212 startów. Nasi kolarze z GK STG podsumowali rok

  • 30.11.2019, 12:00
  • redakcja
212 startów. Nasi kolarze z GK STG podsumowali rok

Podziel się:

Oceń:

W piątek (15 listopada) na uroczystym spotkaniu w Galerii Smaków Grupa Kolarska Starogard Gdański (GK STG) podsumowała siódmy rok działalności. W spotkaniu uczestniczyło 60 osób.

Z prezesem GK STG Wojtkiem Hercke rozmawia Janusz Rokiciński.   

Był to dla Was rok nie tylko bardzo bogaty w osiągnięcia sportowe, do czego już przyzwyczailiście Waszych sympatyków, ale także w działania charytatywnie i społecznie.
- Tak, braliśmy udział w wielu akcjach: Szlachetna Paczka, czy bieg dla WOŚP. Aktywnie uczestniczyliśmy w obchodach Dni Starogardu, przeprowadzaliśmy bezpłatne serwisy rowerowe dla mieszkańców miasta z okazji Dnia Ziemi oraz w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Pomagaliśmy w organizacji imprez sportowych np. podczas Biegu Szpęgawskiego oraz Biegu Kociewskiego eskortowaliśmy zawodników – mówi Wojtek Hercke.

Po raz siódmy zorganizowaliście flagową imprezę - Maraton MTB „Kociewie Szlakiem”. KS  ma już renomę?
- W tym roku poprzeczkę podnieśliśmy jeszcze wyżej, na starcie pojawiło się jeszcze więcej zawodników i śmiało możemy powiedzieć o kolejnym sukcesie organizacyjnym.

Treningi dla „sportowców”, a co z typowymi amatorami?

- Wszyscy jesteśmy amatorami  Miniony rok, był jak zwykle czasem ciężkiej pracy, ciężkich treningów, od zajęć na siłowni  po wspólne treningi na rowerze. Każdy znalazł coś dla siebie – były tradycyjne ustawki o charakterze sportowym, ale i ustawki dedykowane osobom, które rower traktują bardziej rekreacyjnie niż wyczynowo – specjalnie dla nich stworzyliśmy grupę „Turystyczną MTB”. Pod koniec sezonu zapoczątkowaliśmy także cykl ustawek dla naszej młodzieży pod nazwą „MTB Junior”, na które regularnie przybywała grupa nastolatków, w których widzimy przyszłych, dobrze zapowiadających się zawodników.

W tym roku wiele pisałem o Waszych sukcesach sportowych. Bogata ich dokumentacja jest na stronie Fb GK STG i gdybym teraz chciał je wymienić gazetowa strona byłaby „za krótka”.
- Uczestniczyliśmy w przeszło trzydziestu różnych zawodach kolarskich, łącznie zliczając to było 212 startów. Nasze wspaniałe zawodniczki i zawodnicy stawali na podium w wyścigach szosowych organizowanych miedzy innymi przez Cyklo w Pelplinie, Krokowej, czy Gniewinie. Nie zabrakło też sukcesów i zwycięstw w wyścigach MTB, w znanych cyklach Pomerania, Garmin  MTB Series (3 miejsce w klasyfikacji drużynowej), czy w okolicznych wyścigach w Skórczu, Tczewie , Pelplinie.

Dalszą część rozmowy znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wigry 3
Wigry 3 04.12.2019, 10:57
Nie wiem czy to ta sama grupa " kolarzy" ale jeśli tak, to proszę zapalajcie jakieś oświetlenia na swoich rowerkach bo dni są teraz ponure i szare a ponadto korzystajcie ze ścieżek rowerowych. Po to są stworzone a nie wesoło blokujecie pas jezdni jadąc często jeden obok drugiego.
A tak poza tym-petarda!!!
Karol
Karol 02.12.2019, 02:26
"w Galerii Smaków" - ciekawe czemu tam? Czyżby obsługa co niektórym "pasowała"? ;)
gregLemond
gregLemond 01.12.2019, 23:34
Rokita się odnalazł. gdzie cie chłopie jeszcze nie było, żurnalistow było wielu, ale żaden nie walczył w kisielu
suport
suport 01.12.2019, 19:57
kwadratowych kół amatorzy cykliści !!!
kolarka
kolarka 01.12.2019, 18:06
Czy do waszej grupy należy najlepszy radny Daniel?
bigs
bigs 01.12.2019, 10:04
Po komentarzach widać starogardzkie społeczeństwo- tylko marudzenie, nażekanie i wyśmiewanie innych. Żenada. GK STG róbcie swoje i na oszołomów nie zwracajcie uwagi.
kryryk
kryryk 04.12.2019, 11:02
Od lat jestem zwolennikiem dobrej książki i filmu.Chodz,e do kina i do biblioteki,ale nie potrzebuję do tego żadnej ścieżki,ani papuzich ubranek.
U
U 01.12.2019, 11:09
Z jakiś powodów niezrozumiałych przez większość społeczeństwa Polski pisiory nie lubią cyklistów.
sportowiec
sportowiec 04.12.2019, 11:05
Ja zbieram znaczki oraz biegam,ale ,zeby było zdrowiej biegam po lesie,nie po miejskim asfalcie,znaczki też zbieram w samotności do tego nie potrzeba takiego rabanu medialnego!
lonia
lonia 01.12.2019, 09:03
zabawy rowerkowe uhahaha...
Czytelnik
Czytelnik 01.12.2019, 09:24
Zabawy rowerkowe, powinnaś dodać jeszcze dużych chłopców uhahaha...???.Brawo dla Wszystkich ludzi z pasją!!!.Widzisz lonia każdy powinien mieć w swoim życiu jakąś pasje samochody, auta , motocykle , rowery, bieganie, zbieranie znaczków.Żal mi tych co mają puste życie , żadnych zainteresowań,tylko śmieją się z innych próbując zarażać tym innych, ale często im się to nie udaje.Także ludzie sama praca lub życie z socjalu to nie wszystko.Brawo dla GK STG !!!.
jestemrobot
jestemrobot 01.12.2019, 18:05
Ja robię na drutach i szydełku i jakoś nikogo z gazet to nie interesuję,mało tego nawet miasta nie muszę blokować i co ? i nic-zero zainteresowania,dziwne.
iwanka
iwanka 01.12.2019, 09:28
dno i metr mułu - kolarzyki i fiki-miki , uhahaha
mtbxc-pl
mtbxc-pl 02.12.2019, 08:39
Dno to Twój komentarz...

Pozostałe