentki, która wróciła z Tajlandii zbadane zostały 3 geny na obecność wirusa, z czego 1 wyszedł pozytywnie, a 2 negatywnie. W tej chwili próbki są w drodze do Warszawy, gdzie wynik zostanie ostatecznie potwierdzony. 

Jak poinformował dziś (28 lutego) minister zdrowia Łukasz Szumowski "Nie ma obecnie koronawirusa w Polsce".
- W mediach pojawiają się różne niepotwierdzone doniesienia. W tej chwili mamy 47 osób, które są hospitalizowane w obserwacji szpitalnej z podejrzeniem, 55 jest objętych kwarantanną domową, a ponad 1570 jest objętych monitorowaniem służb sanitarnych (...) 39 próbek z wczoraj (27 lutego) jest negatywnych. Na pewno wkrótce, któraś będzie pozytywna. Ale dziś nie ma. Nie ma co straszyć ludzi, że mamy koronawirus w Polsce - mówił na konferencji Łukasz Szumowski i dodał: - Jeśli tylko pojawi się sygnał, że w Polsce koronawirus jest, zostanie to przekazane premierowi i wszystkim za pośrednictwem mediów

Premier uruchomił 100 mln złotych, o które szpitale będą mogły aplikować na ewentualne uzupełnienia niezbędne do przygotowań na pacjentów z koronawirusem. Rząd przygotowuje zapasy testów na koronawirus. Rządowy samolot przywiezie w ciągu kilkudziesięciu godzin 30 tys. testów.

28 lutego. Wg. danych na godzinę 16.00 nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. 

RedJ, JT

 

RedJ

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak tylko
tak tylko 04.03.2020, 10:29
No i wykrakali wieszcze z koziej d...
Kaśka
Kaśka 29.02.2020, 04:18
To wszystko co mówią że go jeszcze nie ma to same kłamstwa. Zero kwarantanny i wirus nie przyleciał?. Bzdury. Kłamią bo by wydało się że nie zrobili tego co trzeba.
Maros
Maros 28.02.2020, 22:58
Ja p...e
Iga
Iga 28.02.2020, 18:11
Juz mam kuzwa dosyc tego wirusa , jedni mowia ze jest w Polsce drudzy ze nie , sianie paniki , bardziej ta panika doprowadzi , do wiekszego burdelu niz wirus .
lo
lo 27.02.2020, 20:30
Koronawirus? to przeszedł dzisiaj przez Radę Gminy Starogard bo odwołali Przewodniczącą Rady.
Kłamstwo ma krótkie nogi
Kłamstwo ma krótkie nogi 27.02.2020, 15:10
Po co wprowadzacie ludzi w błąd? Na chwilę obecną, czyli 15:10, w Polsce NIE MA potwierdzonego przypadku koronawirusa
longlegs
longlegs 27.02.2020, 18:24
A skąd ty to możesz wiedzieć? Nostradamus się znalazł
emma
emma 27.02.2020, 13:35
W aptekach kończą się nie tylko maseczki, ale środki do dezynfekcji rąk - wczoraj w 6 internetowych aptekach nie byłam w stanie kupić opakowania litrowego chirurgicznego środka do dezynfekcji rąk. Tak Polska jest przygotowana. Na allegro te, które normalnie są po 17 zł mają dostępne nagle od 50 zł w górę...
Emil
Emil 29.02.2020, 16:39
Środki do dezynfekcji rąk... Znaczy się co, że mydło się skończyło ???
Chirurgiczny środek do dezynfekcji rąk - jak sama nazwa wskazuje to środek dla lekarza który "kraja" ludzi. Kup sobie 0,5 spirytusu i mocz ręce, część możesz też zastosować wewnętrznie ;-)
A jak to nie pomoże to jest jeszcze rada od Jurka Owsiaka - "Niech Pani spróbuje ***u .....
xxxx
xxxx 27.02.2020, 15:43
i co teraz?panika ,idiotko jedż na czerską do Warszawy tam w aptece są>
xxx
xxx 27.02.2020, 16:33
Chyba na nowogrodzką.
xx
xx 27.02.2020, 16:58
A co tam jest na Nowogrodzkiej?
x
x 27.02.2020, 17:21
To samo co na czerskiej
xxxxc
xxxxc 27.02.2020, 17:48
Na czerskiej jest apteka,gdzie są maseczki dla kretynow.
Gość 354355
Gość 354355 27.02.2020, 15:13
To co opisujesz nie ma nic wspólnego z przygotowaniem Polski do koronawirusa. Prywatne firmy nie mają obowiązku się przygotowywać na cokolwiek. To rząd jest odpowiedzialny za przygotowanie kraju i zgromadzenie odpowiednich zapasów sprzętu na sytuacje kryzysowe.
XD
XD 27.02.2020, 13:17
LUDZIE ALAAARM!!!
TO JE APOKALYPSA!
KUPOWAC SZYBKO MASECZKI
TO JUZ PRAWIE W KAZDYM KRAJU JE WIRUS
ROPTA ZAPASY WODY.
BUDUJMY SCHRONY PRZECIWATOMOWE!
LUDZIE WALCZMY - NIE DAJMY SIE!

xD
Tadek
Tadek 27.02.2020, 12:46
Te ludzie co wyjeżdzają to niech wcale nie wracają do Polski bo roznoszą choróbska.

Pozostałe