Do puszek trafiło ponad 48 tys. zł

  • 18.01.2020, 13:00
  • redakcja
Do puszek trafiło ponad 48 tys. zł

Podziel się:

Oceń:

Ponad 48 tysiące zł – tyle pieniędzy udało się zebrać w ramach publicznej zbiórki na budowę pomnika. Na tak wysoką sumę składają się m.in. wpłaty od rodzin ofiar oraz lokalnych przedsiębiorców, a także środki zebrane w trakcie zbiórek w parafiach, szkołach i instytucjach publicznych.

Pomysłodawcy zbiórki są bardzo wdzięczni mieszkańcom i ludziom dobrej woli za okazaną pomoc.
– Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę niezwykle ważną inicjatywę. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się godnie upamiętnić wszystkich, którzy na początku II wojny światowej stracili życie w Lesie Szpęgawskim – mówi Karolina Szambowska współorganizatorka zbiórki.

Zakończenie budowy pomnika to nie koniec zbiórki. Gmina Starogard Gdański planuje kolejne działania związane z zagospodarowaniem terenu cmentarza.
 - Odnowione zostanie część płyt nagrobnych, pojawią się też specjalne tablice informacyjne. Będą widnieć na nich informacje dotyczące ofiar mordu oraz historii tego miejsca. Chcąc wspomóc dalsze prace na terenie cmentarza Komitet Społeczny zdecydował o wydłużeniu terminu zbiórki do końca tego roku. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę wszystkich, którym Las Szpęgawski nie jest obojętny. Numer rachunku bankowego nie ulega zmianie (71834000012002000118390001). W tytule przelewu prosimy wpisać: cegiełka na zagospodarowanie terenu cmentarza – mówi Tomasz Gdaniec z Urzędu Gminy.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adamek
adamek 20.01.2020, 06:41
Z całym szacunkiem dla tych co tam leżą . To ile tych pomników tam stawiacie? Najpierw słupy a teraz co jeszcze?

Pozostałe