Wypadek w powiecie kwidzyńskim. Samochodem podróżowali mieszkańcy powiatu starogardzkiego!

  • 20.01.2020, 15:20
  • redakcja
Wypadek w powiecie kwidzyńskim. Samochodem podróżowali mieszkańcy powiatu starogardzkiego!

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek w godzinach południowych na trasie Wandowo-Jaromierz. Na łuku drogi zderzyły się czołowo Mazda i Citroen. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zastali zabrani przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Kwidzynie i Grudziądzu. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

W piątek (17.01.br.) około godz. 13.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy Policji został powiadomiony, że na łuku drogi pomiędzy Wandowem, a Jaromierzem doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz inne służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Mazdą, 27-letni mieszkaniec gm. Prabuty najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni i na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył czołowo w jadący prawidłowo z naprzeciwka samochód marki Citroen którym kierowała 32-letni mieszkanka powiatu starogardzkiego. W wyniku zderzenia kierującego Mazdą oraz kobietę i  trzech pasażerów Citroena z obrażeniami ciała, pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitali.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga kierujących, byli trzeźwi. Teraz śledczy z kwidzyńskiej komendy szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

Specyficzne, często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy. Policjanci apelują do wszystkich kierowców aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu i aby jechali rozsądniej. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech jest zawsze złym doradzą.

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe