WAŻNE: Wyłudzała kredyty, posługując się danymi swoich klientów. Sąd zadecydował o jej tymczasowym areszcie

  • 29.11.2019, 00:39
  • redakcja
WAŻNE: Wyłudzała kredyty, posługując się danymi swoich klientów. Sąd zadecydował o jej tymczasowym areszcie

Podziel się:

Oceń:

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniej mieszkance powiatu starogardzkiego, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wyłudzała kredyty posługując się między innymi danymi swoich klientów oraz przyjmowała zaliczki na towar i nie wywiązywała się z umowy. Kobieta usłyszała już 7 zarzutów dotyczących oszustw. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 200 tys. zł. na szkodę kilku pokrzywdzonych. Wczoraj sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące licznych oszustw i wyłudzeń. Usłyszała je 49-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wyłudzała kredyty oraz przyjmowała zaliczki na towar i nie wywiązywała się z umowy.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że podejrzana kobieta zawierała umowy kredytowe, wykorzystując to tego celu między innymi dane swoich klientów. Już teraz wiadomo, że łączna suma strat na szkodę kilku pokrzywdzonych wyniosła blisko 200 tys. zł. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej kobiecie 7 zarzutów dotyczących oszustwa. Wczoraj sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu.

Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tej sprawy. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy aresztowana kobieta nie popełniła wcześniej podobnych przestępstw. W najbliższym czasie mieszkanka Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

