Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Kociewiu. Rekord został pobity!

  • 15.01.2020, 12:00
  • redakcja
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Kociewiu. Rekord został pobity!…

Podziel się:

Oceń:

Każdego roku w połowie stycznia na ulicach miast i wsi spotkać można armię wolontariuszy. Tak też było w tym roku. To wszystko za sprawą 28. Wielkiego Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórki i licytacje odbywały się niemal we wszystkich gminach w naszym powiecie. Odwiedziliśmy kilka sztabów, aby dowiedzieć się, jak przebiega tegoroczny finał. Wiadomo, że w Starogardzie padł kolejny rekord. Na zakończenie odbyło się tradycyjne Światełko do Nieba, które przyciągnęło mnóstwo osób. Nie odnotowano również żadnych niebezpiecznych incydentów.


Ponad 220 tysięcy złotych udało się zebrać podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie starogardzkim, pod który podlegały miejscowości: Skarszewy, Bobowo, Lubichowo, Skórcz, Rywałd, Kokoszkowy oraz Koteże. Oprócz wolontariuszy, których można było spotkać na ulicach, w halach, galeriach i szkołach odbywały się licytacje.
- Starogardzkie Centrum Kultury w tym roku pobiło rekord w licytacjach. Łączna kwota wyniosła 24 360 zł – mówi nam Michał Hinc, prowadzący starogardzką licytację. - Mieliśmy bardzo dużą ilość fantów i gadżetów od naszych darczyńców, co bardzo cieszyło licytujących. Reakcje mieszkańców były bardzo pozytywne, były czasami ostre rywalizację podczas licytacji. Głównie gdy w rolę wchodziły licytacje dużych pluszaków dla najmłodszych. Jestem bardzo zadowolony, że wszyscy byli bardzo hojni podczas tego finału. Dawało to ogromna motywację do dalszej zabawy z fantami. Bądźmy z siebie dumni z zebranej kwoty! Kolejny raz pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy dobrzy – podsumowuje Michał Hinc.
- Ustanowiliśmy nowy rekord. Zebraliśmy o ponad 33 200 zł więcej w porównaniu do roku ubiegłego! Dzięki zaangażowaniu ponad 460 wolontariuszy, którzy kwestują na ulicach miast i wsi.
Dzięki hojności mieszkańców co roku dokładamy swoją cegiełkę do szczytnego celu, który stawia sobie WOŚP – dodaje Aleksandra Romańska z Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

„Za rok live z Jurkiem”
W skali całego powiatu udało się zebrać znacznie wyższą kwotę. W samym Zblewie ludzie dobrej woli wrzucili w sumie do puszek 27 tysięcy złotych.
– Rekord został pobity dosyć mocno. W zeszłym roku mieliśmy około 18 tysięcy, a w tym aż 27 – mówi Wojciech Nadolski, prowadzący licytację w Zblewie. – Ludzie bawili się bardzo dobrze i hojnie reagowali na licytacje. Czasy są raczej trudne, dlatego tym bardziej jesteśmy z tego zadowoleni. Kawał dobrej roboty zrobili też nasi strażacy oraz członkowie Moto Kociewia, pokazując swoje umiejętności. Dla publiczności wystąpił zespół Drossel, Greg Piskorski oraz dzieci ze szkół. A już za rok planujemy relację live (transmisja na żywo) z Jurkiem Owsiakiem – zdradza nam Wojciech Nadolski.  Prezydent sprzedany!
4 godziny pracy prezydenta za 5 500 zł wylicytował  prezes firmy P.T.H. Broker Mariusz Szwarc.
- Trzeba się dzielić dobrem. Na pewno coś wymyślimy, jeśli chodzi o przyszłą pracę prezydenta – mówił Mariusz Szwarc


Rok po tragedii...
„Przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta”

Do niezrozumiałego do tej pory ataku doszło podczas ubiegłorocznego finału WOŚP w Gdańsku. W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku na Targu Węglowym w Gdańsku. 27-letni sprawca rzucił się na prezydenta Pawła Adamowicza z potężnym nożem, zadając mu 3 – jak się później okazało – śmiertelne ciosy.
Adamowicz upada, jest reanimowany na scenie, a następnie trafia do specjalistycznego szpitala w Gdańsku, gdzie przechodzi bardzo skomplikowaną, 5-godzinną operację. Kolejnego dnia Polskę obiega smutna informacja, w którą trudno było uwierzyć – Paweł Adamowicz nie żyje. Podobnie jak podczas katastrofy smoleńskiej, mieszkańcy pomimo swoich poglądów, wyznań i przekonań połączyli się i zorganizowali marsze milczenia i światełka dla Pawła Adamowicza, a włodarze przesyłali kondolencje.
Rok po tej straszliwej tragedii nie ma jednak przełomu w sprawie. Sprawca w dalszym ciągu nie został skazany.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe