Wierzyczanki 2019. Uroczysta gala w Starogardzie

  • 02.02.2020, 16:30
  • redakcja
Wierzyczanki 2019. Uroczysta gala w Starogardzie Janusz Rokiciński Nagrodę odbiera Sebastian Bartkowski, reżyser filmu „Szpęgawsk 1939” (po prawej).

Podziel się:

Już po raz 21. Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak wręczył nagrody osobom, instytucjom i firmom, które w 2019 r. wyróżniły się w dziedzinie kultury, inicjatyw społecznych i gospodarki. Zespoły Nominujące przyznały po 5 nominacji w każdej dziedzinie.

Podczas uroczystej Gali Wierzyczanki 2019 w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby, 30 stycznia, statuetki odebrali: 

  • w kat. kultura - Zofia Sumczyńska (za działania twórcze, propagowanie kultury i sztuki oraz promocję miasta w kraju i za granicą); 
  • w dziedzinie inicjatyw społecznych - Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego, za zrealizowanie filmu dokumentalnego „Szpęgawsk 1939”; 
  • w kat. gospodarka - Eugeniusz Piechowski właściciel firmy PESTAR, za innowacyjność oraz budowanie wizerunku solidnego partnera na rynku usług i towarów biurowych i informatycznych. 

Prezydent przyznał także dwie Wierzyczanki honorowe, które odebrali: Mariusz Popławski (prezes firmy GAMA) i Wiesław Wrzesiński (prezes SM Kociewie). Wieczór uświetnił występ zespołu Tulia i Starogardzkiej Orkiestry Dętej.
Więcej w środę, w Gazecie Kociewskiej. 

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe