FILM: Podpalacze ze Skarszew i Koteż zatrzymani! Najmłodszy z nich ma zaledwie 16 lat...

  • 12.02.2020, 13:46
  • redakcja
FILM: Podpalacze ze Skarszew i Koteż zatrzymani! Najmłodszy z nich ma zaledwie 16 lat...

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 16 do 23 lat, którzy podczas minionego weekendu podpalili 2 auta osobowe. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 50 tys. zł. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty. Wobec 2 zatrzymanych mężczyzn miejscowy sąd zadecydował o zastosowaniu dozoru policji. 16-latek natomiast za swój czyn odpowie w postępowaniu przed sądem rodzinnym.

Z 9 na 10 lutego br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w krótkich odstępach czasu otrzymał 2 zgłoszenia o pożarach zaparkowanych samochodów. Do zdarzeń tych doszło w Skarszewach i miejscowości Koteże. Łączne straty powstałe w wyniku spalenia aut oszacowane zostały na kwotę blisko 50 tys. zł. Pracujący na miejscu śledczy w trakcie oględzin ustalili, że oba auta zostały podpalone.

 

W czasie, gdy na miejscu drugiego pożaru trwały jeszcze czynności procesowe, policjanci patrolujący miejscowość Bolesławowo zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena na tczewskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżowało 3 mężczyzn w wieku od 16 do 23 lat, którzy na widok funkcjonariuszy okazywali wyraźne oznaki zdenerwowania. Policjanci wyczuli, że z wnętrza pojazdu wydobywał się intensywny zapach benzyny. Auto miało założone skradzione tablice rejestracyjne. Oryginalne numery samochodu leżały na podłodze za siedzeniem kierowcy. Siedzący na przednim fotelu pasażer miał założone na dłoniach rękawiczki robocze, a między nogami ukrywał plastikowy zbiornik z paliwem. Mundurowi od razu zorientowali się, że osoby te mogą mieć związek ze zgłoszonymi chwilę wcześniej pożarami. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 22-latek, który był kierowcą volkswagenem posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W czasie jego przeszukania, w prawej kieszeni spodni funkcjonariusze znaleźli prawie 2,5 grama amfetaminy.

22-letni mieszkaniec powiatu malborskiego oraz o rok starszy mieszkaniec Tczewa zostali zatrzymani i przekonwojowani do starogardzkiej komendy. 16-latek, spędził noc w policyjnej izbie dziecka.

 

Śledczy wykonali już czynności procesowe z udziałem podejrzanych. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Teraz 22 i 23-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Miejscowy sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich dozoru policyjnego. Zatrzymany w tej sprawie 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o jego dalszym losie.

 

 

_redakcja

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hors
Hors 19.02.2020, 06:17
Johan Twoje komentarze są zbędne
Lokk
Lokk 19.02.2020, 06:09
Johan znasz tych ludzi o im podpalili samochody . Pytam ???
Oko
Oko 18.02.2020, 21:08
Pisać każdy może i w takim przypadku żeby być ukaranym trzeba podawać nazwiska .
Kon
Kon 18.02.2020, 21:00
Johan ja nie wymierzał sprawiedliwości tylko pisze tak jak było .Ale goście pomylili ludzi i tyle
Koń
Koń 18.02.2020, 17:20
Właściciele nie zawinili tylko ci co zlecili pierwsze szyby wybili i poprostu się pomylili . I tak podpalacze będą sypać wyglądało to mi na wystawienie że tak szybko ich złapali .H
John
John 18.02.2020, 20:00
Koń z tego co piszesz komuś ktoś wybił przez pomyłkę szyby i teraz co przez pomyłkę ktoś komuś podpalił auto?.Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale wymierzanie sprawiedliwości w ten sposób jest karalne, od osądzania mamy odpowiednie organy.Każdy kto zleca , jak i wykonuje takie nikczemne praktyki powinien być surowo ukarany.
Wojtek
Wojtek 16.02.2020, 13:28
Czym zawinili właściciele aut, że sprawcy posunęli się do takiego czynu?.
Halk
Halk 15.02.2020, 00:32
Jechać z takimi ***miHalk
marcin
marcin 14.02.2020, 12:57
Młode cwele powinni jeszcze dobrze w*** dostać gnoje zasrańce
Gdanszczanin
Gdanszczanin 14.02.2020, 00:15
W skarszewach tylko lg
belfer
belfer 13.02.2020, 16:05
Mam pytanie,czy w tych Skarszewach nie ma szkoły>Kto tych ludzi ,tu wypisujących uczył języka ojczystego?Zenada!
P
P 13.02.2020, 10:29
To gnoje nie poszło im jak ku....e w deszcz . Będą płacić cwele ?
Anonim
Anonim 13.02.2020, 09:58
Komu na chojnickiej spalili to auto?
tt
tt 13.02.2020, 00:12
Brawo Policja ! Można by powiedzieć że gdyby nie ta kontrola w nocy zwłaszcza w Bolesławowie to pewnie nigdy by nie wpadli.
Karolina
Karolina 12.02.2020, 23:13
Mi to wygląda na kibolskie porachunki, bo nikt raczej z kanistrem między nogami nocą bez powodu nie jeździ.Zostawmy rozwiązanie sprawy Policji.
One
One 13.02.2020, 09:09
Kradzione rejestracje , pojemnik na benzynę tak się zachowują gangsterzy w filmach.Jedno podpalili w Kotężu, a drugie w Skarszewach przy Chojnickiej, prawie tam, gdzie na murze namalowane jest to graffiti jednej z trójmiejskich drużyn.Pamiętam jak kilka lat temu po stworzeniu tego malowidła, jedna ze Skarszewskich stron wręcz promowała taką sztukę, a wielu komentujących mieszkańców z entuzjazmem w komentarzach to kwitowała, tylko nieliczni ostrzegali co niesie pozwalanie na propagowanie tego.Mury , przystanki zawalone tym i nikt nie widzi problemu.Hasła "Żyjemy po to aby walczyć "mówią wszystko.Już w szkole gimnazjalnej pierze sie mózgi jeden drugiemu aby opowidział sie czy jest za Gdańskiem czy Gdynią.Oficjalnie Skarszewscy kibice jeżdżą na mecze dopingować a w wolnym czasie zbierają kasę na biedne dzieci z domu dziecka i kapselki.Mam nadzieje,że dowiemy się czym kierowali się przestępcy, bo nikt bez powodu auta komuś nie podpala no chyba że chory psychicznie piroman.
P
P 12.02.2020, 20:46
Cwele
Ro
Ro 12.02.2020, 16:17
Ten 16 wydaje mi się że będzie sypał.
P.
P. 12.02.2020, 18:44
Niech sypie!!!
gość
gość 13.02.2020, 10:42
Dać gnojowi lekko tonfą do zrozumienia, że nabroił (oj oj) to zaraz wszystko wyśpiewa.
Q
Q 12.02.2020, 16:08
Dobrze że są sprawcy przynajmniej pieniądze odzyskają z ubezpieczalni
savczenko
savczenko 12.02.2020, 23:58
bynajmniej inteligencjo
Gosc 1
Gosc 1 12.02.2020, 16:02
Ci co podpalili mnieli dług u zleceniodawcy i dostali zlecenie i finał taki . A tylko 2.5 grama zostało musieli być dobrze naćpani
Gość 22
Gość 22 12.02.2020, 15:35
50 tyś oby dwa auta były warte a nie jedno jest wyraźnie napisane.
Gość
Gość 12.02.2020, 14:57
Ciekawe czy rodzice wiedzą z kim ich 16 letni syn sie zadaje coraz wiecej rodziców pochłoniętych jest pracą a dzieci wychowują sie na ulicy tego efekty są
Alina
Alina 12.02.2020, 23:08
A skąd wiesz, że rodzice pochłonięci pracą, a może żyją z socjalu?.Masz racje dzieci wychowuje ulica.Znajomi jak wybrali się kilka lat temu do starej Concordii, to spotkali na dyskotece gimnazjalistki w wieku ich córek , które po zwróceniu im uwagi oburzyły się że rodzice sami ich puścili na impreze, a potem wyszły na fajke.Mało tego robiły sobie fotki na stronie lokalu i jeszcze się w szkole rówieśnikom chwaliły.
Paula
Paula 13.02.2020, 09:44
W gimnazjum tam to dopiero się dzieje.Powtarzają po raz kolejny tą samą klasę a dalej mają gdzieś naukę i jeszcze gorszą inne dzieci.Tylko telefony a jak ktoś dzwoni to odbiera nawet na lekcjii i przy tablicy, a nauczyciel musi grzecznie poprosić aby wyłączyć telefon i kończy sie to bluzgami i wyjściem z trzaskiem z klasy.Córka opowiadała jak takie wyrośniete chwala sie że mają znacznie starszych chłopaków, skończą gimnazum i sie wyprowadzą do swoich facetów tak jak ich koleżanka.Do tego jakie mają doświadczenie w tych sprawach a ich chłopcy dają im prywatne korepetycje.Widać, że tego nikt nie ogarnia.
Ania
Ania 13.02.2020, 10:01
W weekendy uczyć się nie będą tylko na impreze do białego rana, a w szkole chodzą nieprzytomne albo nad wyraz pobudzone pewnie na jakichś środkach ale kto ma to sprawdzać?.
Zonia
Zonia 13.02.2020, 10:22
Mało razy była karetka pod gimnazjum, bo ktoś się naćpał, i takie chodzą z naszymi dziećmi do szkoły.Ale najważniejsze są nowe inwestycje a bezpieczeństwo mają w d....Potem mamy piratujących gówniarzy z immunitetem którzy robią co chcą i wjeżdżają hurtowo w urząd.

Pozostałe