Nowe IVECO oficjalnie przekazane druhom OSP

  • 22.02.2020, 08:05
  • Janusz Rokiciński
Nowe IVECO oficjalnie przekazane druhom OSP

Podziel się:

Oceń:

13 lutego przed remizą OSP odbyła się uroczystość przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Bobowo.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3,5/27 IVECO EUROCARGO z napędem 4x4 przyjechał do Bobowa 10 grudnia, 20. został uroczyście przywitany a w niedzielę, 29 grudnia, poświęcony przez  ks. proboszcza Łukasza Kątnego.

13 lutego
Po dwóch grudniowych przywitaniach, 13 lutego samochód oficjalne przekazano druhom OSP Bobowo. W uroczystości udział wzięli: wicewojewoda Mariusz Łuczyk, zca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Dariusz Żywicki, Maciej Kazienko (WFOŚiGW), wicestarosta Patryk Gabriel, st. bryg. Dariusz Śmiechowski (komendant PSP w Starogardzie Gdańskim i jego zastępca st. kpt. Tomasz Nowak, dh Edmund Kwidziński (woj. związek OSP RP) i Wiesław Wrzesiński (prezes ZP ZOSP RP), zaproszeni samorządowcy oraz gospodarze uroczystości druhowie OSP Bobowo, wójt gminy Sylwester Patrzykąt i mieszkańcy.

Kosztował 779.820 zł
- Naszą OSP w Bobowie założono w 1929. Jednostka nigdy nie miała nowego samochodu. Teraz ma z najnowocześniejszym silnikiem – chwali wójt Sylwester Patrzykąt. - Iveco kupiliśmy za 779.820 zł, w tym 460.000 zł z budżetu Gminy Bobowo; 200.000 zł dotacji  Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego; 110.000 od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i 5.000 zł od Starostwa Powiatowego. Pozostała kwota - 4.820 zł to wkład OSP Bobowo.

Już wyposażony
Jak już informowaliśmy w „GK” część wyposażenia na GBA druhowie przełożyli z wycofanego samochodu Mitsubishi, resztę dokupili.
- Iveco jest wyposażone w 99%. Ostatnio dokupiliśmy, za 4 tys. zł, zespół agregatowy. To dwa małe agregaty, które można łączyć. Oba mają stabilizację napięcia co pozwala nawet na zasilanie urządzeń medycznych. Jak już kupować to z wyższej półki – dodaje druh Mariusz Engler (Prezes OSP Bobowo i Gminny komendant OSP). Prezes Engler wraz z wiceprezes OSP Bobowo dh Jolą Neumann dziękują, za naszym pośrednictwem, w imieniu mieszkańców za ten wyjątkowy prezent dla OSP, który dobrze służy poprawie bezpieczeństwa w gminie.
- Samochód wyjeżdżał już dziesięć razy do akcji, w ramach KSRG, i strażacy go sobie chwalą.
Wczoraj (niedziela, 16 lutego) zabezpieczaliśmy terenową imprezę „wrakrace” w Bobowie gdzie nasze Iveco dobrze poradziło sobie w trudnym terenie, po żwirowni – podkreśla dh Engler.

 

Janusz Rokiciński

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 04.03.2020, 11:11
Wójt sam sobie pisze pochlebne komentarze ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.03.2020, 07:48
Brawo panie Wójcie Sylwestrze. Super działasz! Jesteś liderem w powiecie starogardzkim pod względem efektywnego gospodarowania i dbałości o gminę! Życzę dalszych sukcesów

Pozostałe