Ile kosztowała organizacja gali Wierzyczanek i Charytatywnego Balu Prezydenckiego? Tajemnica wokół zespołu Tulia

  • 13.02.2020, 11:08 (aktualizacja 13.02.2020, 11:36)
  • redakcja
 Ile kosztowała organizacja gali Wierzyczanek i Charytatywnego Balu Prezydenckiego? Tajemnica wokół zespołu Tulia fot. UM Starogard

Podziel się:

Oceń:

Ile kosztowało zorganizowanie całej uroczystości związanej z wręczaniem Wierzyczanek w 2019 i 2020 roku? Jaki był koszt organizacji IV oraz V Dobroczynnego Balu Prezydenckiego? Dlaczego zmieniono statuetki? Ile pieniędzy wydano na występ zespołu Tulia? – między innymi takie pytania wysłaliśmy do starogardzkiego magistratu. Na organizację obu imprez Urząd Miasta przeznaczył z publicznej kasy łącznie ponad 142 tysiące złotych.

1) Ile kosztowało zorganizowanie całej uroczystości związanej z wręczaniem Wierzyczanek w 2019
i 2020 roku?

- W roku 2019 koszt uroczystości wyniósł 95 611,80 (w tym nagrody dla laureatów)
- W roku 2020 koszt uroczystości wyniósł 121 652,10 ( w tym nagrody dla laureatów)



2) Kto jest autorem nowych statuetek oraz ile pieniędzy wydano na ich zaprojektowanie i
wykonanie?

- autorem nowych statuetek jest P. Sławomir Kuśnierz.
- koszt wykonania 5 szt. statuetek wyniósł 2 025,00 (dwa tysiące dwadzieścia pięć złotych)



3) Dlaczego zmieniono statuetki?
Zapas magazynowy poprzednich (szklanych) statuetek się wyczerpał, dlatego konieczne było
wykonanie nowych Wierzyczanek i stąd pomył na stworzenie nowego wzoru statuetki, który by
bardziej  przypominał figurę Wierzyczanki.



4) Ile pieniędzy przeznaczono na nagrody dla laureatów podczas gali w 2019 oraz 2020 roku.
Zgodnie z Uchwałą Nr XVII/191/2000 Rady Miejskiej Starogardu Gdańskiego z dnia 26 stycznia
2000 r. w sprawie nagród Prezydenta Miasta Starogard Gdański w dziedzinie kultury, gospodarki i
inicjatyw społecznych  § 2 pkt. 2 ust. 2 wysokość nagrody pieniężnej nie może być niższa niż
przeciętne miesięczne wynagrodzenie w trzecim kwartale minionego roku.
(przyp. red. Sprawdziliśmy, wynagrodzenie w trzecim kwartale 2019 r. wyniosło 4931,59 zł.)



5) Ile pieniędzy wydano na występ zespołu Tulia?
Zgodnie z paragrafem nr 12 umowy koncertowej - Strony zobowiązują się do zachowania
tajemnicy wszelkich warunków umowy w stosunku do osób trzecich.
 


6) Jaki był koszt organizacji IV oraz V Dobroczynnego Balu Prezydenckiego? Ile osób wzięło
udział w tych wydarzeniach? Ile wyniosły przychody ze sprzedaży biletów, a ile z aukcji?

IV Dobroczynny Bal Prezydencki - 26.01.2019 r.
Koszt Balu: 21 669,92 zł
Udział wzięło: 97 osób
Przychód ze sprzedaży biletów: 17 460,00 zł
Przychody z aukcji: 22 830,00 zł

V Dobroczynny Bal Prezydencki - 25.01.2020 r.
Koszt Balu: 21 030,00
Udział wzięło: 111 osób
Przychód ze sprzedaży biletów: 22 200,00 zł
Przychody z aukcji: 28 450 zł

 

_redakcja

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wodzirej
wodzirej 21.02.2020, 13:02
ciekawe , czy to podobne ślizgawki , jak ta pseudo nagroda z anglii ???
jaji
jaji 17.02.2020, 07:19
ukrócić natychmiast to rozdawnictwo i szastanie publicznym groszem , rozliczyć miasto i powiat
kociewiak
kociewiak 16.02.2020, 20:35
nie takie rozrzutne władze miasta i radnych chcieliśmy , to skandal i rozpasanie finansowe...
re
re 18.02.2020, 08:19
myślą , że im wszystko wolno i dalej mogą zadłużać to miasto , dobrze się bawiąc przy okazji - skandal , czy ktoś panuje nad wydatkami w um ????
kungfu
kungfu 18.02.2020, 10:30
Szefowie hahahahahahahahaha
Ciekawski
Ciekawski 13.02.2020, 22:28
Ciekawe ile kasy z budżetu Miasta kosztowało "noworoczna" kampania narzyza Januszka w SCK?. Może się czepiam bo koszty imprezy ponieśli Januszek, Maciuś i Ania z łańcuchem.
klaus
klaus 13.02.2020, 22:48
Ale, że co? Że niby ze swoich zapłacili?
d-d
d-d 13.02.2020, 21:52
miłej zabawy urzędasy za NASZE !
Gość
Gość 13.02.2020, 19:25
Jaka jest podstawa prawna organizacji balu prezydenckiego ?
Jaki jest sens angażowania srodków publicznych w imprezę ,która nie jest zadaniem gminy ?
Jezeli pan prezydent chce czynić dobro poza swoimi obowiązkami to moze wykorzystać swoje stowarzyszenie.
Mam duze wątpliwości co do intencji prezydenta i jego " dworu."
KB
KB 13.02.2020, 20:47
I po co te pytania? Uważasz, że coś jest niezgodne z prawem to do prokuratury. A jak nie to zamilcz. Mieszkańcy tak chcieli!
Kapelmistrz
Kapelmistrz 17.02.2020, 08:02
Bo to nie żaden bal charytatywny, tylko pod płaszczykiem nazwy prezydent i jego przy***sy wyciągają z budżetu miasta kasę na chlanie, żarcie i zabawę.
Wkurzony
Wkurzony 13.02.2020, 21:49
Milczeć to mozesz swojej.....i nie pouczaj co mam zrobić.
Widać,ze brak ci swiadomosci obywatelskiej.
BK
BK 13.02.2020, 21:29
Właśnie.
A mógł wydać więcej. Trzeba docenić jego skromność.
KB
KB 13.02.2020, 21:47
chyba cię pogięło lizo***
Elyta to chciwi i pazerni narcyze
Elyta to chciwi i pazerni narcyze 13.02.2020, 19:11
Starogardzka elyta bawi się na koszt podatników udając iż są dobroczyńcami. Niech się bawią za swoje ponosząc wszystkie koszty.
U
U 13.02.2020, 15:52
Skoro nie mamy żadnego wpływu na wypływ forsy z miejskiej kasy to po kiego wuja o tym piszecie w ogóle?
Pioter
Pioter 13.02.2020, 16:39
Jest wplyw przy okazji wyborów. Ostanio wybrano ponownie narcyza Janusza i szajkę "Naszych" czyli ich Kalinowskiego. I Stankowiaka. Teraz jest jak jest. Można zrobić referendum i odwołać Januszka oraz Radę tylko ilu mieszkańców zechce ruszyć tylki do urny wuborcczej. Jeśli tego. Nie będzie to plujcie sobie w brodę.
lol
lol 14.02.2020, 15:59
Kaczor to ty znowu kwaczesz. Oj ci za osobowość?
mk
mk 15.02.2020, 09:03
Kaczor do rady nadzorczej spółdzielni
roter
roter 13.02.2020, 17:03
Przyjdzie inny będzie to samo. Albo gorzej.
ferdek
ferdek 13.02.2020, 21:10
A skąd ty to możesz wiedzieć?
Myślące społeczeństwo
Myślące społeczeństwo 13.02.2020, 16:34
Skoro jesteś głupi to po co to ujawniasz? Powinniśmy wiedziec ile co kosztuje z naszych podatków
tt
tt 13.02.2020, 15:03
Starogardzka władza szasta kasą na prawo i lewo , ale wszelkie podwyżki dla mieszkańców tłumaczy koniecznością nadana z Warszawy ! Ja wiem swoje i nie łykam tych tłumaczeń !!!! Gratuluję wszystkim którzy wybrali panującego Januszka !!! Tylko dlaczego ja mam płacić ??
Gość
Gość 13.02.2020, 13:55
Uwazam,ze koszty tych imprez są zbyt wysokie.Warto,zeby Gazeta poszła krok dalej i podała składowe budżetu bo to by dalo dokładny obraz jak wydaje sie publiczne pieniądze na tego typu przedsięwzięcia.
I jeszcze jedna uwaga dotyczaca " balu"; dochody z balu niewielkie.Wg.mnie więcej promocji prezydenta niż de facto pożytku dobroczynnego.
Wystarczy mniej z budzetu miasta wydawać na promocje.Wystarczy,zeby radni obnizyli sobie diety oraz wnikliwie przealizowali ilość zbytecznych etatów w UM .
Niepotrzebne bale i "szum" z dobroczynnoscią na drugim planie.
Wystarczy pieniędzy na różne cele przy racjonalnym gospodarowaniu srodkami
publicznymi.
kontra
kontra 13.02.2020, 13:36
jak jeden z drugim chcą rozdawać pieniądze , to niech dają ze swoich , a nie z publicznej kasy - skandal , nie pierwszy z ich udziałem i pewnie nie ostatni w tej kadencji , co na to radni-bezradni ??? , kiedy i kto ich rozliczy ???
KB
KB 13.02.2020, 20:50
Radni są ich. Co niektórzy rdzenni ich a co niektórzy kupieni.
math
math 13.02.2020, 12:55
Czegoś nie łapię- piszecie że Urząd Miasta przeznaczył z publicznej kasy łącznie ponad 142 tysiące złotych aby następnie podać kwoty 95 611,80 i 121 652,10 co daje łącznie ponad 217 tysięcy złotych. Coś tu nie gra.
A
A 15.02.2020, 13:38
To naucz sie czytac ze zrozumieniem. Jest podzial wydatkow na lata 2019 i 2020. W roku 2020 wydal na Wierzyczanki 121 tys plus Bal Prezydencki 21 tys. Łącznie to 142 tys.
ja
ja 13.02.2020, 13:01
A ta kwota 121 652 to razem z honorarium Tulii czy bez?
dzban
dzban 13.02.2020, 16:40
W tym roku. Jak dodasz to wychodzi ta suma.
math
math 13.02.2020, 21:14
Masz rację dzban, teraz widzę ale przy okazji zobacz że koszta rok do roku wzrosły o ok. 25 tysięcy. To jest kupa kasy.
Wyborca
Wyborca 13.02.2020, 11:49
A teraz proszę rozliczyć powiat !!!!!!
antoni
antoni 14.02.2020, 07:18
tam to dopiero diabeł ma młode...
urzędniczka
urzędniczka 14.02.2020, 07:58
Ale co za problem żeby to sprawdzić napisać pismo o dostęp do tych danych i opublikować. Do dzieła gazeto.

Pozostałe