Napadli na listonoszkę. Zaatakowali ją gazem i ukradli pieniądze

  • 17.12.2019, 12:38
  • redakcja
Napadli na listonoszkę. Zaatakowali ją gazem i ukradli pieniądze

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, których podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na listonoszce. Jak ustalili śledczy, sprawcy w tym zdarzeniu zaatakowali pokrzywdzoną oraz prysnęli jej gazem w twarz, a następnie ukradli pieniądze. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych mężczyzn w wieku od 24 do 32 lat do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją sądu mieszkańcy powiatu gdańskiego oraz starogardzkiego trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

10 grudnia br. przed godziną 13.00 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść chwilę wcześniej w jednej z miejscowości na terenie gminy Tczew. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy ustalili, że trzech sprawców napadło na listonoszkę. Sprawcy zaatakowali kobietę, prysnęli jej gazem w twarz, a następnie ukradli pieniądze. Mundurowi zajmujący się tym zdarzeniem ustalili wygląd sprawców oraz ustalili jakim samochodem odjechali z miejsca napadu. Stróże prawa kilka kilometrów dalej od zdarzenia odnaleźli porzucony samochód, którym poruszali się sprawcy.

Kryminalni intensywnie zajmując się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem mają trzej mężczyźni w wieku od 24 do 32 lat z terenu powiatu gdańskiego i starogardzkiego. Po tych ustaleniach funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego podejrzewanego mężczyznę. Dzień późnej na terenie Gorzowa Wielkopolskiego zostali zatrzymani kolejni dwaj podejrzewani mężczyźni, którzy według ustaleń mundurowych próbowali opuścić teren Polski. Trzej zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W miniony piątek 24, 30 i 32-latek zostali doprowadzeni do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą oni w areszcie.

Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Riki tyki
Riki tyki 18.12.2019, 02:40
To byl chyba gang olsena
Agnieszka
Agnieszka 18.12.2019, 00:16
No grubo!! tylko jaka panstwo polskie zapewnia ochrone listonoszom he smieszne.najlepiej dac sankcje tylko tyle potrafia nasze sady zal
Marcin
Marcin 17.12.2019, 20:42
Rodzinne ogrodki dzialkowe ogrodzone siatka
Marcin
Marcin 17.12.2019, 20:38
Z taka gotowka to mogli sie udac na RODS

Pozostałe