Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

  • 11.02.2020, 13:10
  • drmarcinnowak.pl/
Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Podziel się:

Komórki macierzyste są wykorzystywane w medycynie regeneracyjnej, która skupia się na odbudowywaniu tkanek ciała w sposób jak najmniej inwazyjny. Nasze własne komórki, które wykorzystywane są do tego celu, stanowią świetny materiał do pracy w tym sektorze. Są dla nas zupełnie bezpieczne, a ich działanie jest bardzo skuteczne. Dlatego, również w medycynie estetycznej, wykorzystanie komórek macierzystych wzbudza coraz większe zainteresowanie. Czy to cudowne remedium, które zwraca nam młodość?

Komórki z bliska

Z racji faktu, że komórki macierzyste mają niezwykłe zdolności regeneracyjne, a także dzielą się bardzo szybko, przybierając postać tkanki, do której zostają podane, są one świetnym narzędziem przy regeneracji i odbudowie konkretnych obszarów.

Komórki macierzyste znajdziemy u człowieka w szpiku kostnym, krwi obwodowej, embrionie, krwi pępowinowej, tkance tłuszczowej, mięśniowej oraz nerwowej, a także w skórze oraz wątrobie. Najczęściej, komórki pobierane są z krwi obwodowej lub tkanki tłuszczowej osoby, która pragnie wykorzystać komórki w zabiegach odmładzających.

Komórki macierzyste mogą być wykorzystane praktycznie w każdym obszarze naszego ciała. Świetnie działają na skórę twarzy, szyi i dekoltu, rąk, a także skórę głowy, gdy zmagamy się z problemem łysienia. Wykorzystywane są także przy usuwaniu blizn czy przebarwień.

Źródło: Unsplash

W medycynie estetycznej

Wykorzystywanie komórek macierzystych przy zabiegach medycyny estetycznej jest zupełnie bezpieczne. Z tej metody mogą korzystać osoby z alergiami, gdyż wykorzystywany zostaje materiał własnego pochodzenia. Komórki pomagają zwłaszcza w niwelowaniu procesów starzenia się skóry, ujędrniając ją i dodając witalności. Niwelują zmarszczki, cera nabiera blasku, zanikają rozszerzone pory. Cały proces odbywa się stopniowo, zgodnie z naturalnym rytmem naszego ciała. Nie ma mowy o uszkodzonych tkankach, nie musimy się też obawiać, że uzyskamy nienaturalny wygląd, jak to ma czasem miejsce w przypadku stosowania innych metod. Komórki pomogą nam uzyskać najlepszy wygląd, jaki możemy osiągnąć za pomocą naturalnego materiału.

Zabieg pobierania komórek odbywa się jednorazowo. Komórki pobiera się od dawcy właśnie z krwi lub z tkanki tłuszczowej i po kilku godzinach podaje się w miejsca objęte terapią. Zabieg nie powoduje skutków obocznych, a tym samym, po jego zakończeniu możemy powrócić do normalnego funkcjonowania. Dzięki wielu zaletom, jakie prezentuje ta metoda odmładzania i regeneracji ciała, jest ona coraz częściej i chętniej stosowana wśród pacjentów. Przynosi rewelacyjne efekty, utrzymujące się do roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/komorki-macierzyste/

drmarcinnowak.pl/

Pozostałe