FOTO, FILM: Obława i policyjny pościg na autostradzie A1. Dwa radiowozy rozbite, przestępcy zatrzymani

  • 26.02.2020, 23:12
  • (JT)
FOTO, FILM: Obława i policyjny pościg na autostradzie A1. Dwa radiowozy rozbite, przestępcy zatrzymani

Podziel się:

Oceń:

Policyjna obława na sprawców napadów na sklepy zakończyła się zatrzymaniem mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. Auto, którym uciekali, staranowało bramki na autostradzie i uszkodziło dwa radiowozy. Policjanci nie odnieśli obrażeń. Zatrzymani wkrótce usłyszą zarzuty

W poniedziałek wieczorem, krótko przed g.19:00, w okolicy miejscowości Turzno (pow. toruński) na autostradzie policjanci zauważyli fiata tipo, który mógł być wykorzystywany przez sprawców napadów na sklepy.
Do napadów doszło w poniedziałek (24.02) w Żołędowie (pow. bydgoski) oraz w miejscowości Brzemiona (pow. świecki). W obu przypadkach dwóch zamaskowanych sprawców weszło do sklepów, przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali obsługę i zabrali gotówkę oraz papierosy.

Policjanci, pracujący nad ustaleniem sprawców tych napadów, szybko powiązali ze sobą te dwa zdarzenia. Bardzo prawdopodobne było, że w obu przypadkach sprawcami są ci sami napastnicy. 
Jeszcze w poniedziałek zarządzono działania blokadowo-pościgowe i wytypowano auto, którym mogli poruszać się sprawcy obu napadów.

Przed godz. 19:00 w okolicach m. Turzno, na autostradzie A1, policjanci, biorący udział w działaniach, zauważyli fiata tipo typowanego do napadów. Niestety, pomimo sygnałów do zatrzymania kierowca nie reagował i zaczął uciekać. Na bramkach autostradowych w m. Lubicz Dolny staranował barierki i kontynuował ucieczkę, doprowadzając do zderzenia z radiowozem. Ostatecznie uszkodzone zostały dwa radiowozy biorące udział w działaniach, a fiat dachował. Kierowca tego samochodu i pasażer trafili do szpitala. Policjanci nie doznali obrażeń.

Funkcjonariuszei, pracujący nad gromadzeniem materiału dowodowego, ustalili, że fiat tipo, którym uciekali podejrzewani o napady mężczyźni, został skradziony w okolicach Ostródy w ostatni weekend. W samochodzie tym policjanci zabezpieczyli kominiarki, przedmioty przypominające broń oraz papierosy i pieniądze. W aucie zabezpieczono także niewielką ilość amfetaminy.

Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy prowadzą śledztwo dot. napadów na sklepy. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani mają na swoim koncie także napad na sklep pod Tczewem (przyp. red. w Waćmierku) w woj. pomorskim, do którego doszło również w niedzielę po południu, dlatego trwa gromadzenie materiałów, które  wkrótce trafią do prokuratury w Bydgoszczy. 41 i 33-latek są zatrzymani. Prawdopodobnie dziś jeszcze zapadną decyzję o ich dalszym losie. 

 

 

(JT)

Zdjęcia (6)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 28.02.2020, 19:46
To nie ci co mopem w Pinczynie dostali?
Marcin
Marcin 27.02.2020, 10:13
Połamać kości i kołek w odbyt.
świeżak
świeżak 27.02.2020, 08:24
A tak poważnie CO ZA DZBANY!!! Oni myśleli, że uciekną???
I takie coś ma także prawa wyborcze i może mieć dzieci. Rynce opadajom.
Kosior
Kosior 27.02.2020, 08:21
Ja na miejscu naczelnika to po zjedzeniu makowca przypisałbym wszystkie napady w kraju na ich konto.
Czytelnik
Czytelnik 27.02.2020, 08:07
Ciekawe czy sklep w Pinczynie to tez na ich konto

Pozostałe