Pomogli 37 rodzinom. „W tym roku darczyńców mieliśmy więcej niż rodzin”

  • 12.12.2019, 10:35
  • redakcja
Pomogli 37 rodzinom. „W tym roku darczyńców mieliśmy więcej niż rodzin”

Podziel się:

Oceń:

Za nami Tydzień Cudów Szlachetnej Paczki. W tym roku wolontariusze wspólnie z darczyńcami pomogli 37 rodzinom. Jak powiedzieli nam wolontariusze, w tym roku zainteresowanie pomocą było ogromne, a darczyńców zgłosiło się znacznie więcej niż ludzi potrzebujących. Odwiedziliśmy bazę Szlachetnej Paczki, by dowiedzieć się, jak przebiegały prace. Przeczytajcie również naszą rozmowę z Liderem Szlachetnej Paczki Michałem Hincem.

- Jak oceniasz tegoroczna edycję Szlachetnej Paczki? Ilu osobom udało się w tym roku pomóc?
Tegoroczna edycja była wyjątkowa w porównaniu z poprzednimi! Pracę rozpoczęliśmy od września, gdzie intensywnie zaczęliśmy od szkoleń siebie i rekrutacji nowych SuperW (wolontariuszy Szlachetnej Paczki), a potem już do roboty! W ciągu tej edycji odwiedziliśmy 153 rodziny z całego powiatu starogardzkiego. W tym roku skupiliśmy się na rodzinach z różnych miejscowości, większość była spoza Starogardu Gdańskiego. We wioskach jest duża potrzeba wsparcia przez ludzi dobrej woli. Z ponad 150 rodzin najbardziej potrzebujących było 37 rodzin.
Ta edycja pokazała siłę i moc naszego działania i potrzeby pomagania. To SuperW bardzo chciało robić kolejną edycję tego projektu w mieście. To oni dbali o przebieg całej akcji. Były potrzeby szukania sponsorów, darczyńców, a także ludzi, którzy włączą się, by nam pomóc w realizację tego projektu! Ta edycja już powoli za nami, teraz czas na podsumowania. Weekend cudów, gdzie spowodowaliśmy, że czyjeś święta będą wyjątkowe i pełne radości, ale przede wszystkim odejdą na chwilę zmartwienia dnia codziennego i pozostanie motywacja do dalszego działania za nami! Czas robić kolejne dobro!

- Jak osoby w potrzebie reagowały na dary?
- Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć reakcji rodzin. Zawsze są one inne, bo są szczere. Płacz, zaniemówienie, radość i przede wszystkim widzimy w oczach ludzi szczęście i spokój, który im w tym wszystkim towarzyszy. Dla nas jest to również ogromne przeżycie. My również razem z rodziną wzruszamy się, bo my sami nigdy nie wiemy co w tych paczkach jest. Razem z rodziną otwieramy te paczki i wspólnie zachwycamy się tym, co każdy otrzymał. Od płaczu i westchnień do ogromnej radości i czasami nawet okrzyków radości. Zawsze każdemu SuperW nie schodzi uśmiech z twarzy!

- Czy to prawda, że zainteresowanie ludzi dobrej woli jest znacznie większe niż liczba osób w potrzebie?
- Tak, w tym roku w dniu otwarcia bazy - 16 listopada - nasze rodziny zostały wybrane bardzo szybko. Bardzo cieszyliśmy się, że w takim tempie darczyńcy wybierają rodziny z naszego rejonu. Trzeba przyznać, że 17 listopada, czyli dzień po otwarciu bazy, nie było już żadnej rodziny w naszym rejonie. To świadczy o tym, że darczyńcy sami również wyczekują tego momentu, by wybrać kogoś i pomóc, pokazać dobro człowieka. Pokazać moc dzielenia się z innymi.
W tym roku darczyńców mieliśmy więcej niż rodzin, co nas bardzo cieszy. :) Przyjechali do nas nie tylko ze Starogardu, ale także z Gdańsk, Gdynia, Sopot, Skórcz, Skarszewy i inne miejscowości. Jesteśmy dumni, że darczyńcy wybierają właśnie nas!

Dalszą część rozmowy znajdziecie w aktualnym Wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

g
g 14.12.2019, 01:41
Tutaj mamy przykład pięknej akcji i oddanych ludzi wielkiej sprawie !!! Dlatego też prośba do Redakcji o sprawdzenie co to za FUNDACJA POMOCNI zbiera pieniądze w CARREFOURZE od paru dni w Starogardzie?
Dziewczyny na moje pytanie co to za fundacja nie potrafiły za bardzo coś powiedzieć nawet o samej Fundacji ?
Dane z googla:
1/ http://www.krs-***.com.pl/fundacja-pomocni-krs-8486529.html

2/ http://fundacjapomocni.pl/?fbc…

3/ a tu pod tym samym adresem co fundacja
https://www.hostessy.caneli.co…
ola
ola 16.12.2019, 20:26
Jeśli dobrze zrozumiałam to, co jest tam napisane to 10% z opłatków idzie na cele statutowe, a reszta ginie po drodze...

Pozostałe