Co z choinką po świętach? Urząd Gminy radzi...

  • 08.01.2020, 12:46
  • Tomasz Gdaniec / UG Starogard (jt)
Co z choinką po świętach? Urząd Gminy radzi...

Podziel się:

Oceń:

Żywa choinka jest niestety bardzo krótkotrwałą ozdobą bożonarodzeniową. Cieszy oczy i umila spędzanie czasu w domu przez kilka do maksymalnie kilkunastu dni. Później gubi igły i traci swoje walory estetyczne.

- Choinkę należy rozebrać z bombek i ozdób, pociąć, rozdrobnić i dopiero tak przygotowane drzewko można wrzucić do pojemników na odpady biodegradowalne – wyjaśnia Karolina Szambowska z Urzędu Gminy w Starogardzie Gdańskim.

Dużo mniej pracy czeka nas w wypadku choinek kupowanych w pojemnikach. Wtedy nie ma żadnych wątpliwości. Po świętach przenosi się je z powrotem na zewnątrz na werandę lub ogrodu  - w miejsce osłonięte od mrozu i wiatru i zabezpiecza donice przed zimnem i stosując ścianki, osłania. Jak wynika z szacunków, w Polsce sprzedaje się około 6 mln żywych choinek rocznie.

Tomasz Gdaniec / UG Starogard (jt)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Św Mikołaj
Św Mikołaj 09.01.2020, 21:45
Tak, zaraz biorę nożyczki i kroje choinkę na kawałki.
Sławek EU07
Sławek EU07 09.01.2020, 12:04
Co niektórzy palą je w tzw. kopciuchach.
starogardzianka
starogardzianka 09.01.2020, 08:33
Odpady BIO nie wrzucać w foliowych workach? Po miesiącu latem będzie taki smród i emisja zarazków z rozkładających się odpadów że wybuchnie zaraza.
adamek
adamek 09.01.2020, 06:14
Co ja piszę jakie 120pojemników to nerwy to przecież 300 pojemników . 120 tych wielkich. Sorki za pomyłkę to ze szczęścia że będę segregował.
adamek
adamek 09.01.2020, 06:10
Muszę kupić 5 wiaderek i postawić je w kuchni bo innego sposobu nie widzę aby segregować śmieci. Nie będę biegał co chwilę z 4 piętra .Nasza władza myśli. Będziemy zdrowsi.Teraz blokowiska będą zastawione pojemnikami. 4klatki to 60 mieszkań x 5 pojemników to120sztuk przy bloku brawo.
K.k
K.k 09.01.2020, 07:56
Dokładnie tylko co ma zrobić ktoś kto ma małą kuchnię???rozstawić te wiaderka po pokojach??? Chory pomysł z tą segregacją....a przyjedzie śmieciara i wrzucają wszystko. To po cholerę segregacja??
gość
gość 09.01.2020, 14:01
olać to, jest zakład do segregacji to niech to robi, za co płacimy ??? a w śmieciach to są przecież pieniądze co co rąbią nas podwójnie w łosia !!!!
tutam
tutam 08.01.2020, 23:50
Podobno Ukraińcy pracujący w Polsce nie płacą za śmieci. Czy to prawda?
Mikołaj
Mikołaj 08.01.2020, 22:35
Do Starkomu trzeba przywieść na Pszoka
Ja
Ja 08.01.2020, 21:53
Z tymi smieciami to wogole jakas tragedia. Za co my placimy?wywozenie raz w miesiacu i oni mowia ze podwyzek nie bylo?byly i to 100 proc. Teraz my mamy przechwywac smieci przez miesiac,segregowac i myc. Ja rozumiem segregacje ale gdzie przez miesiac latem mam to trzymac? Z kubla tak smierdzi ze podejsc sie nie da. Wylegarnia robactwa i zarazkow. Kto jest za ten syf ze smieciami odpowiedzialny?wywalic na zbity pysk
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 08.01.2020, 15:20
No super rada. Pociąć choinkę i wrzucić do bio. Odbior śmieci dopiero 31 stycznia. Jestem ciekaw, gdzie mam wtedy wrzucać śmieci bio do tego czasu. Brawo za pomysł.
taka to gmina
taka to gmina 08.01.2020, 13:48
Szkoda, że gmina potrafi tylko radzić w sprawie śmieci. Wsie są składowiskami odpadów, których nikt od ponad roku nie sprząta.
Obserwator
Obserwator 29.01.2020, 22:50
Nikt nie sprzata bo jedyna osoba kompetentna zostala wyrzucona przez wojtową ludzie z nia trzeba wyjechac na tatce bo rozwali caly urzad i gmine

Pozostałe