Jechał po alkoholu i przekroczył dozwoloną prędkość. W najbliższym czasie stanie przed sądem

  • 05.02.2020, 20:50
  • redakcja
Jechał po alkoholu i przekroczył dozwoloną prędkość. W najbliższym czasie stanie przed sądem

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Jak się okazało 44-latek spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Teraz mieszkaniec powiatu chojnickiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

W miniony piątek po południu w miejscowości Piece na drodze krajowej nr 22 policjanci ze starogardzkiej drogówki zauważyli jadącą z nadmierną prędkością toyotę. Jak wykazał radar, kierowca tego auta przekroczył obowiązującą w tej miejscowości prędkość o 30 km/h. Mundurowi zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej.

 

Podczas rozmowy z 44-letnim mieszkańcem powiatu chojnickiego funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

 

Za przekroczenie prędkości dozwolonej w terenie zabudowanym mundurowi nałożyli na kierowcę 4 punkty karne oraz 100 zł mandatu. Dodatkowo, w najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym.


 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak tylko
tak tylko 06.02.2020, 16:39
Pijesz- nie jedź, nie piłeś - wypij, ale nie jedź zawsze możesz iść na nogach, jeśli tylko nie wypiłeś za dużo.
Grzegorz
Grzegorz 05.02.2020, 20:59
Kto jest uzależniony od alkoholu i innych środków, ten nie zrezygnuje bo inni mu tak mówią w różnego rodzaju przepisach.Zatrzymany, winny, norma przekroczona, prawo jazdy zabrane na stałe, sowity mandat, stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym, auto zlicytować a pieniądze przeznaczyć na pomoc ofiarom wypadków drogowych.Na koniec opublikować zdjęcie w lokalnych mediach jako przestroga dla innych.Gdzie te surowe kary Panowie Posłowie?.

Pozostałe