Za przestępstwo oszustwa ustawodawca przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M.
M. 08.12.2019, 20:20
Pies to osoba publiczna a osoba podejrzana o przestępstwo niekoniecznie;)
M.
M. 08.12.2019, 20:15
Bożeee ludzie zajmijcie się swoim życiem bo rzygać się chcę czytając te komentarze.
Gość
Gość 05.12.2019, 16:46
Pomyślał ktoś o biednych pokrzywdzonych ludziach co mają za a
Panią l spłacać kredyty.
Jarek
Jarek 05.12.2019, 07:00
Jest mi przykro, czytając taki bełkot!
Hania
Hania 05.12.2019, 14:16
A dlaczego przykro??
Zuzaann
Zuzaann 05.12.2019, 16:13
Szkoda ze jej przykro nie bylo jak robila przekrety
temida
temida 04.12.2019, 08:26
przykładowo i wysoko ukarać złodziejkę, żeby inni jej podobni nie robili tego samego
Ludmila
Ludmila 03.12.2019, 17:03
Asia co cie sklonilo do takich rzeczy jest mi ciebie szkoda jedno ci powiem tam masz cieplej niz w rolniku
kociewiak
kociewiak 03.12.2019, 09:01
babę rozgrzeszyć finansowo i zabrać cały majątek , a potem do krakowa , w kamienicy banasia już czekają mafiozi...
Jadzia
Jadzia 01.12.2019, 21:55
Wiadomo po co były jej te pieniądze? co z nimi zrobiła? Ani nie kupiła sobie domu ani samochodu, na co jej tyle gotówki? Podobno to dopiero kilka z kilkunastu osób pokrzywdzonych
Ela
Ela 30.11.2019, 18:58
Oszukała, to teraz powinni na nią wziąć kredyt.Sądownie powinni jej przyznać karę na którą dopuściła się oszustwa, do tego wszystkie koszty oraz zadośćuczynienie dla pokrzywdzonych.Zająć komorniczo majątek dom, mieszkanie, auto i wszystkie dobra jakie ma, a spłacać to wszystko niech na spółkę z mężem i dziećmi.
*** system
*** system 04.12.2019, 00:25
A czego jest winna jej rodzina?
K
K 30.11.2019, 22:55
A czym zawinił mąż i dzieci ze maja to spłacać? Nie rozumiem...
Piotr
Piotr 01.12.2019, 07:25
A czym zawinili ci oszukani no czym ??,żałujesz tej baby czy oszukanych osób pomyśl trochę.
D
D 01.12.2019, 09:20
Oszukani nie zawinili niczym, tak samo jak mąż i dzieci. Pozdrawiam
Jurek
Jurek 01.12.2019, 12:18
Tak oczywiście żonka trzepała kasę na oszustwie i nikt łącznie z mężusiem nic nie wiedział.Pewnie miała prywatne konta w zagranicznych bankach, tak se tłumacz, może ktoś uwierzy.Maciora pójdzie do więzienia a ludzie zostaną z kredytami do spłacenia, potem wyjdzie za dobre sprawowanko a jak ktoś chce może ją skarżyć cywilnie.Takie osoby wykorzystujące stanowiska i dane do oszustwa są gorsi od zwykłego ulicznego złodzieja perfidia, wyrafinowanie, zero skruchy i wyrzutów sumienia, wszystko z uśmiechem na ustach.
H
H 01.12.2019, 14:37
Tak nic nie wiedzieli ale co ja będę się z Tobą klocila jak nie ma sensu wgl bo wiesz lepiej :) ja też zostałam oszukana przez nią również mam kredyt ale nie oskarżam o to jej członków rodziny, bo myślę że już mają dość życie pokrzyzowane... Ale człowiek człowiekowi największym wrogiem.
Kowalik
Kowalik 30.11.2019, 17:49
Ja się dowiedziałem po 2 latach że ta pani nie wysłała rezygnacji kredyt do banku i teraz mam problem!!!!!!!
Klijentka
Klijentka 30.11.2019, 07:30
Kurcze kupiłam cały sprzęt do domu u tej pani 2 lata temu, w życiu bym się po niej tego nie spodziewała, słabo mi sie robi na myśl ile mialam szczęscia ze mnie nie oszukała.... po co jej to bylo
gosc
gosc 30.11.2019, 15:45
to nic ,że pani brała dwa lata temu, mogła posłużyć się pani danymi, zalecam sprawdzenie siebie w BIG
BIG
BIG 01.12.2019, 16:59
jak już to w BIK analfabeto
Aga
Aga 01.12.2019, 23:43
Jest i BIG - Biuro Informacji Gospodarczej
Nowak
Nowak 30.11.2019, 07:08
Jest jeszcze bardzo dużo ludzi którzy spłacają kredyty wzięte przez Panią A. I nie mogą iść na policję,bo nie mają dowodów:( I co te osoby mają zrobić? Nikt nie spodziewał się,że Pani A. Zrobi takie rzeczy!!!
Wujek
Wujek 02.12.2019, 17:54
Ja kredytów nie biorę ..żyje z tego co zarobię proste
Malutka
Malutka 29.11.2019, 19:38
Akurat ja zostalam oszukana przez tą Panią i wiem ze jest winna.sprzęt zakupilam i nie dostałam ani kasy ani sprzetu.
Gruba.
Gruba. 29.11.2019, 20:47
Zglosić na Policje.
Jan
Jan 29.11.2019, 18:45
Ogarnijcie ***
Lala
Lala 30.11.2019, 01:18
Co ogarnąć
Gość
Gość 29.11.2019, 15:44
