Policyjny pościg za złodziejami paliwa. Sprawcy rozbili auto na drzewie

  • 05.02.2020, 10:16
  • redakcja
Policyjny pościg za złodziejami paliwa. Sprawcy rozbili auto na drzewie

Podziel się:

Oceń:

Wczorajszej nocy policjanci z Posterunku Policji w Skarszewach zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa. Sprawcy zostali zatrzymani podczas pościgu. Funkcjonariusze znaleźli w aucie kradzione paliwo oraz zabezpieczyli ukryte pod siedzeniem tablice rejestracyjne, które użyte zostały w czasie kradzieży.

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał dwa zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa. Do obu zdarzeń doszło około północy na miejscowych stacjach paliw. Policjanci ustalili, że sprawcy poruszali się ciemnym audi na starogardzkich numerach rejestracyjnych. Złodzieje po zatankowaniu paliwa uciekali bez uiszczenia opłaty.
 

Dyżurujący przy telefonie alarmowym funkcjonariusz natychmiast przekazał swoje ustalenia wszystkim patrolom w terenie. Chwilę później policjanci ze Skarszew podczas patrolowania miejscowości Godziszewo zauważyli odpowiadające opisowi auto. Mundurowi postanowili zatrzymać je do kontroli drogowej. Na widok sygnałów błyskowych kierowca zjechał na pobocze i zatrzymał się, a następnie ruszył próbując uciekać. Policjanci udali się za nim w pościg. Kierowca nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie auta.

W Sobowidzu 29-latek, który kierował audi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mieszkaniec gminy Kolbudy oraz jego 33-letni pasażer zostali zatrzymani. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione w aucie tablice rejestracyjne, które użyte były do obu kradzieży paliwa. Mundurowi odzyskali również  kanistry ze skradzioną benzyną i olejem napędowym o łącznej wartości ponad 700 zł. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca audi był trzeźwy. W celu ustalenia czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających, pobrana została krew.
 

Wiadomo już, że kierowca odpowie za spowodowanie wypadku i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzą też, czy podejrzani nie popełniali wcześniej podobnych przestępstw. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 05.02.2020, 20:45
Brawo , szkoda, że potem tacy trafiają na nasz koszt do więzienia i ich utrzymujemy.W ramach ciekawostki dla wszelkiego rodzaju idiotów i durniów, na każdej stacji są kamery które świetnie rejestrują takie facjaty i rzęchy którymi przyjeżdżają.
gaweł
gaweł 12.02.2020, 08:13
i co dalej w tym temacie ?

Pozostałe