Patriotyczne pieśni w Kinie Sokół

  • 28.01.2020, 22:37 (aktualizacja 01.02.2020, 23:06)
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Patriotyczne pieśni w Kinie Sokół Janusz Rokiciński Historyczne fakty wspomniał, jakże ciekawie, Piotr Szubarczyk.

Podziel się:

Starosta Starogardzki Kazimierz Chyła, Rada Powiatu Starogardzkiego, Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk i Stowarzyszenie Prawy Starogard zaprosiły nas na „Śpiewy narodowe“. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Kociewska i Radio Głos.

We wtorek, 28 stycznia, w przeddzień 100. rocznicy wkroczenia Wojska Polskiego do Starogardu i objęcia stolicy Kociewia oraz Powiatu Starogardzkiego w posiadanie Rzeczypospolitej, spotkaliśmy się w Kinie Sokół aby zaśpiewać „Rotę” i inne pieśni patriotyczne, które śpiewali nasi przodkowie w pamiętnym roku 1920. 

Śpiew i lekcja historii
Starosta Kazimierz Chyła przypomniał słowa powitania polskiego żołnierza przez starostę Czesława Nagórskiego na Przedmieściu Pelplińskim w Królewskim Mieście Starogard, w pamiętny czwartek 29 stycznia 1920 r. Potem historyczne fakty wspomniał, jakże ciekawie i zmuszając do zadumy, radny Rady Powiatu Starogardzkiego Piotr Szubarczyk (pracownik Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk). Mówiąc do zebranych często zwracał się do młodzieży, którą zachęcał do poznawania i zgłębiania  historii naszego regionu, historii często do zrozumienia dziś niełatwej. 
Wspólny śpiew poprowadzili: Michał Olejnik (keybord) i Przemysław Radziszewski (wokal). 

RedJ

Źródło: Gazeta Kociewska

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)


Pozostałe