Wiadomo Rolnik RTV Pani Asia L..d...k.
Klara
Klara 29.11.2019, 14:45
Mamy chronić swoje dane i nikomu ich nie udostępniać, a w praktyce każdy ma do nich dostęp od urzędów, pracodawców,banków, ubezpieczycieli no i oczywiście przy zakupie auta czy nieruchomości spisując umowę także trzeba podać dokładne dane łącznie z peselem.Ktoś wezmie na twoje nazwisko kredyt i bank czy ich pracownik za to nie odpowiada, najlepiej wina klienta.Chore przepisy chroń swoje dane, ale jednocześnie musisz je podać w przypadkach ww,normalnie sen wariata.
Logic
Logic 29.11.2019, 15:26
Masz 100% racji. W możliwie krótkim czasie każdy obywatel powinien mieć swój podpis elektroniczny. W innym przypadku w moim przekonaniu powinno być coś na wzór automatycznego potwierdzenia tożsamości działającego w oparciu o bazę, coś na kształt bazy PESEL na przykład, gdzie w aplikacji zainteresowany produktem finansowym lub innym rodzącym zobowiązania takiej natury podawałby unikalne dane zawarte w danych takiej bazy, a niewidoczne na dokumentach osobistych lub w oparciu o kwestie biometryczne, ale ta biometryka to już bardziej dyskusyjna pod wieloma względami. Problem z kradzieżami tożsamości jest duży, a będzie coraz większy.
Jan
Jan 29.11.2019, 14:35
Co za kraj przestępca ma ochronę wizerunku, a w zamian Obywatelowi pokazuję się twarz Policjanta.
Logic
Logic 29.11.2019, 15:15
Normalna praktyka. Nie zakładam, że tak jest ta osoba może okazać się niewinna - czysto teoretycznie. Ponadto nawet przestępcy mają rodziny i anonimizowanie nazwiska i zakrywanie twarzy służy ich ochronie.
Jan
Jan 29.11.2019, 15:22
Tutaj zostało popełnione przestępstwo i w normalnym kraju każdy chce wiedzieć kto to zrobił, a rodzina tej pani nikogo nie interesuje, oczywiście i tak pocztą pantoflową ludzie dowiedzą się kto to zrobił.Pokazywanie twarzy powinno działać odstraszająco i edukacyjnie.
Logic
Logic 29.11.2019, 15:38
To proszę się zgłosić do Tomasza Komendy oraz jego rodziny i im to wytłumaczyć. Przestępstwo zostało popełnione, ale jeszcze nikt nie ma wyroku co nie oznacza, że go mieć nie będzie. Nie wiem co miałoby być edukacyjnego w oglądaniu twarzy osób podejrzanych o popełnienie czynu karalnego. Oby nikt o pańskiej rodzinie nigdy nie powiedział, że ona nikogo nie interesuje. Co do poczty pantoflowej to w swoim rozumowaniu ogranicza się pan chyba do najbliższych sąsiadów, a to niekoniecznie musi tak wyglądać. Załóżmy sytuację, że do odwiedziny matki przyjeżdża syn zamieszkujący od dawna w innej miejscowości. Na miejscu dopuszcza się gwałtu na małoletniej sąsiadce swojej matki. Sprawa zgłoszona na policję, koleś idzie do aresztu. O sprawie w mediach huczy podają miejscowość, pokazują zdjęcia okolicy posesji i na koniec nazwisko. Matka gwałciciela jest załamana całą sytuacją i nie rozmawia z mediami. Ktoś zaburzony psychicznie z drugiego końca Polski postanawia wziąć odwet, przyjeżdża na miejsce zdarzenia i będąc pewnym, że niszczy majątek gwałciciela podapala dom matki, gdzie ona sama ginie w pożarze. Nadal uważa pan swoją opinię za sensowną?
U
U 29.11.2019, 18:28
Po co ty z tym Janem w ogóle dyskutujesz? Ludzie tutaj to pustaki. Żyją życiem innych ludzi. Muszą na kogoś pluć i o kimś plotkować. Nie ma się co z nimi w dyskusje wdawać. Omijać szerokim łukiem takich Janów.On i tak nie zrozumie o czym piszesz.
Sandra
Sandra 01.12.2019, 19:50
U materiał z którego powstałeś-łaś nie był zbyt dobrej jakości tylko ci współczuć.Ludziom wrzucasz od pustaków a nie potrafisz postawić się w roli osoby pokrzywdzonej.Zbliżają się święta i ktoś kto nie ma zbyt dużych dochodów, ma rodzinę, dzieci lub choruje spłaca długi których nie nabrał, ale to oczywiście jest ok.
Czytelnik
Czytelnik 01.12.2019, 12:23
Co dobra twoja znajoma, że jej taką pozytywnę reklamę robisz, może jeszcze ją na ołtarze wynieść za to co zrobiła?.Mnie rodzice wychowali na innych zasadach złodziej to złodziej.
gość
gość 29.11.2019, 07:00
brawo Asia!!
U
U 29.11.2019, 18:25
ale w jakim sensie brawo? Popierasz jej działanie?
Gość
Gość 30.11.2019, 12:53
Brawo za głupotę, to co zrobiła sięga dna,wielką krzywdę i wstyd rodzinie zrobiła
Justys